Sparta znovu padla s Vítkovicemi, Pardubice senzaci v Třinci nedovedly do konce

Radost hokejistů Vítkovic - emoce. Radost hokejistů Vítkovic - emoce. autor: Dalibor Sosna
Vítkovice našly i po třetí v této sezoně recept na Spartu, z pražské O2 areny si vezou vítězství 4:3 v prodloužení. Také Třinec zahájil druhou polovinu základní části soutěže v prodloužení, když zdolal Pardubice 3:2. Plzeň po dvou porážkách opět naplno bodovala a zdolala vedoucí Liberec 5:2.

Praha - Hokejisté Vítkovic porazili ve 27. kole extraligy Spartu 4:3 v prodloužení a ukončili tak šestizápasovou sérii výher Pražanů. Utkání rozhodl po osmnácti sekundách prodloužení útočník Ondřej Roman, Ostravané díky němu uspěli i ve třetím vzájemném souboji se Spartou v sezoně.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Sparta do zápasu s Vítkovicemi nastoupila v černých retro dresech, jež připomínaly ty, v nichž absolvovala premiérový start v nejvyšší soutěži v roce 1937, duel navíc odstartoval extraligové akce k 80. výročí od založení soutěže.

Štěstí ale domácím nepřinesly. Pražané sice v 56. minutě, když byli současně vyloučeni Kucsera s Romanem, vyrovnávali na 2:2, ale po 18 sekundách prodloužení duel ukončil Roman.

Hráči Třince zahájili druhou polovinu základní části soutěže domácí výhrou 3:2 v prodloužení s Pardubicemi. Hosté se po brance a asistenci útočníka Petra Sýkory ujali v první třetině dvakrát vedení, ale na výhru jim to nestačilo. Za Oceláře vyrovnávali Daniel Rákos a poté David Nosek, který v 63. minutě rozhodl i celý zápas.

Zlínští Berani po triumfu 4:3 nad Brnem bodovali naplno podruhé za sebou především díky výbornému nástupu, když ve 13. minutě vedli už 3:0. Kometa se nevzdala a ve třetí části zápas ještě zdramatizovala, ale na body to nestačilo. Brňané tak vyšli naprázdno potřetí za sebou a ztratili sedmý z posledních devíti zápasů.

Více než 12 tisíc fanoušků sledovalo, jak Sparta nepustila Kometu do čela extraligy Více než 12 tisíc fanoušků sledovalo, jak Sparta nepustila Kometu do čela extraligy Prohlédněte zde

Plzeň po dvou porážkách opět naplno bodovala a zdolala vedoucí Liberec 5:2. Obhájce titulu ztratil teprve druhý z posledních 16 zápasů. O osudu utkání rozhodli Indiáni na začátku prostřední části, kdy během necelých sedmi minut čtyřikrát skórovali a Bílí Tygři už po zbytek zápasu jenom dotahovali. Dva góly vítězů dal útočník Dominik Kubalík.

Karlovarští ztratili v nájezdech dobře rozehraný duel s chomutovskými  Piráty a brali jen bod po porážce 4:5. Energie přitom po první třetině vedla 3:1 a v čase 59:37 šla do vedení na 4:3. O 13 vteřin později ale vyrovnal Juraj Valach a nájezdy pak rozhodl mladý útočník David Kämpf.

Hokejisté Hradce Králové zdolali Mladou Boleslav 3:1. Východočeši zdolali svého dnešního soka poprvé v sezoně a bodovali popáté za sebou, přičemž čtyři zápasy během této série vyhráli. Mladoboleslavští naopak prohráli šestkrát z posledních osmi vystoupení. Dva góly vítězů vstřelil bek Jake Newton.

Olomouc vyhrála doma potřetí za sebou, dnes deklasovala Litvínov 7:1. Verva prohrála v této sezoně stejným výsledkem již v 7. kole v Brně. Litvínov z osmi porážek, jež v dosavadním průběhu sezony utrpěl, prohrál šestkrát minimálně tříbrankovým rozdílem.

27. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Vítkovice Ridera 3:4 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 4. J. Hlinka (P. Vrána), 26. A. Kudrna (Cingel, Uher), 58. P. Vrána (J. Mikuš, J. Hlinka) - 22. Klok (Roman, Kucsera), 32. Kolouch (D. Květoň, Vandas), 38. Olesz, 61. Roman (Tybor, Klok). Rozhodčí: Lacina, Polák - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5751.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Gernát, Nedomlel, Barinka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Uher, Cingel, A. Kudrna - Forman, Pech, Kumstát - M. Procházka, Černoch, O. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Kovář, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Hudeček, Stastny, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, E. Němec, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 3:2 v prodloužení (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Rákos (Roth, Dravecký), 55. Nosek (Marosz, Dravecký), 63. Nosek (Kreps, Hrňa) - 3. P. Sýkora (D. Tomášek, Hubáček), 15. Poulíček (P. Sýkora). Rozhodčí: Čech, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 4095.

Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Krajíček, Kania, Nosek, M. Doudera - Hrňa, Marosz, J. Petružálek - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - J. Sýkora, Špirko, Martin Růžička. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Pardubice: Kacetl - Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, Leduc, Ovčačík, L. Havlík, Bokroš - P. Sýkora, D. Tomášek, Hubáček - Poulíček, Nahodil, Mallet - Panna, T. Kaut, M. Kaut - Rohlík, F. Zadina, Beran. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

PSG Zlín - HC Kometa Brno 4:3 (3:0, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 2. Bukarts (Honejsek, Kubiš), 3. P. Holík (Bukarts), 13. Chytil (Kubiš, Gago), 52. Říčka (Marušák) - 48. M. Erat (M. Kvapil, H. Zohorna), 53. Zaťovič (V. Němec, F. Dvořák), 59. J. Káňa II (Vincour, V. Němec). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 5222.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Bořuta, Žižka, od 21. navíc O. Horák - D. Šťastný, P. Holík, Říčka - J. Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Popelka, Chytil, Gago - od 21. navíc Maruna. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Brno: Čiliak (3. Vejmelka) - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, F. Král, Malec - M. Erat, Nečas, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Miklík, V. Němec, Kvapil - Dostálek, H. Zohorna, Dočekal - od 21. navíc F. Dvořák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:0, 1:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Tuominen (Mikulík, T. Rachůnek), 10. Harkabus (Gríger), 18. Stloukal (D. Kindl, Mullane), 60. T. Dvořák (Skuhravý) - 16. Rutta (Skinner, Huml), 44. Sklenář (Rutta, Skokan), 48. Skokan (Sklenář, J. Mrázek), 60. Valach (Flemming, Tomica), rozhodující sam. nájezd Kämpf. Rozhodčí: Pešina, Horák - Komárek, Rozlílek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3315.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, Sičák, Rýgl, Benák, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - Stloukal, Mullane, D. Kindl - Flek, Gríger, Harkabus - od 21. navíc Davídek. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Chomutov: Strmeň (10. T. Král) - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, J. Mrázek, Rutta, Buchtela - Vondrka, Huml, Tomica - Koblasa, Kämpf, Sklenář - Chlouba, Skokan, Poletín - Slavíček, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. Indrák (D. Sklenička), 24. D. Kubalík (Frühauf, Hrnka), 24. Stach (Kadlec, Indrák), 28. Vondráček (Pulpán), 59. D. Kubalík - 40. Bartovič (J. Stránský), 48. Bližňák (J. Stránský, Jánošík). Rozhodčí: M. Petružálek, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:10, navíc Indrák - Jánošík oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3694.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Frühauf, P. Kadlec, D. Sklenička, Slovák, Pulpán - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Stach, Lev - Vondráček, Koreis, Hrnka - Vracovský, Preisinger, Johnson. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Liberec: Will (28. Bláha) - Šimek, Ševc, Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, od 39. navíc Husa - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, Bartovič - D. Špaček, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Branky: 2. Holec (T. Mikúš, J. Mikúš), 20. J. Knotek (Skladaný), 22. Strapáč (Eberle, Matai), 29. Matai (Skladaný), 36. J. Mikúš (Holec, Matai), 41. Laš (Skladaný), 42. Eberle (Ostřížek, Rašner) - 49. M. Hořava (K. Reichel, Trávníček). Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Blümel, Zavřel. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4012.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Matai, Rašner, J. Galvas - Skladaný, J. Knotek, Laš - T. Mikúš, J. Mikúš, Holec - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.

Litvínov: J. Hübl - Gula, Kubát, T. Pavelka, Sörvik, F. Pavlík, Z. Sklenička, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav  3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Newton, 29. Newton (Bednář), 60. Köhler (Bednář, Kukumberg) - 36. Urban (Lenc). Rozhodčí: Müllner, Novák (oba SR) - Hynek, Zíka. Vyloučení: 3:7, navíc Džerinš - Štich oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4676.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp - Červený, Džerinš, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Köhler - Jarůšek, Dragoun, Picard - P. Beránek, T. Knotek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Mladá Boleslav: Lukáš - Holub, Stříteský, Jan Hanzlík, Kurka, Voráček, Štich, Trončinský - Jonák, Žejdl, Orsava - Klepiš, Vampola, M. Látal - Lenc, Musil, Hyka - Pabiška, Urban. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.