Kometa začala obhajobu obratem s Třincem, Jihlava se vrátila mezi elitu vítězně

Aktualizováno 8. 9. 2017 20:39
Nový ročník hokejové extraliga začal dramatickým prvním kolem. Kometa Brno po nájezdech obrátila zápas s Třincem. Nováček z Jihlavy v prodloužení zdolal Mladou Boleslav.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Caha

Praha - Obhájci titulu z Komety Brno odstartovali do nové extraligové sezony před svými fanoušky dramatickým duelem s Třincem. Domácí obrátili průběh zápasu s Oceláři a mohl slavit výhru 5:4 po nájezdech. Staronový účastník nejvyšší soutěže z Jihlavy přehrál Mladou Boleslav 4:3 v prodloužení.

Brňané v závěru třetí třetiny proti Třinci zlikvidovali dvougólovou ztrátu, rozhodující nájezd pak v páté sérii proměnil Tomáš Svoboda. Tři asistence si připsal Martin Erat, který měl velký podíl na zvratu. Oceláři v úvodu zápasu pohotově trestali soupeřovy chyby, dvě jejich branky vstřelil Tomáš Marcinko.

Jihlava vstoupila do první extraligové sezony po 12 prvoligových letech vítězstvím. Úspěšný tým z baráže sice ztratil brzké vedení 2:0 a poté v závěru základní hrací doby i 3:2, ale Tomáš Jiránek v čase 61:13 rozhodl.

Vicemistr z Liberce zvítězil nad obhájcem bronzu z Hradce Králové 3:0. O branky Bílých Tygrů se postarali obránci Filip Pyrochta, Adam Jánošík a útočník Jand Ordoš. Gólman Roman Will si díky 28 úspěšným zákrokům připsal čisté konto.

Hráči Zlína vykročili do nové sezony vítězstvím ve Vítkovicích 2:1 v prodloužení. Hosté přitom po trefě Patrika Zdráhala ještě necelé dvě minuty před koncem řádné doby prohrávali. V čase 58:48 ale v power play srovnal Ralfs Freibergs a v 62. minutě využil po 24 sekundách přesilovou hru David Šťastný, který před gólmanem tečoval ránu Martina Matějíčka.

Plzeň vstoupila do nového ročníku sezony vítězně, před 7059 diváky přesvědčivě přehrála Litvínov 5:1. Dvěma góly se blýskl navrátilec z farmy New Jersey z Albany Petr Straka, který vítěznou trefou přispěl ke klíčovým třem brankám Indiánů ve druhé třetině. Hráči Vervy po slibném úvodu postupně odpadli.

Chomutov vyhrál nad Olomoucí 4:2. O svém úspěchu rozhodli už prvních dvou třetinách, v kterých si vypracovali tříbrankový náskok. Dvěma góly se v dresu Pirátů zaskvěl útočník Roman Chlouba.

Pražská Sparta uspěla na ledě Pardubic po výhře 3:2 a porazila Dynamo už podesáté za sebou. Krátce po polovině utkání se zdálo, že půjde o jasnou záležitost, protože hosté vedli o tři branky. Pardubice ale zápas nezabalily a ve třetí třetině dokázaly snížit. Branka na 2:3 ale přišla necelou půl minutu před koncem třetí třetiny, na vyrovnání už domácí síly neměli.

1. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 5:4 po sam. nájezdech (2:3, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Štencel, Vincour), 7. Vincour (Zaťovič, M. Erat), 54. J. Hruška (M. Erat), 58. O. Němec (M. Erat), rozhodující sam. nájezd T. Svoboda - 1. Marcinko (Martin Růžička, Roth), 9. Irgl (Dravecký), 16. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 33. Hrňa (Krajíček). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 7454.

Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - M. Erat, J. Hruška, T. Svoboda - Vincour, V. Němec, Zaťovič - H. Zohorna, Nahodil, Mallet - Haščák, Dočekal, J. Káňa II. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Třinec: Hrubec - Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, M. Doudera - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - J. Petružálek, Polanský, Adamský - Irgl, M. Kovařčík, Dravecký - Hrňa, Cienciala, Svačina. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Schleiss (Preisinger, Hollweg), 35. P. Straka (Mertl, Gulaš), 36. Stach (Indrák, D. Kubalík), 48. D. Kubalík (Indrák), 51. P. Straka (Gulaš, Moravčík) - 30. J. Černý (M. Hanzl). Rozhodčí: T. Horák, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 7059.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička, Jones, Moravčík - Gulaš, Mertl, P. Straka - Indrák, Stach, D. Kubalík - Kratěna, Kracík, D. Kindl - Hollweg, Preisinger, Schleiss - Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Vlasák a Pejchar.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Dietz, Gula, Kubát, K. Pilař, Baránek, L. Doudera - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Nicholls, M. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Poletín (Vondrka, J. Mrázek), 13. Chlouba (J. Mrázek), 33. V. Růžička ml. (Sklenář, Skokan), 37. Chlouba (Dlapa, Hlava) - 12. Strapáč (Houdek, J. Knotek), 54. Burian (Sundher, Skladaný). Rozhodčí: Bejček, Pešina - Jindra, Zíka. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 4115.

Chomutov: J. Laco - Flemming, Rašner, Valach, J. Mrázek, Slovák, Dlapa, Grman - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - V. Tomeček, Lauko, Koblasa - Hlava, Chlouba, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Dujsík, L. Galvas, J. Galvas - Eberle, Sundher, Burian - Buc, J. Knotek, Strapáč - Skladaný, Herman, Laš - Roman Vlach, Řípa, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

HC Dukla Jihlava - BK Mladá Boleslav 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Protasenja (Bryhnisveen, Šidlík), 10. Macík (Skořepa), 50. Kajínek (Skořepa), 62. Jiránek (M. Hlinka) - 10. Valský, 38. Orsava (M. Látal, Žejdl), 58. Lenc (Kotvan, L. Pabiška). Rozhodčí: R. Čech, Hradil - Ganger, Gebauer. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5096.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Šidlík, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Kajínek, Ulrych - Macík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, F. Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Protasenja, R. Hubáček, Váňa. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Němeček, J. Říha, Kotvan, Knot, Jan Hanzlík, Hrdinka - P. Musil, Klepiš, Lenc - Urban, T. Knotek, Valský - M. Látal, Žejdl, Orsava - Martin Procházka, Najman, L. Pabiška. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

HC Vítkovice Ridera - Aukro Berani Zlín 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. P. Zdráhal (Lev, Hrbas) - 59. Freibergs (Roberts Bukarts, Kubiš), 62. D. Šťastný (Matějíček, Roberts Bukarts). Rozhodčí: Hodek, Kika - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Szturc - P. Sedláček oba 5 min, a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6371.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Hrbas, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Lev, Olesz - Dej, Kolouch, Kucsera - Szturc, Š. Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Zlín: Kašík - Nosek, Řezníček, Freibergs, Matějíček, Žižka, Ferenc, O. Horák - J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý - Okál, Popelka, Kubiš - Roberts Bukarts, D. Šťastný, Rihards Bukarts - Fryšara, Kratochvíl, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 51. Holland (Vondráček, Dušek), 60. Tomášek (Cardwell, S. Treille) - 10. Kumstát (A. Kudrna), 28. Říčka (Tomáš Dvořák, Klimek), 32. Černoch (Uher, Nedomlel). Rozhodčí: Kubičík, Hribik - Blümel, Rampír. Vyloučení: 2:4, navíc Bojko (Pardubice) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 8068.

Pardubice: Kacetl - Wishart, Cardwell, Trončinský, Holland, Čáslava, Ščotka - Vondráček, Tomášek, S. Treille - P. Sýkora, Dušek, Rolinek - J. Sýkora, Poulíček, Quenneville - M. Kaut, Bojko, Perret - M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Sparta Praha: Aittokallio - Tomáš Dvořák, Zámorský, T. Pavelka, Kalina, Nedomlel, Piskáček - Reichenberg, P. Vrána, J. Hlinka - A. Kudrna, Pech, Kumstát - Forman, Klimek, Říčka - Saponari, Černoch, Uher. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Pyrochta (Jašek, Jánošík), 38. Jánošík (Pyrochta, Ordoš), 42. Ordoš (Bakoš, Bulíř). Rozhodčí: Pražák, Souček - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: Diváci: 5461.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Plutnar, Šmíd, Jánošík, Derner, Mojžíš - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Bulíř, Ordoš - J. Stránský, Jašek, Bartovič - Hrabík, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Hradec Králové: J. Sedláček - F. Pavlík, Gregorc, Cibulskis, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandič - Jaroslav Bednář, Koukal, Cingel - Jarůšek, Džerinš, Červený - Köhler, Kukumberg, Šimánek - Vopelka, Miškář, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.