Z 2:5 po dvou třetinách na 7:6, Piráti zazářili proti Plzni. Vítkovice slaví podeváté v řadě

Aktualizováno 28. 12. 2017 23:48
Hokejová extraliga ve čtvrtek nabídla zbylých šest zápasů 34. kola. Zářil Chomutov, který proti Plzni zvrátil stav 2:5 na konečných 7:6 v prodloužení.
David Stach, Michal Poletín
David Stach, Michal Poletín | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Vítkovic nadále pokračují ve vítězném tažení extraligou. Přestože poprvé po osmi zápasech v Jihlavě zakolísali, připsali si po výsledku 2:1 v prodloužení devátou výhru v řadě a poskočili na druhou příčku. Na vedoucí Plzeň ztrácí osm bodů. Škoda potřetí za sebou získala pouze bod, když ztratila v prodloužení přestřelku v Chomutově 6:7, kde přitom vedla 2:0 a po druhé třetině dokonce 5:2. K obratu pomohl celkem pěti body za dva góly a tři asistence Ivan Huml.

Ostravané sice ztratili poprvé po osmi utkáních bod, devátou výhru ale vystřelil v čase 63:28 útočník Rostislav Olesz. Zatímco hosté se díky dvoubodovému zisku posunuli už na druhou příčku, poslední Dukla prohrála popáté za sebou.

"Pro nás to byla obrovská zkouška charakteru našeho týmu. Hráli jsme s extrémně těžkým soupeřem. A jsme strašně moc rádi za dva body, které jsme tu vybojovali. Naše aktuální série nebyla v kabině před zápasem žádné téma. Jihlava je podle mě strašně podceňovaný tým a my víme, že má svou sílu, kterou dnes opět ukázala," řekl kouč vítězů Jakub Petr.

Sparta porazila Liberec 3:0. Hattrickem rozhodl před 10.513 diváky v O2 areně útočník Richard Jarůšek a prvním čistým kontem v české extralize se pod výhru podepsal finský gólman Sami Aittokallio. Pražané navázali na předvánoční výhru nad Kometou Brno (3:2), které předcházela čtyřzápasová série bez bodu. Bílí Tygři prodloužili čekání na plný zisk na deset utkání a poprvé po třech duelech navíc vyšli naprázdno.

"Užívám si to samozřejmě víc, než kdybych ty góly nedával. Dostávám tady ve Spartě příležitost a snažím se to splácet těmi góly, protože kvůli tomu mě sem brali. Zatím se to daří, tak doufám, že jsou spokojení stejně jako já i vedení a trenéři," řekl novinářům Jarůšek.

Hráči Komety Brno zvítězili na ledě Pardubic 2:0. Utkání tradičních rivalů sledovalo 10.194 diváků ve vyprodané aréně, ti domácí se však gólu Dynama nedočkali a brněnský brankář Marek Langhamer tak zaznamenal své první čisté konto v extralize. O góly vítězů se postarali bratři Zohornové.

Chomutova porazil Plzeň po divoké přestřelce 7:6 v prodloužení. Piráti nejprve dotáhli dvougólové manko z úvodu, poté prohrávali po druhé třetině 2:5, ale otočili na 6:5. David Stach poslal o 26 vteřin později na začátku 59. minuty duel do prodloužení. Druhý bod a čtvrtou výhru z posledních pěti utkání pak domácím vystřelil Huml.

Třinec podlehl na svém ledě Olomouci 3:4 po nájezdech a prohrál s ní i třetí utkání této sezony. Oceláři v rozmezí 19. až 24. minuty otočili z 0:1 na 3:1, ale hosté i díky dvěma šťastným odrazům vyrovnali. Rozstřel rozhodl a pátou výhru v řadě zařídil hostům Roman Vlach.

Hokejisté Litvínova vyhráli na ledě Mladé Boleslavi 2:0. O vítěznou branku se postaral již ve 22. minutě útočník Lukáš Válek, výhru hostů pak pojistil do prázdné branky další forvard Peter Jánský. Čisté konto vychytal díky 39 úspěšným zákrokům Pavel Kantor. Verva se na jediný bod přiblížila desítce.

Utkání Zlín - Hradec Králové (2:3 v prodloužení) se kvůli účasti Východočechů na Spenglerově poháru v Davosu hrálo již 5. prosince.

34. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Krajíček (Martin Růžička), 21. Irgl (D. Musil, Cienciala), 24. M. Doudera (Marcinko, Adamský) - 5. Jergl (J. Knotek, Ondrušek), 27. J. Knotek, 42. Jaroměřský (Jergl, Herman), rozhodující sam. nájezd Roman Vlach. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Ganger, Lederer. Vyloučení: 3:7, navíc Martin Růžička (Třinec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Třinec: Hamerlík - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Linhart, Jank, Adámek, Roth - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Irgl, Mikulík, Cienciala - Dravecký, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Olomouc: Konrád - Staněk, Jaroměřský, Rutar, Ondrušek, Dujsík, Čáp - Eberle, J. Knotek, Laš - J. Káňa II (24. Sundher), Roman Vlach, Burian - Ostřížek, B. Mráz, Strapáč - Jergl, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 7:6 v prodl. (2:2, 0:3, 4:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Vondrka (Huml, Flemming), 15. Skokan (Knot, Slovák), 41. Koblasa (Huml, Skokan), 53. J. Mrázek (Huml), 57. Smejkal (Slovák, Skokan), 58. Huml (Knot, Koblasa), 62. Huml (Koblasa) - 1. Gulaš (Mertl, Indrák), 8. Schleiss (Rubner, Preisinger), 25. Mertl (Moravčík), 26. D. Sklenička (Stach, Kratěna), 32. Stach (Moravčík, Preisinger), 59. Stach (Kadlec, Kracík). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4842.

Chomutov: Pavlát (26. Š. Lukeš) - Valach, T. Dvořák, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, J. Mrázek - Vondrka, Huml, Smejkal - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Chlouba, Poletín - Hlava, Šťovíček, Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Plzeň: Hylák - Jones, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán, Kvasnička - Gulaš, Mertl, Indrák - D. Kindl, Kracík, Stach - Eret, Kratěna, Schleiss - P. Straka, Preisinger, R

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Válek (Z. Sklenička, Matoušek), 60. Jánský (V. Hübl). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 3811.

Mladá Boleslav: Maxwell - Jan Hanzlík, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha - Orsava, Žejdl, Valský - Klepiš, P. Holík, Pacovský - L. Pabiška, Urban, Lenc. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Litvínov: Kantor - Kubát, Hunkes, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička, K. Pilař, Gula - F. Lukeš, V. Hübl, Gerhát - Trávníček, M. Hanzl, Jánský - Matoušek, Válek, Vandas. Trenéři: Rulík a D. Stránský.

HC Dukla Jihlava - HC Vítkovice Ridera 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. M. Hlinka (T. Kubalík) - 14. Klok (Sloboda, O. Roman), 64. Olesz (Szturc). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Pešek, Špůr. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 5254.

Jihlava: Volden - De la Rose, Suchánek, Stříteský, J. Zdráhal, Šidlík, D. Kajínek, Bryhnisveen - Čachotský, Hamill, Rabbit - Žálčík, Skořepa, F. Seman - T. Kubalík, M. Hlinka, Anděl - Rys, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, D. Krenželok, Trška, Urbanec - Bartovič, Lev, Olesz - Szturc, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Š. Stránský, T. Jáchym, Hudeček. Trenéři: Petr, Trnka a V. Vůjtek st.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 17. R. Zohorna (M. Erat, J. Hruška), 34. H. Zohorna (Nahodil). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Kis, Rampír. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Hrabal, Holland - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Tomášek, S. Treille - J. Sýkora, Poulíček, M. Beran - Starý, Dušek, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Brno: Langhamer - O. Němec, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec, Vágner - Haščák, V. Němec, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - H. Zohorna, Nahodil, Mallet - Horký, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Jarůšek (A. Kudrna, Z. Michálek), 35. Jarůšek (Říčka, T. Pavelka), 54. Jarůšek (Pech, Kalina). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kika - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc Uher - J. Vlach, Jánošík všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 10.513.

Sparta: Aittokallio - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, J. Mikuš, Piskáček, Švrček, Nedomlel - A. Kudrna, P. Vrána, Říčka - Jarůšek, J. Hlinka, Reichenberg - Forman, Pech, Klimek - Uher, Pšenička, Kumstát. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd a Janeček.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Maier - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, J. Mikyska, M. Kvapil - J. Stránský, Redenbach, Ordoš - D. Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Mlejnek a V. Čermák.