reklama

Krvavým střídáním dopálil Spartu, teď pyká. Blbec, ztrhal debutanta Polášek

Miroslav Forman (vlevo) a Matyáš Kantner okořenili první kolo rvačkou. Miroslav Forman (vlevo) a Matyáš Kantner okořenili první kolo rvačkou. autor: ČTK
Jako by čtvrteční rozjezd hokejové extraligy zorchestroval sám její šéf Josef Řezníček. Třaskavá přetahovaná Sparty a Plzně před solidní návštěvou připomínala play off a přivedla diváky do varu. Má ale nepěknou dohru.

Vítězství 7:6 v prodloužení sparťany hodně bolelo. Parádní obrat z 1:3 na 6:3 nezavršili třemi body a během večera ztratili dva hráče - Jana Piskáčka a Marka Kvapila. Ten kvůli utrženému prsnímu svalu promarodí nejméně dva měsíce.

Oba sparťany atakoval bezmála dvoumetrový bek Michal Houdek.

Až doteď neznámý mladík si na ledě Pražanů odbyl extraligovou premiéru. Nutno dodat, že hodně krátkou. Trvala dvacet vteřin. Pak Houdek po odpískání surově krosčekoval nic netušícího Kvapila.

Jako mstitel domácí hvězdy okamžitě přispěchal Piskáček. Proti o hlavu vyššímu sokovi však neměl šanci.

Po spršce tvrdých úderů skončil na zemi, prýštila z něj krev. Byl otřesený.

Houdek vyfasoval dohromady 39 trestných minut a stejně jako jeho oběti musel v půlce zápasu za stavu 3:3 předčasně do kabiny. Kvapil s Piskáčkem dnes podstoupili lékařské vyšetření. Prvně jmenovaný je ze hry minimálně na dva měsíce, ale není jasné, do jaké míry mu zranění způsobil neočekávaný krosček. Piskáček je až na šrámy v pořádku.

"Tohle je za hranou," komentoval Houdkovo řádění sparťanský obránce Adam Polášek. "Nějaký blbec přijede a takhle někoho krosčekuje. Nevím, co si chce dokazovat. Prostě stupidita."

V Česku trénujeme na 60 procent, všímá si Ton. Na vině jsou i nízké platy koučů V Česku trénujeme na 60 procent, všímá si Ton. Na vině jsou i nízké platy koučů Čtěte zde

Nový kapitán Pražanů Michal Řepík volal po disciplinárním řízení: "Doufám, že mu dají trest, jaký si zaslouží."

"Nemám důvod reagovat na komentáře pana Řepíka," utrousil 19letý Houdek. Zároveň objasňoval svůj přečin: "Vlezl jsem na led a viděl, že sparťan atakoval mého spoluhráče, vysekl mu hokejku z ruky. Takže jsem ho jel bránit, ale mrzí mě, že to dopadlo takhle."

Teď může mladého rabiáta mrzet ještě dodatečný trest, který skutečně přišel. Disciplinárka rozhodla o dvouzápasové stopce, což šéf komise Viktor Ujčík vysvětloval následovně: "Úder byl veden zezadu a zcela mimo zorný úhel. Kvapil ho žádným způsobem nemohl očekávat ani se mu jakkoli bránit."

Houdek si mezitím sehnal na Kvapila telefonní číslo a napsal mu, ať je brzy fit. "A Marek mi odpověděl, že jsem ho nezranil já," tvrdí teenager pro oficiální web klubu. 

Plzeňský kouč Ladislav Čihák poslal Houdka do akce se dvěma záměry: oživit defenzivu a přitvrdit. Jeho svěřenec však rozkazy splnil až moc důsledně. Kvapil s Piskáčkem můžou vyprávět. "Tohle by se nemělo dít," uznal Čihák. "Na druhou stranu, Michal je mladý kluk, jsme tolerantní." 

Chvíli předtím, než se Houdek stal padouchem zápasu, sledoval ze střídačky dvě jiné šarvátky. Vyvolal je zákrok na Piskáčka. Především Matyáš Kantner a domácí Miroslav Forman si dali co proto. Oba utkání dokončili.

Konzum místo sportu. Půlka dětí je nepoužitelná, odhalují v Liberci výchovu talentů Konzum místo sportu. Půlka dětí je nepoužitelná, odhalují v Liberci výchovu talentů Čtěte zde

"Klukům, co nehráli, jsem pak říkal, že mi to přišlo jako finále play off," prohlásil Forman. Před novináře předstoupil netradičně. V náruči držel dcerku Lauru a obličej mu "zdobily" červené šrámy.

"Musíme stát při sobě," líčil. "Už jsem se na bitku chystal dlouho, ale pořád jsem měl něco zlomeného, rozdrceného. Palce, předloktí. Trošku jsem se šetřil, ale tentokrát už proběhla zatěžkávací zkouška. Myslím, že dobré. Rukavice asi ještě párkrát shodím."

"Museli jsme Plzeňským ukázat, že jsou na Spartě. Že nehrají s žádnými nazdárky," dodal Polášek. "Uvidíte celou sezonu, že náš tým bude držet při sobě. Nenecháme do sebe píchat."

Šílenství z půlky klání, kdy rozhodčí počítali trestné minuty ve velkém, pomohlo Spartě. I díky pětiminutové přesilovce, zařízené Houdkem, šla do trháku. Skóre 6:3 však kvůli nápadným dírám v obraně neudržela. Následné prodloužení rozhodl svým druhým gólem večera obránce Jan Košťálek.

"Trochu šílený zápas, žádný pouťák," hodnotil Čihák. "Takhle by ale český hokej měl vypadat všech dvaapadesát kol."

reklama