Divočina na Spartě. Domácí přišli o třígólové vedení, nakonec ale zvítězili. Zlín porazil Pardubice

3. 12. 2017 17:15
Hokejisté Sparty zvítězili v domácím utkání s Duklou Jihlava po divoké přestřelce 6:5 v prodloužení. Zlín doma uvítal Pardubice, které porazil poměrně hladce 5:2. Liberec zdolal Litvínov v prodloužení, o výhře rozhodl Kvapil. Vedoucí tým tabulky z Plzně porazil Třinec v prodloužení a bodovala tak pojedenácté v řadě. Hradec Králové porazil Kometu až na samostatné nájezdy 1:0. Vítkovice díky trefě Olesze porazily Olomouc na jejím ledě fotbalovým výsledkem 1:0. Boleslav přehrála Chomutov hladce 5:0.
Zbyněk Michálek
Zbyněk Michálek | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Sparty porazili ve 28. kole extraligy Jihlavu 6:5 v prodloužení. Pražané vedli během druhé třetiny už 4:1, přesto odevzdali nováčkovi mezi elitou bod a sami zachraňovali zápas trefou Roberta Říčky 97 vteřin před koncem základní hrací doby. V čase 60:23 pak rozhodl útočník Richard Jarůšek.

Utkání mělo hodně svižný úvod. V první minutě měl před sebou odkrytou branku Pech a přestože sudí po jeho pokusu rozpažil, kontrola u videa potvrdila, že se sparťanský střelec radoval právem. Gólman Volden sice zasáhl, jenže kotouč přesto skončil za brankovou čárou.

Ve 12. minutě už domácí jásali znovu: bek Dvořák ideálním prudkým nahozením po ledě našel Kudrnovu hůl a na tuto teč neměl Volden šanci zareagovat. Duklu ale po chvilce vrátil do hry Rys, když nachytal Aittokallia zdánlivě symbolickým pokusem na bližší tyč.

Po povedeném nástupu Pražanů do druhého dějství se přesto zdálo, že budou mít vývoj utkání pevně pod svou kontrolou. Pech dal ve 24. minutě svůj druhý gól, Kalinovu ránu zastavila horní tyč a zanedlouho překonal Voldena po Stříteského chybě z mezikruží i Vrána. Přes stav 4:1 byl ale opak pravdou. Ze všeho nejvíc proto, že Sparta jako kdyby v ten okamžik naprosto vypnula.

Už o 39 vteřin později snížil pohotově tečující Dostálek. Sparta se pak sice ubránila při Švrčkově trestu, ale uběhlo jen pár sekund a gól slavil po další teči Žálčík, čímž poslal Aittokallia na střídačku. Náhradník Honzík držel nulu jen dvě a čtvrt minuty, než ho po ladné jízdě v útočném pásmu a ničím nerušeném obkroužení branky překonal De la Rose.

Ve 47. minutě v další jihlavské útočné vlně napřáhl kousek nad kruhy De la Rose a stejně jako Pech se prosadil podruhé, když vymetl pravý horní růžek.

Pražané pak měli obrovskou porci štěstí, když Kalina stihl zastavit puk, který za Honzíkovými zády klouzal pomalu do branky, ale Forman při závaru fauloval a Jihlava hrála 63 vteřin pět na tři. Neúspěšně, domácí odolali. Sami pak jen ztěžka hledali cestu za vyrovnáním. V čase 57:38 už zůstala domácí branka prázdná a Říčka při power play vyrovnal. Následné prodloužení ukončil velmi rychle povedenou ranou Jarůšek.

Hokejisté Zlína porazili Pardubice 5:2 a ukončili tak sérii čtyř porážek ve vzájemných zápasech s Dynamem. Dvěma góly se na výhře domácích podíleli Jiří Ondráček a Zdeněk Okál, Východočechy od třetí prohry v řadě neuchránily ani dvě branky Petra Sýkory.

Liberec porazil Litvínov 4:3 po prodloužení a navázal tak na páteční vítězství proti Hradci Králové. Tygři se třikrát prosadili v přesilových hrách, vítězným gólem a třemi asistencemi se na jejich výhře podílel Marek Kvapil. Čtyři kanadské body nasbíral i Martin Bakoš. Verva si připsala třetí porážku v řadě a v tabulce zůstává předposlední.

Plzeň udolala Třinec 4:3 v prodloužení a natáhla svou bodovou sérii na jedenáct utkání. Domácí si sice během úvodní třetiny vypracovali dvoubrankový náskok, ale postupně se zlepšující hosté dokázali zápas dotáhnout do prodloužení, v němž o bonusovém bodu pro Indiány rozhodl při přesilovce v čase 64:59 Miroslav Indrák. Oceláři tak nenavázali na předešlé čtyři výhry ve vzájemných zápasech s Plzní.

