Kladno neprobudil ani gól Jaromíra Jágra, také Zlín vrší porážky

Aktualizováno 17. 9. 2021 20:57
Hokejovému Kladnu nepomohl ani první gól devětačtyřicetiletého Jaromíra Jágra v sezoně a prohrálo v Liberci 2:3. Čtvrtou porážku v sezoně si připsal také Zlín, jenž doma podlehl Vítkovicím 3:6. Také branka Davida Krejčího jen zmírnila porážku Olomouce 2:5 v Českých Budějovicích. Z výhry za tři body se raduje Hradec Králové, jenž porazil Karlovy Vary 3:2.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Roman Mareš, Rytíři Kladno

Úvod zápasu mezi Libercem a Kladnem patřil domácím, kteří od první minuty vyvíjeli na hostujícího brankáře Bowa tlak. Ve 3. minutě se ocitl v obrovské šanci obránce Vitásek, ale hostující gólman uhájil neprůstřelnost. O minutu později už ale kapituloval. Parádní individuální akci předvedl Klepiš, a vymetl horní růžek Bowovy branky.

Další šanci měl Gríger, ale střílel těsně vedle. Hosté vyrovnali skóre ve 12. minutě. Skvělou střelou překonal Kváču nejstarší extraligový hráč Jágr, který se trefil poprvé v sezoně.

Podívejte se na první gól Jaromíra Jágra v sezoně:

Gól legendy hosty povzbudil a v dalších minutách měli více ze hry. Liberec ale odpověděl nejlepším možným způsobem. V poslední minutě první část tečoval Dernerovo nahození Birner a poslal Bílé Tygry opět do vedení.

V úvodu druhé třetiny se zastřelovala poslední liberecká posila Záborský, ale z dobré pozice těsně minul. Hosté kontrovali závarem před Kváčou, který měl na svědomí Jágr. Odpověď Rosandiče na druhé straně také branku nepřinesla. Vzápětí byl ve veliké šanci hostující Strnad, ale Kváča stačil puk přikrýt před brankovou čárou.

Ve 34. minutě se ale hosté dočkali vyrovnání. Při vyloučení Jelínka předvedli pěknou a rychlou kombinaci, na jejímž konci stál střelec Kristo. Ve 36. minutě měl Faško-Rudáš na hokejce opětovné vedení Liberce. Netrefil ale prázdnou branku, jen boční konstrukci. V poslední minutě ujel Birner, ale svůj gól ze závěru první třetiny nezopakoval. Hosté bleskově otočili hru a Kváču po skrumáži zachránila tyč.

Hned ve 41. minutě provětral libereckou obranu Dvořáček, Kváča ale odolal. Na druhé straně Birnera vychytal Bow. Po nájedu Filippiho ve 48. minutě skončil v brance pouze Bow a jeden z hostujících obránců. V 50. minutě se už Filippi dočkal. Na modré čáře si vyměnil puk s Vitáskem a nechytatelnou bombou poslal Bílé Tygry znovu do vedení.

Smolný zápas prožívali Záborský a Faško-Rudáš, kteří měli dvakrát v rozmezí několika vteřin v 56. minutě na hokejce pojišťovací gól, ale neuspěli. Hosté dostali velkou možnost na vyrovnání v podobě přesilovky, ale domácí se ubránili. Závěrečnou dlouhou power play hosté také nevyužili a připsali si tak čtvrtou porážku v sezoně.

Zlín dál prohrává, Mora poprvé nebodovala

Beranům k úspěchu proti Vítkovicím nepomohly ani tři využité přesilové hry. Na vítězství Vítkovic se dvěma góly podíleli Lukáš Krenželok a Roberts Bukarts. Lotyšský reprezentant, který v minulosti oblékal dres Zlína, si navíc připsal i další dvě asistence.

České Budějovice porazily Olomouc 5:3 a vyhrály třetí utkání v řadě. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel kapitán Milan Gulaš. Hanáci naopak vyšli poprvé v sezoně naprázdno, nepomohla jim ani čtvrtá branka Davida Krejčího v extraligovém ročníku.

Hradec Králové úspěšně zvládl první domácí zápas v sezoně, když v pátek  porazil Karlovy Vary 3:2. Velký krok za tříbodovým ziskem udělali Východočeši již během první třetiny, po níž vedli 2:0. Hosté po plném zisku z úvodních dvou duelů ročníku podruhé za sebou nebodovali. Gól a nahrávku zaznamenal v dresu vítězů kanadský obránce Graeme McCormack. Vítěznou branku dal další bek Jeremie Blain.

