Motor rozjeté Oceláře nezastavil, Litvínov prolomil prokletí domácího ledu

Aktualizováno 17. 11. 2020 20:17
V úterý se dohrávalo odložené 13. kolo hokejové extraligy. Třinec v něm potvrdil svoji neporazitelnost výhrou nad Českými Budějovicemi, Litvínov si doma poradil se Zlínem a Pardubice s Kometou. Liberec doma podlehl jednoznačně Vítkovicím a Vary vyhrály hladce v Hradci Králové. Sparta zvítězila na ledě Mladé Boleslavi až v prodloužení, stejně jako Plzeň v Olomouci.
Lukáš Jašek a Aron Chmielewski
Lukáš Jašek a Aron Chmielewski | Foto: ČTK

Třinec poosmé vyhrál, Motor se dál trápí

Třinečtí hokejisté zdolali na svém ledě České Budějovice 6:3 a vyhráli i osmý zápas sezony. Oceláři vedli i díky gólu a přihrávce obránce Martina Gernáta ve 22. minutě už 3:0. K vítězství domácích přispěl i Matěj Stránský, který se v tomto ročníku trefil podeváté. Nováček soutěže dál čeká na první výhru, neuspěl ani na desátý pokus.

České Budějovice zmrazil rychlý smolný gól. Brankář Čiliak si nepřipsal ani zásah a už lovil puk z branky, když si Gernátovu prudkou přihrávku od modré čáry srazil do vlastní sítě Venkrbec. Slovenský bek se podepsal i pod druhý gól. Po jeho křížném pasu střílel bez přípravy Jašek a odražený puk usměrnil do branky Chmielewski.

Aktivnější Třinec začal lépe i prostřední část a rychlý kontr zakončil do odkryté branky obránce Galvinš. České Budějovice rychle odpověděly, po 17 sekundách snížil z dorážky Michnáč. Domácí Marcinko ale po chytrém pasu Růžičky využil první přesilovou hru Ocelářů v zápase a ve 32. minutě našel Stránský místo mezi Čiliakovými betony. Z početní výhody se v závěru třetiny prosadili i hosté, když se trefil z mezikruží Plášil.

Jašek svým prvním gólem sezony zvýšil na 6:2 a vyhnal ve 45. minutě z branky Čiliaka, který se v Třinci před dvěma lety radoval s Brnem z mistrovského titulu. Domácí Růžička poté rozezvučel tyč. Poslední úpravu skóre tak obstaral Pýcha, který zkorigoval výsledek v 82 sekund dlouhé přesilové hře pět na tři. To ale nic nezměnilo na faktu, že Oceláři zopakovali stejný start ze sezony 2016/17, tehdy také v úvodních osmi kolech ztratili jen jeden bod.

Litvínov doma poprvé vyhrál. Stačil mu jediný gól

Litvínova porazil v úterý Zlín 1:0. Severočeši tak doma na šestý pokus poprvé v sezoně zabodovali, vítězný gól dal útočník Viktor Hübl, čisté konto uhájil poprvé v sezoně brankář Denis Godla. Berani tak nedosáhli na body podruhé za sebou.

Do sestavy Severočechů se vrátil útočník Mahbod, hostující ofenzivě vypomohl při rozsáhlé marodce Pšurný. Úvodní dějství skončilo i přes několik velmi slibných příležitostí bez branek. Velký úvodní nápor domácích přestáli Berani se štěstím i díky tomu, že brankáře Kašíka zachránila při Jarůškově zakončení levá tyčka.

Strážce zlínské branky se pak vyznamenal při Zdráhalově bekhendu, nevyzrál na něho ani Mahbod a změnu skóre nepřinesl ani Pšurného prohřešek proti pravidlům v osmé minutě. Postupně se čím dál víc začali osmělovat i Zlínští. Také jim scházel jen kousek k vedoucí brance, když v 15. minutě po Gazdově dalekonosné bombě zvonila pravá tyčka za gólmanem Godlou.