Hokejisté Hradce Králové porazili Brno 1:0 po samostatných nájezdech. O výhře domácích rozhodl skvělou fintou lotyšský útočník Andris Džerinš. Páté čisté konto v sezoně udržel brankář Patrik Rybár, ze hry neinkasoval ani hostující Marek Čiliak a do statistik si tak připsal třetí nulu.

Vítkovice podruhé za sebou neinkasovali a i díky tomu vyhráli v Olomouci 1:0. O rozhodující gól se postaral ve 44. minutě v oslabení kapitán hostů Rostislav Olesz. Čisté konto udržel stejně jako v pátek proti Zlínu Patrik Bartošák.

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Chomutov jednoznačně 5:0 a zabrali po dvou duelech bez bodu. Piráti si připsali už osmou porážku z posledních devíti duelů. Americký gólman Brandon Maxwell pomohl k úspěchu Bruslařského klubu svým druhým čistým kontem v sezoně. Tři branky domácí vstřelili v přesilových hrách.

28. kolo hokejové extraligy

HC Sparta Praha - HC Dukla Jihlava 6:5 v prodl. (2:1, 2:3, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Pech (Kudrna, J. Mikuš), 12. Kudrna (T. Dvořák, Pech), 24. Pech (T. Dvořák), 27. P. Vrána (Říčka), 59. Říčka (P. Vrána, Jarůšek), 61. Jarůšek - 16. Rys (Ulrych), 27. Dostálek (Skořepa), 34. Žálčík (D. Kajínek, Seman), 36. De la Rose (A. Zeman, Šidlík), 47. De la Rose (Čachotský). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Blümel, Pešek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 8041.

Sparta: Aittokallio (34. Honzík) - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, J. Mikuš, Švrček, T. Dvořák - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Kudrna, Pech, Smejkal - Forman, J. Hlinka, Kumstát - Uher, Černoch, Reichenberg, od 21. navíc Rousek. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

Jihlava: Volden - De la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, D. Kajínek, Ulrych, J. Zdráhal - Dostálek, Skořepa, Jiránek - Čachotský, A. Zeman, L. Květoň - Žálčík, Seman, Anděl - Rys, Diviš, Váňa. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Aukro Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Ondráček z trest. střílení, 27. Kubiš (O. Veselý, Matějíček), 31. Okál (Bukarts, Honejsek), 36. Okál (Bukarts, Žižka), 60. Ondráček - 33. P. Sýkora (Rolinek), 49. P. Sýkora (Marosz). Rozhodčí: Pešina, Kubičík - Zíka, Jindra. Vyloučení: 5:4, navíc Freibergs - Treille oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2885.

Zlín: Kašík - Matějíček, Freibergs, Valenta, Řezníček, Petran, Žižka, Gazda - Okál, Honejsek, Bukarts - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Fryšara, Ondráček - Klhůfek, Sedláček, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Ščotka, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Havlík - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Bojko, Treille - J. Sýkora, Dušek, M. Beran - M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. P. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš, 65. Indrák - 34. Martin Růžička (Rákos), 35. M. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení 1:0. Diváci: 6009.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička - Gulaš, Kracík, Schleiss - Indrák, Stach, D. Kindl - M. Chalupa, Kratěna, P. Straka - Hollweg, Preisinger, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Třinec: Hamerlík - M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Linhart, Adámek, Kovář, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Christov, Mikulík, Dravecký - Irgl, Cienciala, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Bakoš (Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš, Kvapil), 61. Kvapil (Bakoš, Ševc) - 29. Ihnacak (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes, Gerhát), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:7, navíc Bulíř 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 5454.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, od 21. Maier - Ordoš, P. Jelínek, Kvapil - Bakoš, Bulíř, L. Krenželok - J. Stránský, Redenbach, Jašek - Lakatoš, Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Litvínov: Petrásek - Hunkes, Kubát, Gula, L. Doudera, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička - Gerhát, V. Hübl, Nejezchleb - J. Černý, Ihnacak, Vandas - Trávníček, M. Hanzl, Jánský - Matoušek, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

BK Mladá Boleslav - Piráti Chomutov 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. P. Holík (Lenc, Klepiš), 15. Pabiška (P. Musil, Lenc), 33. T. Knotek (Němeček), 44. M. Procházka (T. Knotek, Kotvan), 60. Orsava (P. Holík, Klepiš). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:8, navíc Dlapa (Chomutov) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2634.

Mladá Boleslav: Maxwell - Kurka, Jan Hanzlík, Eminger, Němeček, Kotvan, Knot, Bernad - Orsava, P. Holík, Klepiš - L. Pabiška, P. Musil, Lenc - Pacovský, T. Knotek, V. Němec - M. Procházka, Volf, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Chomutov: J. Laco - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, L. Chalupa, Dlapa - Vondrka, Sklenář, Koblasa - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Havel, Huml, Poletín - Lauko, Šťovíček, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.