Liberec přetlačil Hradec a vyhrál poosmé v řadě, Třinec doma nasázel Zlínu sedm branek

Aktualizováno 18. 11. 2016 21:25
V rámci 22. kola hokejové extraligy rozstřílel Třinec na svém ledě Zlín 7:1 a navýšil tak vedení v čele extraligy o čtyři body, před Kometou Brno, která má však dva zápasy k dobru a dnes nehrála. Litvínov přehrál Karlovy Vary 2:1 po prodloužení, poté co Robin Hanzl zařídil nastavený čas v poslední minutě základní hrací doby. Vítkovice vyhrály v Plzni 5:3, domácí dokázali ve třetí třetině vyrovnat, ale půl minuty na to inkasovali rozhodující gól. Olomouc v Chomutově vedla o dvě branky, ale nakonec padla po nájezdech 5:4. Liberec doma přehrál Hradec Králové 2:1. Úřadující mistr zvítězil poosmé v řadě. Pardubice doma proti Mladé Boleslavi prohospodařily náskok a prohrály 3:2.
Petr Jelínek
Petr Jelínek | Foto: Milan Kammermayer

Třinec - Třinečtí hokejisté porazili ve 22. extraligovém kole Zlín vysoko 7:1 a připravili tak Beranům největší porážku sezony. Lídr soutěže utekl hostům v rozmezí 27. až 36. minuty pěti góly z 1:0 na 6:0. Rozklad hostů řídili dvougólový střelec Martin Adamský a další útočník Jiří Polanský, který si připsal tři asistence. Zlín zaznamenal čestný úspěch až ve třetí třetině a z gólu se radoval po takřka 173 minutách hry.

Vítkovice vyhrály na ledě Plzně 5:3 a po téměř pěti letech na západě Čech uspěli. Ještě ve 45. minutě sice drželi hosté vedení 3:1, domácím se však podařilo během tří minut vyrovnat, ve 49. minutě ale vítěznou trefou zajistil hostům výhru Roman Szturc a výsledek ještě dovršil David Květoň.

Litvínov vyhrál i druhé podkrušnohorské derby sezony proti Karlovým Varům. V dnešním duelu Severočeši porazili Energii 2:1 v prodloužení a zůstávají tak nadále stoprocentní v bojích o druhý bod při remíze v základní hrací době. Hráli o něj již poosmé.

Olomouc prohrála na ledě Chomutova 4:5 po samostatných nájezdech a připsala si čtvrtou porážku za sebou. Hosté přitom po vydařené druhé třetině, kterou vyhráli 3:0, vedli 4:2. V rozstřelu dovršil obrat Pirátů vítěznou trefou v páté sérii rozstřelu Michal Poletín a Chomutovští tak potřetí za sebou doma uspěli v nastavení.

Mladá Boleslav vyhrála v Pardubicích 3:2 a po dvou porážkách za sebou slaví výhru. Až do 43. minuty se zdálo, že Pardubice dojdou ke čtvrté výhře v řadě, ale Boleslav dvěma brankami během 80 vteřin srovnala. O vítězství hostů rozhodl šest vteřin před třetí sirénou Lukáš Žejdl.

Liberec poosmé netratil ani bod

Mistrovský Liberec porazil doma Hradec Králové 2:1 a protáhli vítěznou sérii již na devět zápasů. Série Bílých Tygrů je o to cennější, že během ní neztratili ani jediný bod. Královéhradečtí naopak zaznamenali třetí porážku z posledních čtyř zápasů a potvrdili, že se jim pod Ještědem dlouhodobě nedaří. Naposledy zde Mountfield zvítězil před více než třemi roky. Branky vítězů zaznamenali již v první třetině Daniel Špaček a Jan Ordoš, za hosty dokázal v polovině duelu pouze snížit Bedřich Köhler.

Hosté vstoupili do utkání lépe a liberecký brankář Will byl hned od úvodní minuty v permanenci. Se střelami Štajnocha a Šimánka si ale poradil. Na druhé straně měl první velkou šanci Ordoš, také Rybár byl připraven. Na přesnou střelu Špačka z šesté minuty už byl však krátký a Bílí Tygři šli do vedení. V polovině prvního dějství už Severočeši vedli o dvě branky: Ordoš se protáhl až před Rybára a střelou do horního rohu nedal hostujícímu brankáři šanci.

Odpovědět mohl hned vzápětí Dragoun, téměř jistý gól mu však sebral fantastickým tygřím skokem Will. Třetí branku mohl přidat Vantuch, jeho sraženou střelu ale zastavila horní tyč. V úplném závěru dokázal dostat kotouč až za Willa Šimánek, rozhodčí však po konzultaci s kolegou u videa branku neuznal, neboť jí bylo dosaženo těsně po skončení první třetiny.

Také do druhé dvacetiminutovky vstoupili Východočeši aktivněji a vypracovali si několik velmi dobrých šancí. Nejprve se do úniku dostal reprezentant Jarůšek, Will ho ale vychytal betonem. Liberec působil i nadále ospale a Mountfield byl v této fázi hry jasně lepším týmem. Proti dobrým šancím Deje a Kukumberga se ale vyznamenal Will. V polovině utkání však už nedosáhl na dorážku Köhlera a Hradec Králové snížil. Hosty gól nabudil ještě k větší aktivitě a byli všude o krok rychleji než domácí Bílí Tygři. Dobré šance měli Džerinš a Dragoun, vyrovnat však nedokázali.