Také ve druhém dějství měli navrch Litvínovští, ale tentokrát už svou převahu promítli i do skóre. Pospíšil s Lukešem připravili dobrou pozici k zakončení pro Hübla, který prostřelil Kašíka. Pro zkušeného veterána šlo o vůbec první branku v nové sezoně. V další šanci neuspěl Myšák, ve 33. minutě se pak ocitli spolu s Hüblem sami před Kašíkem, jemuž se ale podařilo situaci zachránit, když vystihl Myšákovu nahrávku.

Až teprve ve třetí části si domácí pomohli faulem a Berani se tak dostali poprvé k přesilové hře, jenže příležitosti Ference a Honejska neměly gólovou tečku. Zvýšit pak mohl na druhé straně Mahbod, Kašík však držel zlínský celek na dostřel. Ve 48. minutě pomohla při Okálově zakončení podruhé v utkání Godlovi branková konstrukce. Zlínu nakonec nebyly nic platné ani další dvě početní výhody či power play, při níž trefil tyčku prázdné branky pokusem přes celé kluziště Irving.

Spartě trefil dva body Dvořák

Sparty zvítězila na ledě Mladé Boleslavi 3:2 v prodloužení, a bodovala tak již poosmé za sebou. Během této série hned sedmkrát slavila výhru. O tu poslední se postaral vítěznou trefou v čase 61:15 obránce Tomáš Dvořák. Domácí prohráli potřetí za sebou o gól, z toho dvakrát podlehli až v prodloužení.

Pražané do utkání ještě nepostavili čerstvou posilu útočníka Sobotku, jejich branku hájil Neužil, zatímco domácí trenéři v rámci pravidelného střídání nahradili Růžičku Krošeljem. První šanci měl při vlastním oslabení hostující Tomášek, ale sám před Krošeljem dokázal trefit jen lapačku slovinského brankáře ve službách Bruslařského klubu. Za domácí pálil v přesilovce nebezpečně Fin Jääskeläinen, ale Neužil byl pozorný.

Skóre se poprvé měnilo až ve druhé třetině. V hostující početní výhodě, kterou si sparťané přenesli z úvodní dvacetiminutovky, se bekhendem prosadil Říčka. Vedení hosté ale drželi pouhých 19 sekund, než srovnal na 1:1 Šťastný.

Spartě mohl vrátit vedení na začátku třetí části Tomášek, ale Krošelj ještě dokázal proti jeho dorážce v krkolomné pozici vytasit levý beton. Sparta pak udeřila znovu v přesilovce, když využila i svou druhou početní výhodu: Říčkovu slabou střelu srazil Krošelj jen před sebe, kde si na svou šanci počíhal Pech a vrátil hostům vedení. Po pěti minutách už ale bylo zase vyrovnáno, když Kousal našel na hranici brankoviště Flynna, který se dokázal v předbrankovém prostoru dobře zorientovat.

Další gól v základní hrací době už nepadl a stejně jako v neděli proti Liberci se šlo v Mladé Boleslavi i do prodloužení. Po 75 vteřinách jej rozhodl střelou mezi brankářovy betony hostující Dvořák.

Krenželok rozhodl o výhře Vítkovic v Liberci

Vítkovice vyhrály v Liberci 3:0 a spravili si chuť po ztracených bodech v dobře rozehraném nedělním domácím utkání s Kometou Brno (2:3 po samostatných nájezdech). Bílí Tygři prohráli v šestém vystoupení doma teprve podruhé. Vítěznou branku vstřelil v úvodu třetí třetiny exliberecký Lukáš Krenželok, gólman Daniel Dolejš udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Liberec vstoupil do utkání aktivně a hned v úvodní minutě prověřil Dolejše z mezikruží Rachůnek. Poté se před hostujícím brankářem objevil osamocený Gríger, Dolejš ale výborně zasáhnul. Na druhé straně vyslal Mikyska do přečíslení Malleta, také Kváča byl však připravený.

