Jágr opět řádil, Kladno ale ve Varech dostalo sedm gólů. Trpěl také Litvínov

21. 9. 2021 19:56
Jaromír Jágr si v hokejové extralize podruhé v řadě připsal tři body, tentokrát za gól a dvě asistence. Kladno ale v Karlových Varech narazilo - prohrálo 4:7. Jedenáct gólů padlo také v Litvínově, kde úřadovaly Pardubice.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Roman Mareš, Rytíři Kladno

Vary zabraly po třech porážkách a oslavily ve čtvrtém domácím vystoupení v sezoně třetí výhru. Rytíři nenavázali na nedělní vítězství nad Litvínovem (3:2) a připsali si pátou prohru z šesti duelů po návratu mezi elitu.

Kladnu nepomohl ani jubilejní 100. gól devětačtyřicetiletého hrajícího majitele Jaromíra Jágra v domácí nejvyšší soutěži, kde sehrál 195. duel. Díky bilanci 1+2 si legendární útočník připsal podruhé za sebou v utkání tři body a za poslední tři zápasy má na kontě čtyři trefy a tři asistence.

"Z naší strany to dnes bylo nepovedené utkání," hlesl trenér Kladna David Čermák. "Ještě první třetina, kterou jsme vyhráli, byla dobrá. Ale o osudu utkání rozhodla minuta a půl na začátku druhé třetiny, kdy jsme inkasovali tři góly a tím jsme dostali Karlovy Vary na koně. Začali jsme se tlačit dopředu, ale to je voda na mlýn pro Karlovy Vary, které se soustředí na rychlé brejky. Jenom díky našemu brankáři to nebylo ještě horší."

První pětiminutovku, která se odehrála bez přerušení, ukončila až nebezpečná střela hostujícího Račuka. Za domácí měl předtím příležitost Průžek, ale po Beránkově nahrávce na gólmana Bowa nevyzrál. Do vedení se díky nahození Donagheyho a teči Kubíka dostali v 11. minutě hosté.

Energie ale v úvodu druhé části bleskově otočila stav na 3:1. Přesilovku tečí Parkkonenovy nahrávky v čase 20:54 využil Flek. Od vyrovnání uběhlo pouhých 14 vteřin a po Beránkově střele se prosadil Kulich. Za dalších 19 sekund proměnil samostatný únik Koblasa.

Další gól mohl sedmnáctiletý Kulich přidat ve 24. minutě, ale z trestného střílení trefil jen tyč. Dvoubrankové vedení Západočechů v této fázi zápasu bylo pro Rytíře ještě milosrdné, protože samostatné úniky Vondráčka a Rachůnka skončily jen na Bowových betonech.

Čtvrtou branku se podařilo domácím dát v 31. minutě díky Pulpánovi, který ve vlastním oslabení využil Kohoutovu přesnou nahrávku po přečíslení tří hráčů na jednoho. Brankovým hodům v této části hry ještě nebyl konec, naději na otočení vývoje zápasu dal hostům v 37. minutě tečí Suchánkovy střely Jágr. Tříbrankové vedení ale domácím vrátil 41 sekund před koncem druhé části střelou pod břevno bývalý hráč Rytířů Redlich.

Ve 44. minutě po šikovné teči Suchánkovy střely vrátil Kladno opět do zápasu Plekanec. V čase 57:01 ujel v oslabení karlovarský kapitán Vondráček a upravil stav na 6:3.

Středočeši se 112 vteřin před koncem třetího dějství odhodlali k poslednímu pokusu o zvrat nepříznivého vývoje a odvolali gólmana. Po vyhraném buly sice Baránek bombou od modré čáry v přesilové hře využil výhodu šesti proti čtyřem, v pokračující hře bez brankáře dal ale výsledku konečnou podobu střelou přes celé kluziště obránce Plutnar.

Vedoucí Mladá Boleslav padla na ledě pražské Sparty 1:3 a klesla na třetí pozici. Do čela se dostal Liberec i přes domácí porážku 3:4 v prodloužení se Zlínem, kterému zajistil premiérovou výhru v sezoně čtyřmi góly útočník Bedřich Köhler. Berani se ze dna posunuli na 14. pozici před Kladno, které je znovu poslední.

Mladá Boleslav neuspěla po sérii tří vítězství. V O2 areně prohrávala po dvou přesilovkových brankách Miroslava Formana a gólu Švéda Erika Thorella už 0:3. Jan Dufek 113 sekund před koncem už pouze snížil a sebral čisté konto Alexanderu Salákovi.

Liberec podruhé za sebou prohrál, ale dokázal bodovat v pátém ze šesti utkání v sezoně. Povedlo se mu to díky vyrovnávací brance Dávida Grígera na 3:3 v čase 59:28, ale 21 sekund před koncem prodloužení rozhodl v přesilové hře hrdina večera Köhler.

Plzeň vyhrála v Českých Budějovicích 4:3 v prodloužení a radovala se v šestém utkání v sezoně z teprve druhé výhry. Rozhodl o tom po 13 sekundách prodloužení Petr Kodýtek. Za Motor dal všechny tři branky Michal Vondrka, který si připsal šestý hattrick v domácí nejvyšší soutěži.

