reklama

Dynamem otřásá další kauza. Trenér brankářů boural opilý, klub jej okamžitě vyhodil

Trenér brankářů Adam Svoboda v Pardubicích skončil. Trenér brankářů Adam Svoboda v Pardubicích skončil. autor: ČTK
Po průšvihu Petra Čáslavy, který loni v létě řídil pod vlivem návykové látky, čelí pardubické Dynamo dalšímu problému. Trenér brankářů Adam Svoboda se připletl do dopravní nehody, u níž mu policie naměřila 1,8 promile alkoholu v krvi. Klub Svobodu s okamžitou platností odvolal z funkce.

Svoboda měl se svým osobním automobilem volvo XC90 vjet v sobotu večer na silnici mezi Přeloučí a Valy do protisměru a čelně se srazit s protijedoucí felicií. "Oba řidiči byli převezeni do nemocnice, jeden s povrchovým poraněním krku, druhý se zhmožděním hrudníku a hlavy," uvedl pro Pardubický deník mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Daleko závažnější jsou však okolnosti, za kterých se měla autonehoda stát. Podle zjištění policie byl totiž Svoboda pod vlivem alkoholu. "Řidič vozidla Volvo se na místě na výzvu policistů podrobil dechovým zkouškám na alkohol. V obou případech byla zkouška pozitivní, a to s hodnotou 1,8 promile," uvedl mluvčí pardubické policie Jiří Tesař.

Dynamo se o incidentu dovědělo v pondělí a mistra světa z roku 2005 s okamžitou platností odvolalo z funkce trenéra brankářů A-týmu. 

"Adam Svoboda informoval vedení klubu, že byl v sobotu účastníkem dopravní nehody a že svou situaci řeší se svým právním zástupcem. Klub ji ze své pozice považuje za osobní záležitost Adama Svobody a o jeho nástupci v realizačním týmu intenzivně jedná," uvedl klub v tiskové zprávě na svém webu. 

Nejsou to však první potíže s morálkou svých funkcionářů či hráčů, který poslední tým extraligové tabulky musí řešit. Loni v létě měl při dopravní kontrole pozitivní test na kokain obránce Petr Čáslava. Ten je v současné chvíli asistentem trenéra Ladislava Lubiny, jenž v červenci 2008 způsobil dopravní nehodu, při níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence.

Čáslava má problém. Bývalý reprezentant měl pozitivní test na kokain Čáslava má problém. Bývalý reprezentant měl pozitivní test na kokain Čtěte zde
reklama