4. kolo hokejové extraligy:

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 16. T. Mikúš (Trška), 24. Fořt (T. Mikúš, Trška), 31. Kubiš (T. Mikúš, Fořt) - 15. Bernovský (Krejsa, Chlán), 21. Roberts Bukarts (Flick, R. Polák), 25. L. Krenželok (Roberts Bukarts, Marosz), 33. Fridrich (Svačina, Galvinš), 47. L. Krenželok (Roberts Bukarts, Marosz), 57. Roberts Bukarts (Marosz, Svačina). Rozhodčí: Šír, Obadal - Pešek, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. Diváci: 2856.

Zlín: Kašík - Suhrada, Žižka, Dluhoš, P. Trška, Gazda, M. Novotný, Matyáš Hamrlík - Kubiš, Fořt, T. Mikúš - Šlahař, Fryšara, Okál - Karafiát, P. Sedláček, Köhler - Chludil, Hejcman, Sebera. Trenér: R. Svoboda.

Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Plášil, Gewiese, Galvinš, L. Kovář, Koch, Machů - M. Kalus, Flick, R. Bondra - Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok - Svačina, Dej, Fridrich - Krejsa, Chlán, Bernovský. Trenér: Holaň.

Motor České Budějovice - HC Olomouc 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Gulaš, 6. J. Ondráček (Pech, Slováček), 24. Abdul (Štencel, Venkrbec), 30. Vráblík (Gulaš), 54. Gulaš (Pech, Bučko) - 12. Kolouch (Strapáč, Bambula), 32. Krejčí (Nahodil, J. Knotek). Rozhodčí: Pilný, Vrba - Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 6011.

České Budějovice: Hrachovina - Bučko, Piskáček, Vráblík, Bindulis, Štich, Štencel, Slováček - Valský, D. Voženílek, Venkrbec - Gulaš, Pech, J. Ondráček - Vondrka, M. Hanzl, Abdul - Holec, Toman, M. Beránek. Trenér: Modrý.

Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Švrček, Dujsík, Řezníček, Rašner - Kucsera, Krejčí, J. Káňa - V. Tomeček, Nahodil, Klimek - Navrátil, J. Knotek, Ostřížek - Bambula, Kolouch, Strapáč. Trenér: Tomajko a Moták.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Klepiš, 20. Birner (Derner, Filippi), 50. Filippi (Vitásek) - 12. Jágr (Beran), 34. Kristo (Plekanec, Hlava). Rozhodčí: Hodek, Šindel - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 5048.

Liberec: Kváča - Melancon, Šmíd, Rosandič, Vitásek, Ivan, Derner - Ordoš, Filippi, Birner - Zachar, Griger, Záborský - Faško-Rudáš, Klepiš, A. Najman - Šír, P. Jelínek, Rychlovský - Klapka. Trenér: Augusta.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Donaghey, Baránek, J. Suchánek, Wood - Dvořáček, Plekanec, Hlava - Strnad, Kubík, Kristo - O. Machala, Pitule, Račuk - Jágr, Filip, Beran. Trenér: D. Čermák.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. McCormack (Cingel, Smoleňák), 13. Orsava (McCormack, Oksanen), 39. Blain (Lev, Orsava) - 21. Vondráček (Černoch, T. Havlín), 50. T. Rachůnek (Parkkonen, Plutnar). Rozhodčí: Kubičík, Mrkva - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3023.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank - Jergl, Cingel, Smoleňák - Orsava, Lev, Perret - Oksanen, Lalancette, Pilař - Kelly Klíma, P. Koukal, Kevin Klíma. Trenér: T. Martinec.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Parkkonen, Pulpán, Dlapa, T. Hanousek, T. Havlín, M. Rohan - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Kulich, Průžek - Kohout, Černoch, Osmík - Vondráček, Miškář, Redlich. Trenér: Pešout.

1. Liberec 4 3 0 1 0 9:7 10
2. České Budějovice 4 3 0 0 1 16:14 9
3. Třinec 4 2 1 0 1 17:10 8
4. Mladá Boleslav 4 2 0 1 1 14:10 7
5. Hradec Králové 3 2 0 0 1 6:3 6
6. Karlovy Vary 4 2 0 0 2 12:10 6
7. Litvínov 3 1 1 1 0 10:8 6
8. Pardubice 4 2 0 0 2 12:11 6