Litvínov prohrál s Pardubicemi 4:7. Domácí sice vedli po první třetině 1:0, ale ve druhé části během 14 minut a 19 sekund šestkrát inkasovali a jejich naděje na úspěch v souboji dvou týmů, které předchozí dva zápasy ztratily, vzaly za své. Tři body za dva góly a nahrávku si v dresu vítězů připsal Matěj Blümel, dvakrát skóroval i další pardubický útočník Marek Hecl.

6. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 7:4 (0:1, 5:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 21. Flek (Parkkonen, T. Hanousek), 22. Kulich (O. Beránek), 22. Koblasa (Kohout, Miškář), 31. Pulpán (Kohout, O. Beránek), 40. Redlich (Vondráček, Kohout), 58. Vondráček (Kohout, Dlapa), 59. Plutnar - 11. Kubík (Donaghey, J. Strnad), 37. Jágr (J. Suchánek, Hlava), 44. Plekanec (J. Suchánek, Jágr), 59. Baránek (Wood, Jágr). Rozhodčí: Hejduk, Micka - Brejcha, Šimánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 3671.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, M. Rohan - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Miškář, Koblasa - Vondráček, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, J. Suchánek, Wood - Jágr, Plekanec, Hlava - J. Strnad, Kubík, Kristo - Dvořáček, M. Filip, Račuk - O. Bláha, Pitule, M. Beran. Trenér: D. Čermák.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 4:7 (1:0, 0:6, 3:1)

Branky a nahrávky: 12. Pospíšil (V. Hübl, O. Baláž), 43. Jarůšek (Hrbas, P. Zdráhal), 58. Zygmunt (Demel), 60. Demel (P. Straka, D. Zeman) - 22. Košťálek (J. Mikuš, R. Kousal), 23. Poulíček (Blümel, Paulovič), 25. Blümel, 26. Hecl (Koffer, J. Mikuš), 28. O. Rohlík (Anděl, Nakládal), 36. Blümel (Paulovič, Poulíček), 46. Hecl (R. Kousal, Koffer). Rozhodčí: Hodek, Šindel - Ganger, Klouček. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 2464.

Litvínov: Godla (25. Zajíček) - Irving, Demel, Stříteský, Balinskis, Hrbas, O. Baláž, od 21. navíc D. Zeman - F. Lukeš, V. Hübl, Pospíšil - P. Zdráhal, Estephan, Jarůšek - A. Kudrna, Jícha, P. Straka - Zygmunt, Havelka, L. Stehlík. Trenér: Országh.

Pardubice: Klouček - Košťálek, J. Zdráhal, Nakládal, J. Mikuš, Hrádek, J. Kolář - Camara, A. Musil, R. Kousal - Blümel, Poulíček, Paulovič - Hecl, Cienciala, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.

HC Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 3:4 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Vondrka (Valský), 25. Vondrka, 46. Vondrka (Abdul) - 21. Jiříček (Mertl), 36. Blomstrand (Čerešňák, Dzierkals), 40. M. Lang (Kvasnička), 61. Kodýtek (Čerešňák). Rozhodčí: Hradil, J. Ondráček - Malý, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 5655.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Bindulis, Bučko, Piskáček, Štich, Percy, Štencel - Valský, M. Toman, M. Beránek - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Karabáček, D. Voženílek, Venkrbec. Trenér: Modrý.

Plzeň: Pavlát - Čerešňák, Budík, Jiříček, Graňák, Kvasnička, J. Kindl, L. Kaňák - Schleiss, Kodýtek, Kantner - Bulíř, Mertl, Dzierkals - M. Lang, G. Thorell, Blomstrand - Kuťák, F. Přikryl, Malát. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.

Bílí Tygři Liberec - PSG Berani Zlín 3:4 v prodl. (0:0, 1:0, 2:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Filippi (Melancon, Birner), 52. Záborský (Filippi), 60. Gríger - 45. Köhler (T. Mikúš, Matyáš Hamrlík), 47. Köhler (Fořt), 52. Köhler (R. Veselý, P. Sedláček), 65. Köhler (P. Trška, T. Mikúš). Rozhodčí: Pražák, Veselý - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:2, navíc Filippi (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3217.

Liberec: J. Pavelka - Melancon, Šmíd, Štibinger, Vitásek, M. Ivan, Derner - Gríger, Filippi, Birner - Faško-Rudáš, Klepiš, Záborský - Zachar, P. Jelínek, Ordoš - J. Šír, A. Najman, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.

Zlín: Kašík - Suhrada, P. Trška, Dluhoš, Žižka, R. Černý, M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Kubiš, Fořt, T. Mikúš - Šlahař, Fryšara, Köhler - R. Veselý, Hejcman, Sebera - Dobiáš, P. Sedláček, Karafiát. Trenér: R. Svoboda.

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. M. Forman (M. Jandus, Chlapík), 18. E. Thorell (Řepík), 57. M. Forman (Chapík, E. Thorell) - 59. Dufek (Ševc, Bernad). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 4296.

Sparta: Salák - Moravčík, Mikliš, Němeček, M. Jandus, Tomáš Dvořák, R. Jeřábek, T. Tomek - Řepík, R. Horák, E. Thorell - Chlapík, D. Kaše, Sobotka - M. Forman, D. Vitouch, Buchtele - Z. Doležal, Zikmund, Prymula. Trenér: Jandač.

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Bernad, D. Moravec - D. Šťastný, A. Zbořil, Kelemen - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Dufek, Claireaux, Kotala - Eberle, Bičevskis, Lunter. Trenéří: R. Rulík a Patera.