V dalších minutách sice opět diktovali tempo hry domácí, Dolejš si ale se střelami Birnera, Lence i Jelínka poradil. První přesilovku utkání si zahrála Ridera, nesehrála ji ale dobře a Kváču tak vůbec neohrozila.

Úvod druhé části ale Vítkovicím vyšel lépe a Kváča měl plné ruce práce se střelami Hrušky a Lakatoše. Na opačné straně se až před Dolejše proháčkoval Rachůnek, ani on ale se svým zakončením neuspěl. Poté putoval za dva nedovolené zákroky na trestnou lavici hostující kapitán Polák, kterého vzápětí následoval Dej. Liberci se tak naskytla ideální příležitost k vedoucímu gólu v dlouhé dvojnásobné přesilovce, Ostravané se ale výborně ubránili.

Krátce po skočení početní výhody se do brejku dostal Gríger, jenže tváří v tvář Dolejšovi neuspěl. Přesilovou hru si poté zahráli také Vítkovičtí a zasypali Kváču sprškou ran. Liberecký brankář ale s vypětím všech sil odolal. V samém závěru druhé třetiny měl na hokejce vedoucí trefu Bulíř, Dolejš však svůj tým znovu podržel.

Na začátku třetího dějství tak po rychlém protiútoku bleskově udeřili hosté. Dorážkou vlastní střely otevřel skóre exliberecký Krenželok. Bílí Tygři mohli hned vzápětí odpovědět v přesilovce, sehráli ji ale špatně a Dolejše prakticky neohrozili. Ani Ostravané ale následně nesehráli svou přesilovou hru příliš dobře.

Hosty to ale nemuselo mrzet - krátce po skončení početní výhody se totiž na modré čáře opřel do puku Polák a jeho střelu usměrnil za Kváčova záda tečující Kubalík. Liberečtí se museli tlačit do útoku a vytvořili si místy až drtivý tlak, Dolejš ale svůj tým několikrát podržel. V samostatném úniku si na něj nepřišel ani Rachůnek. Domácí to ještě minutu před závěrečnou sirénou zkusili při hře bez brankáře, výhru hostů ale pečetil trefou do opuštěné branky Lakatoš.

Hradec doma poprvé prohrál

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v Hradci Králové 4:0 a potřetí za sebou naplno bodovali. Mountfield naopak ve čtvrtém domácím duelu v této sezoně poprvé prohrál. Gólem a asistencí přispěl k úspěchu Energie útočník David Kaše, gólman Filip Novotný vychytal první čisté konto v tomto ročníku. Domácí jej nepřekonali ani ze dvou přesilových her v pěti proti třem.

Do hradecké branky se podruhé za sebou postavil Lukeš. Tentokrát se mu však nedařilo tolik jako proti Olomouci, kdy zůstal nepřekonaný. Hosté totiž v první třetině mistrně zvládli přesilovky, v nichž se dostali do vedení 2:0, i když za dvacet minut pálili přesně na branku jen šestkrát.

Nejprve se v sedmé minutě prosadil Koblasa, který šikovně tečoval prudkou přihrávku do horní poloviny branky a Lukeš byl bez šance. Rovněž druhou početí výhodu Západočeši zvládli. Ve 12. minutě se prosadil centr prvního útoku Kaše, jenž se trefil z pravé strany.

Královéhradečtí se těžko prosazovali proti dobré obraně hostů, za ní navíc stál výborně chytající Novotný. V první části si poradil s možností Smoleňáka, na začátku druhé podržel tým především při Koukalově střele zblízka. Jeho spoluhráči tak měli dost klidu na útočné výpady. Třetí úspěšný přišel ve 30. minutě, kdy Pulpán poslal dlouhou přihrávku Beránkovi, který jel sám a gólmana Mountfieldu pokořil střelou mezi nohy.

Pro domácí to nebyla poslední rána ve druhé třetině. Ve 35. minutě inkasovali počtvrté, když bek Zámorský po svém faulu úplně přestal hrát a Zábranský využil výhodu. Hradci navíc nepomohla ani přesilovka pět na tři. Hráli ji 54 vteřin, ale pouze Smoleňák ohrozil Novotného. Brankář Energie se však překonat nenechal.

