reklama

Koronavirová epidemie v extraligovém Motoru se rozrůstá, v klubu už je 22 nakažených

Motor České Budějovice Motor České Budějovice autor: ČTK
Pět členů managementu hokejového klubu Madeta Motor České Budějovice má koronavirus. Potvrdily to výsledky testů na covid-19. Nováček nejvyšší hokejové soutěže má celkem 22 nemocných, jelikož koronavirus se už v minulých dnech potvrdil u 17 hráčů. Novináře o tom informovala v tiskové zprávě ředitelka jihočeské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Hokejisté Českých Budějovic trénovali od pátku ve zvláštním režimu, když se covid-19 potvrdil u jednoho hráče. V úterý ale hygienici informovali o dalších 16 nakažených a tým musel přípravu na novou sezonu přerušit úplně.

České Budějovice kvůli stejnému problému přerušily přípravu již 24. července, kdy měl pozitivní test na covid-19 také jeden z členů mužstva. Tým byl následně dva týdny v karanténě.

Momentálně zůstává v Jihočeském kraji 203 pacientů s koronavirem. "Před dvěma měsíci jsme měli v Jihočeském kraji posledních sedm aktivních případů onemocnění a po týdny prakticky nulové výskyty. Dnes je to více než dvě stě aktivních případů a denní přírůstky se přibližují k třicítce. I když odhlédnu od desítek případů zahraničních pracovníků, kteří jsou pozitivně testováni při vstupu do České republiky, nemůžeme být se současným trendem spokojeni už jen proto, že začne školní rok a čekají nás podzimní chřipky. Vždy jsem velice oceňovala odpovědné a ohleduplné chování Jihočechů při nástupu pandemie a cítím povinnost je o totéž požádat i nyní," řekla Kotrbová.

reklama