Plzeň otočila zápas na Spartě a upevnila si pozici v čele tabulky, Zlín porazil Jihlavu

28. 1. 2018 17:50
Plzeň obrátila nepříznivý vývoj utkání se Spartou ve svůj prospěch. Rozhodující branku si připsal na začátku třetí třetiny americký obránce Nick Jones. Zlín porazil doma Jihlavu 2:1. O obě trefy domácích se postaral útočník Zdeněk Okál.
TELH, Sparta-Plzeň: radost Plzně
TELH, Sparta-Plzeň: radost Plzně | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejisté vedoucí Plzně vyhráli v 44. kole extraligy na ledě Sparty 4:2 a i počtvrté v sezoně ji porazili v normální hrací době. Celkově uspěli proti Pražanům popáté za sebou.

Před druhou nejvyšší návštěvou sezony 16.083 diváků, které přilákal do hlediště i 9. ročník akce Sparta vzdává hold zástupcům Integrovaného záchranného systému, se zaskvěl třemi body za dvě branky a asistenci nejlepší střelec soutěže Tomáš Mertl.

Sparta stejně jako před týdnem v duelu s Vítkovicemi nastoupila v 'maskáčových' dresech a poprvé s posilou Michalem Řepíkem, který se zařadil do druhého útoku s Petrem Vránou s Janem Buchtelem, který nedávno rovněž vrátil do pražského klubu ze Slovanu Bratislava.

Hned po 23 vteřinách hráli domácí po Kantnerově faulu přesilovku, ale hosté odolali. Za Západočechy měl největší šanci v šesté minutě kapitán Kratěna, jeho ránu ale Aittokallio kryl. Po náznacích šancí na obou stranách se radovala jako první v 15. minutě Sparta. Michálkovu ránu od modré čáry před Svobodou tečoval úspěšně Pech.

Ještě v závěru první třetiny při Formanově trestu propadla Aittokalliovi puk po Moravčíkově nahození, ale sparťané jej stihl dostat z brankoviště. Plzeň zase po trestech Moravčíka a Jakuba Kindla na startu druhého dějství odolala 82 vteřin v oslabení tří proti pěti.

Potom zahrozili sparťané Kudrna a Hlinka. Po nedovolených zákrocích Mikuše a Vrány se naskytla Plzni na 34 vteřin výhoda pěti třem, kterou využila. Nejdříve nabil Gulaš mezi kruhy Mertlovi, který nekompromisní ranou vyrovnal. V pokračující klasické výhodě Mertl předložil puk před prázdnou branku Kracíkovi a Plzeň hned po 44 vteřinách vedla.

Ve 33. minutě Sparta odpověděla. Po Formanově průniku po pravém křídle zakončil do odkryté branky Klimek. Plzeň se následně ubránila při Schleissově trestu, kdy měl možnost Buchtele.

Ještě před druhou pauzou mohl z úniku vrátit lídrovi tabulky vedení Indrák, ale Aittokallio včas zasáhl. Přesně po třech minutách třetí třetiny se ale už Indiáni dočkali. Jones přes stínícího Denise Kindla prostřělil Aittokallia z úhlu z pravého kruhu.

V 52. minutě při Kubalíkově vyloučení se dral do šance Řepík, ale upadl po Hollwegově zákroku, který podle sudích Hejduka s Pešinou nebyl nedovolený. V závěru při power play domácích dovršil výsledek do prázdné svou 29. trefou v sezoně Mertl.

Kometa padla v Chomutově, Zlín doma otočil zápas s Jihlavou

Chomutov porazil Brno 2:1 a uspěl tak i ve čtvrtém zápase proti Kometě v sezoně. Piráti vyhráli po předešlých dvou prohrách, úřadující mistr nezvládl čtyři z posledních pěti utkání.

Hokejisté Zlína vyhráli nad Jihlavou 2:1 a ukončili tak sérii tří porážek. O oba góly domácích se v postaral v přesilových hrách Zdeněk Okál.

Pro Duklu přitom začal zápas výborně. Hosté šli díky trefě Straky do vedení. Ještě v první třetině snížil Zdeněk Okál. Ve třetí třetině domácí využili přesilovku. Po přesné kombinaci překonal Kořenáře Okál a rozhodl utkání. Jihlava se snažila vyrovnat, ale druhý gól nepřidala. Naopak Okál byl při power play blízko hattricku.

Liberec neuspěl v Mladé Boleslavi

Hokejisté Liberce vyhráli ve 44. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 3:0 a připsali si pátou výhru v řadě. Hosté utkání rozhodli již v první třetině, ve které vstřelili všechny branky. Pátou nulu v sezoně udržel Roman Will, který neinkasoval podruhé za sebou.

Olomoučtí hokejisté porazili Litvínov 4:2, ukončili sérii tří porážek a vrátili se na šesté místo tabulky. Severočeši naopak prohráli pojedenácté v řadě a jsou i nadále poslední.