Ve třetí třetině se Mountfield pokoušel o zvrat. Hnal se do útoku, ale hosté velmi pečlivě bránili. Domácím nepomohla ani druhá dvojnásobná přesilovka. Tentokrát ji hráli 63 vteřin, jenže Novotný měl jen jeden těžší zákrok po Zámorského tvrdé ráně. Hradec si připsal alespoň jednu výhru, když reprezentant Hronek v bitce jasně předčil hostujícího Kadlece. Na body to ale nestačilo.

Pardubice poprvé naplno bodovaly

Pardubičtí hokejisté zvítězili doma nad Brnem 2:1 a v devátém utkání sezony se poprvé radovali z tříbodové výhry. V dresu Dynama, které zabralo po sérii šesti porážek, se během druhé třetiny gólově prosadili Vladimír Svačina s Radoslavem Tyborem, snížení Martina Zaťoviče necelých osm minut před koncem pouze korigovalo výhru domácích. Východočeši se odpoutali z posledního místa, které jim ještě před dnešním programem patřilo.

Do brněnské sestavy se po více než měsíční odmlce vrátil útočník Mueller, jehož trenéři zařadili do první útočné formace. Právě on se také dostal do první šance utkání, s jeho střelou ze čtvrté minuty si ale domácí brankář Kantor bez větších obtíží poradil. Na opačné straně zahrozil o pět minut později Poulíček po Svačinově nahrávce zpoza branky, první centr Dynama ale ve velké šanci neuspěl.

Největší příležitost otevřít skóre měli Jihomoravané ve 14. minutě, kdy proti jedinému pardubickému obránci ujeli Král s Horkým. Král volil střelu a nezamířil přesně. Brňané v závěru první části hry po Mandátově podražení zamkli Pardubice v jejich pásmu, početní výhodu ale nevyužili.

Dynamo získalo vedení v úvodní druhé třetiny. Východočeši zatlačili třetí brněnskou formaci v její obraně a stihli prostřídat, unavení hosté nedokázali vyhodit a nakonec tlaku domácích neodolali. Po Mandátově střele ze strany hbitě dorazil Svačina puk za Vejmelku, jenž nedokázal kotouč před sebou zkrotit. Na druhé straně mohl kontrovat expardubický Rákos, ten ale po Muellerově střele do tyčky netrefil poloodkrytou branku.

Do dvougólového náskoku poslala Pardubice povedená souhra Camary s Tyborem proti osamocenému Freibergsovi. Kanadský útočník poslal slovenskému spoluhráči ideální pas, brzy jednatřicetiletý křídelník se bez přípravy trefil rychle a přesně.

Domácí mohli navýšit vedení v úvodu třetí části, nevyužili ale sedmnáctisekundovou výhodu pět na tři. Kometa měla možnost kontrovat Schneiderem, ten ale po zisku kotouče trefil pouze brankovou konstrukci. Hosté využili ke snížení Mandátova zaváhání v obranném pásmu, kdy pardubického útočníka snadno obral o puk Holík, předložil ho skvělým pasem zcela osamocenému Zaťovičovi a ten ve snadné pozici překonal Kantora.

Kometa vrhla v závěru utkání všechny síly do útoku, nepotrestala ale Claireauxův faul vysokou holí, ač v přesilovce zamkla domácí v jejich obraně, ani následnou hru bez brankáře 111 sekund před závěrečnou sirénou. Tu zneutralizovala vysoká hůl Muellera v čase 59:36 a Dynamo si zisk plného počtu bodů pohlídalo.

Olomouc doma podlehla Plzni

Hokejisté Olomouce sice dokázali poprvé po pěti zápasech bodovat, ale nakonec podlehli doma vedoucí Plzni 1:2 v prodloužení. Indiáni díky deváté výhře za sebou vedou tabulku o čtyři body před druhou Spartou. V čase 63:06 rozhodl útočník Tomáš Mertl, který se s devíti góly dělí s třineckým Matějem Stránským o vedení v tabulce střelců.

