reklama

Exkluzivní posila pro hokejovou Spartu: pražský tým se dohodl s útočníkem Sobotkou

Vladimír Sobotka v dresu Buffala Vladimír Sobotka v dresu Buffala autor: Reuters
Hokejisty Sparty posílil zkušený útočník Vladimír Sobotka. S pražským klubem se dohodl zatím na měsíční spolupráci, hrát by mohl už v úterý proti Mladé Boleslavi.

Třiatřicetiletý český reprezentant hrál v minulé sezoně NHL za Buffalo a poté, co se stal volným hráčem, podepsal v říjnu krátkodobou smlouvu se švýcarským celkem Rapperswil-Jona. Po měsíci a pouhých čtyřech odehraných zápasech tam ale skončil a nyní na podobném principu bude působit ve Spartě. Zda zůstane v extralize, bude záležet na případných nabídkách na návrat do zámoří, případně do KHL, kde dříve působil v Omsku.

"Měli jsme o Vláďu velký zájem. Je to poctivý a šikovný hokejista, který umí zahrát skvěle nejen dopředu, ale také dozadu. Filip Chlapík s námi bohužel v tuto chvíli hrát nemůže, podepsal novou smlouvu a chce se vrátit do NHL. Když se naskytla možnost spolupráce s dalším špičkovým hráčem se zkušenostmi z NHL, nemohli jsme ji nevyužít," uvedl sportovní manažer Sparty Jaroslav Hlinka.

Pražský klub nebyl jediným zájemcem o služby hokejisty, který hrál v NHL i za Boston a St. Louis a má v zámořské soutěži na kontě během jedenácti let 599 zápasů včetně play off. "Ve hře byly tři kluby a nějaké nabídky z Ruska. Se Spartou jsme se dohodli na podmínkách, navíc Sparta je klub, který má nejvyšší ambice. Já jsem seděl už tři týdny doma, chtěl jsem hrát zase hokej," řekl Sobotka, který v závěru angažmá ve Švýcarsku byl v karanténě kvůli nemoci covid-19 zjištěné u několika hráčů týmu.

reklama