Hokejisté Třince udolali doma druhý Hradec Králové 2:1 po samostatných nájezdech a v tabulce se mu přiblížili na rozdíl tří bodů. Hosté vedli od 33. minuty, kdy se prosadil Dominik Graňák. Oceláři ale zápas otočili a vyhráli počtvrté za sebou. Nejprve vyrovnal Aron Chmielewski, rozstřel poté rozhodl v páté sérii Jakub Petružálek.

44. kolo extraligy:

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. Pech (Z. Michálek), 33. Klimek (Forman, Kalina) - 30. Mertl (D. Kindl, Gulaš), 30. Kracík (Mertl, Kratěna), 43. Jones (Rubner), 60. Mertl (Kantner). Rozhodčí: Hejduk, Pešina - D. Klouček, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. Diváci: 16.083.

Sparta: Aittokallio - Z. Michálek, Ďaloga, J. Mikuš, Kalina, Švrček, T. Pavelka, Nedomlel - Forman, Pech, Klimek - Řepík, P. Vrána, Buchtele - Kudrna, Černoch, Kumstát - Uher, J. Hlinka, Rousek. Trenéři: F. Výborný, Rulík, J. Nedvěd a Janeček.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Kaňák, D. Sklenička - Gulaš, Mertl, Kantner - Pour, Kratěna, Schleiss - T. Kubalík, Kracík, Indrák - Hollweg, Kodýtek, D. Kindl - od 41. navíc Rubner. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

Aukro Berani Zlín - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Okál (D. Šťastný, Roberts Bukarts), 49. Okál (Roberts Bukarts, Freibergs) - 2. P. Straka (Skořepa, J. Zdráhal). Rozhodčí: M. Sýkora, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 3690.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček - Okál, D. Šťastný, Roberts Bukarts - Honejsek, Fořt, O. Veselý - Ondráček, Fryšara, Kubiš - Šlahař, Popelka, Klhůfek. Trenéři: Robert Svoboda, M. Hamrlík a Hrazdira.

Jihlava: Kořenář - D. Kajínek, Suchánek, Bryhnisveen, J. Zdráhal, Stříteský, Půža - Čachotský, A. Zeman, Dostálek - P. Straka, Skořepa, Seman - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Diviš, R. Hubáček, Hamill. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Smejkal (Sklenář, Dietz), 26. Vondrka - 39. Vincour (Haščák). Rozhodčí: Hodek, Pražák - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4562.

Chomutov: Š. Lukeš - Flemming, Dietz, Valach, Grman, Knot, Slovák - Vondrka, Smejkal, Koblasa - Skokan, Chlouba, Sklenář - Lauko, Huml, Poletín - Havel, Šťovíček, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Štencl, Malec, Bartejs, Vágner, Mikyska - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Haščák, V. Němec, Vincour - R. Zohorna, Nahodil, Mallet - Vondráček, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský, Pokorný a Horáček.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:3, 0:0, 0:)

Branky a nahrávky: 4. Bakoš (L. Krenželok, Ševc), 7. Derner (Bakoš, P. Jelínek), 13. P. Jelínek (Šmíd). Rozhodčí: Šír, Roman Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 4088.

Mladá Boleslav: Maxwell (13. J. Růžička) - Jan Hanzlík, Hrdinka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, od 41. navíc Říha - Klepiš, Žejdl, Valský - Flynn, P. Musil, L. Pabiška - Pacovský, P. Holík, Lenc - Kousal, Urban, Volf. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Liberec: Will - Ševc, Pyrochta, Derner, Jánošík, Šmíd, Kolmann, od 41. navíc Jan Bednář - L. Krenželok, P. Jelínek, Bakoš - Kvapil, Bližňák, Ordoš - Jašek, Redenbach, Lakatoš - J. Vlach, D. Špaček, J. Stránský. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Skladaný, 28. Laš (J. Knotek, Vyrůbalík), 30. Burian (Houdek, Ondrušek), 59. Herman (Holec, Jaroměřský) - 24. Baránek (Marek Růžička), 49. Marek Růžička (J. Mikúš). Rozhodčí: Kalina, Orolin - Stanzel (všichni SR), Gebauer. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 4163,

Olomouc: Falter - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský. L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Strapáč, Burian - Jergl, Herman, Holec - Podlaha, Mráz, Ostřížek Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Litvínov: Kantor - Iberer, Šesták, Báranek, Gula, Čutta, Kubát, od 21. navíc L. Doudera - Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš - M. Hanzl, J. Mikúš, Marek Růžička - Jurčík, Válek, Trávníček - Havelka, Kůs, Matoušek. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 49. Chmielewski (J. Petružálek, M. Doudera), rozhodující nájezd J. Petružálek - 33. Graňák (Šimánek, Berger). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Mrkva - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:6. Bez využití: Diváci: 3911.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, Linhart, D. Musil, Jank - J. Petružálek, Rákos, Chmielewski - Martin Růžička, R. Vlach, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Čáp, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Gregorc, Zámorský - Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel - Köhler, Dragoun, Červený - Vopelka, Kukumberg, R. Pavlík - Zigo, Berger, Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.