Hanáci při velké marodce přivítali v ofenzívě dočasné posily z Komety Brno Jakuba Valského a Silvestra Kuska. První šanci měl extraligový lídr, který si vytvořil závar před brankou Konráda, puk za jeho záda však plzeňští hráči nedostali.

Stejným výsledkem skončilo také Pourovo zakončení v přečíslení tří hráčů proti jedinému obránci. Olomouc mohla jít do vedení v šesté minutě, ale Káňovi sklouzl při dorážce puk z hokejky. Domácí brankář Konrád několika dobrými zákroky držel nerozhodný stav až do závěru první třetiny, kdy ho v přesilovce střelou bez přípravy překonal plzeňský kapitán Gulaš.

Olomoučtí začali druhou třetinu aktivně, Káňa vystřelil z dobré pozice těsně vedle a Knotek do připraveného Frodla. Po chybě hostů v rozehrávce se navíc sám před plzeňským gólmanem objevil Valský, ale Frodl jej o radost z první branky v olomouckém dresu připravil. Olomouci se zvýšená aktivita vyplatila ještě před polovinou zápasu, kdy se ujala nenápadná Ondruškova střela od modré čáry.

Otočit vývoj zápasu mohl Čachotský, ale Frodl si proti jeho střele připsal efektivní zákrok lapačkou. Plzeň mohla naopak hned třikrát skórovat ve vlastním oslabení. Proti prvnímu zakončení Kodýtka se stačil přesunout včas Konrád, Musil nedokončil nadějné obtočení kolem branky a Poura v samostatném úniku vychytal opět domácí brankář.

Konrád musel být pozorný také na začátku třetí třetiny při zakončení Gulaše a Mertla. Poté se na další větší šanci čekalo až do 58. minuty, kdy za Konrádova záda málem propadlo Langovo tečované nahození od modré čáry.

V prodloužení pak byl blízko rozhodující brance Čerešňák, ale také s jeho pokusem si Konrád nadvakrát poradil. Plzeň byla v prodloužení aktivnější a Konrád musel zasahovat postupně proti pokusům Straky, Kodýtka, Poura a Kracíka. Překonat olomouckého brankáře se povedlo až Mertlovi, který z bezprostřední blízkosti dorazil vyražený puk po Gulašově střele. Nic na platnosti branky nezměnila ani trenérská výzva domácích.

13. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Madeta Motor České Budějovice 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Gernát (M. Doudera, Miloš Roman), 12. Chmielewski (Jašek, Gernát), 22. Galvinš (Marcinko, Chmielewski), 27. Marcinko (Martin Růžička, M. Doudera), 32. M. Stránský (Martin Růžička, P. Vrána), 45. Jašek (O. Kovařčík, Galvinš) - 22. Michnáč (A. Raška, Karabáček), 36. Plášil (Čiliak), 60. Pýcha (R. Přikryl). Rozhodčí: Kika, Micka - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 6:5, navíc Vydarený (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:2. Bez diváků.

Třinec: Kořenář - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Adámek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Hrňa. Trenér: Varaďa.

České Budějovice: Čiliak (45. J. Patera) - Plášil, Vydarený, Slováček, Pýcha, Allen, Pavel - Jonák, Venkrbec, Christov - D. Voženílek, Prokeš, Martin Novák - Z. Doležal, R. Přikryl, M. Beránek - Karabáček, A. Raška, Michnáč. Trenér: Prospal.

HC Verva Litvínov - PSG Berani Zlín 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 27. V. Hübl (F. Lukeš, Pospíšil). Rozhodčí: Hejduk, Šindel - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Bez diváků.

Litvínov: Godla - Irving, Demel, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Ščotka, Štich - Mahbod, Gerhát, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, M. Hanzl, P. Zdráhal - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: Országh.