Ve třetí části se Hradec Králové tlačil dopředu, narážel ale často na dobře organizovanou obranu domácích. A když už se Dej dostal až před Willa, mířil těsně vedle. Liberečtí se soustředili především na poctivou defenzívu a do šancí se příliš nedostávali. Výjimkou byl brejk Ordoše, tváří v tvář Rybárovi však neuspěl. Na druhé straně měl šanci Štajnoch, Will jeho pokus kryl. Dvě minuty před koncem hosté odvolali brankáře a zkusili to se šesti hráči v poli. Ani závěrečný tlak jim ale kýžené vyrovnání nepřinesl a Liberec tak své hubené vítězství ubránil.

22. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. J. Sýkora (Polanský), 27. Roth (Kreps, Linhart), 28. Adamský (Polanský, M. Doudera), 34. Linhart (Roth, Martin Růžička) 35. Kreps (Irgl), 36. Marosz (J. Petružálek), 52. Adamský (Polanský, Nosek) - 45. D. Štastný (O. Horák). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 4993.

Třinec: Hamerlík - Roth, Linhart, M. Doudera, Hrabal, Nosek, L. Galvas, od 41. navíc L. Doudera - Hrňa, Špirko, J. Petružálek - Martin Růžička, Marosz, Dravecký - Irgl, Kreps, Rákos - J. Sýkora, Polanský, Adamský. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Zlín: Kašík (36. Štůrala) - Marušák, Kotvan, O. Horák, Blaťák, Holomek, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - D. Šťastný, Podešva, Kubiš - Ondráček, Gago, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 60. R. Hanzl z trestného střílení, 61. Kubát (R. Hanzl, V. Hübl) - 1. T. Rachůnek (Dujsík). Rozhodčí: Souček, R. Čech - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. Diváci: 4847.

Litvínov: Janus - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, M. Rohan, Rýgl, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Skuhravý, Vachovec - Gorčík, D. Kindl, Mullane - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. D. Kubalík (Kracík), 45. D. Sklenička (Koreis), 48. T. Svoboda (D. Kubalík) - 14. Výtisk (Kovář), 18. Kucsera, 27. O. Roman (Kucsera, Sloboda), 49. Szturc (L. Kovář), 60. D. Květoň (Vandas, Kolouch). Rozhodčí: M. Petružálek, R. Polák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5005.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Kvasnička, P. Kadlec, Moravčík, D. Sklenička, Pulpán - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Kodýtek, Vracovský - Švarc, Lev, Johnson - Hrnka, Koreis, Vondráček. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, L. Kovář, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Hudeček, Szturc - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tomi, Illéš, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

Piráti Chomutov - HC Olomouc 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Huml (Vondrka, Tomica), 9. Kudělka (Vondrka, Huml), 51. Lauko (J. Mrázek), 60. Huml (Vondrka), rozhodující sam. nájezd Poletín - 1. Ondrušek (J. Mikúš), 28. Eberle (Staněk, Holec), 30. Herman (Fořt), 39. Burian (Herman). Rozhodčí: Horák, Pražák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 4122.

Chomutov: T. Král (30. Laco, na nájezdy Král) - Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, J. Mrázek, Kudělka - Vondrka, Huml, Tomica - Račuk, Skokan, Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., Šťastný a Martínek.

Olomouc: Falter (na nájezdy Konrád) - Rašner, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Staněk - Rác, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Skladaný - Eberle, Strapáč, Holec - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Bílí Tygři Liberec - Mountfield Hradec Králové 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. D. Špaček (J. Stránský, R. Šimek), 10. Ordoš (Svačina) - 31. Köhler (Vydarený, Bednář). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Hradil - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 6199.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, Pyrochta - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bartovič, Bulíř, Radivojevič - Svačina, Vantuch, Ordoš - D. Špaček, Hrabík, Stránský. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Hradec Králové: Rybár - Vydarený, Pláněk, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp - Jarůšek, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Dej - Köhler, Dragoun, Červený - J. Veselý, T. Knotek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

HC Dynamo Pardubice - BK Mladá Boleslav 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. P. Sýkora (Hubáček, Redenbach), 29. L. Havlík (Rolinek) - 43. M. Látal (Jan Hanzlík), 45. Urban (Jan Hanzlík, Trončinský), 60. Žejdl (Orsava). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 8017.

Pardubice: Maxwell - Ščotka, Schaus, Bokroš, Nedbal, Leduc, L. Havlík, Horyna - P. Sýkora, Redenbach, Hubáček - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Mallet (25. Panna), Tomášek, Bárta - M. Kaut, T. Kaut, F. Zadina. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Mladá Boleslav: Lukáš - Stříteský, Voráček, Trončinský, Kučný, Jan Hanzlík, Kurka - Orsava, Žejdl, Jonák - Hyka, Urban, Lenc - M. Látal, Vampola, M. Látal - Pospíšil, Klepiš, L. Pabiška. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.