Zlín: Kašík - D. Nosek, Řezníček, M. Novotný, Ferenc, Gazda, Suhrada, Matyáš Hamrlík - J. Ondráček, Herman, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Karafiát, P. Sedláček, Kubiš - Dobiáš, R. Pšurný, Václavek. Trenér: R. Svoboda.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 41. L. Krenželok (Schleiss), 49. T. Kubalík (R. Polák, Dočekal), 60. Lakatoš (Polášek). Rozhodčí: Pešina, Lacina - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Bez diváků.

Liberec: Kváča - Šmíd, Knot, Rosandič, T. Hanousek, Derner, Štibingr - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - Zachar, P. Jelínek, A. Musil - J. Šír, A. Najman, J. Vlach - Hrabík. Trenér: P. Augusta.

Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Štencel, Polášek, L. Kovář, R. Černý, P. Trška, Koch - Lakatoš, J. Hruška, V. Polák - Šišovský, Schleiss, L. Krenželok - Mallet, J. Mikyska, Dej - T. Kubalík, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 22. D. Šťastný (Fillman), 52. Flynn (O. Najman, P. Kousal) - 22. Říčka (Pech, Buchtele), 47. Pech (Říčka, Košťálek), 62. Tomáš Dvořák (Řepík). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Gebaurer, Rožánek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Bez diváků.

Mladá Boleslav: Krošelj - Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - Cienciala, A. Zbořil, Jääskeläinen - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a P. Patera.

Sparta: Neužil - Němeček, Košťálek, T. Pavelka, Piskáček, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Mikliš - Řepík, R. Horák, Rousek - Tomášek, M. Sukeľ, Říčka - A. Kudrna, Pech, Buchtele - Zikmund, D. Vitouch, Dvořáček. Trenéři: Hořava a Jandač.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Koblasa (Šenkeřík, D. Kaše), 12. D. Kaše (Šenkeřík), 30. O. Beránek (Pulpán, L. Zábranský ml.), 35. L. Zábranský ml. (Pulpán). Rozhodčí: Sýkora, Šír - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 7:8, navíc Hronek - M. Kadlec oba 10 min. Využití: 0:2. Bez diváků.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Zámorský, Nedomlel, Hronek, Jank, F. Pavlík, Šalda, Pilař - Smoleňák, Cingel, Orsava - Kelly Klíma, V. Růžička ml., J. Sklenář - M. Chalupa, Lev, Perret - Jergl, Koukal, R. Pavlík. Trenér: V. Růžička st.

Karlovy Vary: F. Novotný - Šenkeřík, M. Rohan, Plutnar, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, D. Mikyska - Flek, D. Kaše, Hladonik - M. Zabloudil, T. Mikúš, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, M. Kadlec. Trenér: Pešout.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Svačina (Mandát), 28. Tybor (Camara, Claireaux) - 53. Zaťovič (P. Holík). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Kajínek, Hynek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Bez diváků.

Pardubice: Kantor - J. Zdráhal, J. Mikuš, Nakládal, Ďaloga, Holland, J. Kolář - Svačina, Poulíček, Mandát - Tybor, Claireaux, Camara - Paulovič, Anděl, Blümel - Kusý, O. Rohlík, M. Machač. Trenér: Razým.

Brno: Vejmelka - Hájek, F. Král, O. Němec, J. Zbořil, Svozil, Gulaši, Freibergs - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Schneider, Rákos, Vincour - L. Horký, Brabenec, Plášek - Luciani, Gajarský, T. Svoboda. Trenér: L. Zábranský st.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Ondrušek (T. Černý, Olesz) - 19. Gulaš (Čerešňák, Rob), 64. Mertl (Gulaš). Rozhodčí: Horák, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Bez diváků.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek, T. Černý - V. Tomeček, J. Knotek, Burian - Kucsera, Nahodil, J. Káňa II - Valský, Kusko, Olesz - Bambula, Mácha, Čachotský. Trenéři: Moták a Tomajko.

Plzeň: Frodl - Stříteský, V. Lang, Čerešňák, Kvasnička, Jiříček, Budík, L. Kaňák - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Kantner, P. Musil, Pour - Rob, Kracík, Stach - F. Přikryl, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.