Sparta padla i ve Zlíně, bez bodu vyšla potřetí za sebou! Boj o čelo tabulky dopadl pro Kometu

Aktualizováno 8. 10. 2017 20:47
Sparta v 11. kole extraligy padla na ledě Zlína. Tým z Holešovic podlehl Beranům 2:4 a zaznamenal třetí porážku v řadě. V říjnu Sparta naplno ještě nebodovala vůbec. Kometa ovládla přestřelku o první místo tabulky v Plzni. V prodloužení rozhodl gólem na 5:4 Erat. Třinec porazil Chomutov 4:3 v prodloužení. Mladá Boleslav zvítězila v Olomouci a drží krok s čelem tabulky. Hradec Králové porazil doma Vítkovice 2:0, čisté konto si připsal Rybár. V souboji posledních dvou týmů tabulky byly v nájezdech šťastnější Pardubice, které porazily Litvínov 1:0.
ELH, 6. finále Sparta-Liberec: smutek Sparty
ELH, 6. finále Sparta-Liberec: smutek Sparty | Foto: ČTK

Zlín - Sparťané prohráli potřetí za sebou, když v neděli nestačili na Zlín. Domácí utkání rozhodli ve třetí třetině, vítěznou branku zaznamenal David Šťastný.

Pražané prohrávali od 5. minuty, kdy se prosadil Honejsek, ale těsně před pauzou srovnal Mikuš a v prostřední části na chvíli poslal do vedení Kudrna, jenže na jeho úspěch bleskově odpověděl domácí Ondráček.

Zlín utkání zlomil ve třetí části, když se ve 47. minutě střelou zápěstím trefil Šťastný. Výhru domácích zpečetil druhou brankou v utkání Honejsek. Zápas se příliš nevyvedl hostujícímu finskému brankáři Aittokalliovi.

Kometa zvítězila na ledě Plzně 5:4 a po šesté výhře za sebou udržela první místo v tabulce. Domácí sice po první třetině vedli 3:0, ale Kometa dokázala do poloviny utkání vyrovnat. Na čtvrtý gól Západočechů stačil odpovědět svým druhým dnešním gólem ve 43. minutě Tomáš Svoboda, druhý bod pak hostům zajistil trefou v prodloužení rovněž svým druhým gólem v zápase Martin Erat.

Oceláři porazili v duelu 11. kola extraligy Chomutov 4:3 v prodloužení. Hosté čtyři minuty před koncem základní hrací doby po dvou trefách Ivana Humla vedli 3:2, ale Jiří Polanský srovnal a v prodloužení přetavil přesilovou hru čtyři na tři ve vítěznou branku Martin Růžička. Třinečtí i přesto už osm utkání v řadě proti Pirátům čekají na výhru po 60 minutách.

Mladá Boleslav zvítězila v duelu 11. kola extraligy na ledě Olomouce 3:1. Hanáci počtvrté za sebou prohráli doma, Středočeši ukončili sérii tři venkovních proher. Olomoučtí poprvé po čtyřech předchozích vystoupeních nebodovali, zároveň však ztratili čtvrtý z posledních šesti zápasů.

Hokejisté posledního Litvínova podlehli předposledním Pardubicím 0:1 po samostatných nájezdech a připsali si už sedmou porážku za sebou. V této černé sérii však alespoň poprvé bodovali. Jedinou branku utkání vstřelil v první sérii rozstřelu kanadský útočník Peter Quenneville. Pardubický brankář Milan Klouček udržel poprvé v kariéře v nejvyšší soutěži čisté konto.

Hokejisté Hradce Králové zdolali v 11. extraligovém kole Vítkovice 2:0. Mountfield bodoval potřetí v řadě naplno, Ostravané naproti tomu vyšli počtvrté za sebou bodově naprázdno a už takřka 155 minut neskórovali. První čisté konto v sezoně vychytal díky 25 úspěšným zákrokům Patrik Rybár, góly dali Bedřich Köhler a Michal Dragoun.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 4:3 po prodl. (0:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 34. Roth (Svačina, Adamský), 45. Adamský (Krajíček, Polanský), 57. Polanský (Roth, Martin Růžička), 63. Martin Růžička - 24. Lauko (Poletín), 48. Huml, 56. Huml (Koblasa, Valach). Rozhodčí: Hribik, Kubičík - Klouček, Špůr. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4595.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, Linhart, Adámek, D. Musil - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Cicenciala, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Chomutov: J. Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Grman (21. Buchtela), Slovák, Dlapa - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Lauko, Poletín - od 32. navíc Chlouba, od 41. navíc V. Tomeček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Eberle (Roman Vlach, L. Galvas) - 9. P. Holík (Klepiš, Stříteský), 29. Pacovský (Valský, Jan Hanzlík), 40. Lenc (Jan Hanzlík). Rozhodčí: Šír, M. Sýkora - Hlavatý, J. Ondráček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 4012.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Sundher, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Strapáč, Holec - Buc, B. Mráz (41. Rác), Ostřížek. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Jan Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot - P. Musil, P. Holík, Lenc - Pacovský, T. Knotek, Valský - Klepiš, Žejdl, Orsava - L. Pabiška, T. Urban, M. Procházka. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

Aukro Berani Zlín - HC Sparta Praha 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Honejsek (D. Šťastný), 40. J. Ondráček, 47. D. Šťastný (Kubiš), 52. Honejsek (Rihards Bukarts) - 20. J. Mikuš (Forman, Saponari), 38. A. Kudrna (Říčka, Forman). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4056.

Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Petran, Valenta - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Sparta: Aittokallio - T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Kalina, J. Mikuš - Forman, Pech, Saponari - Klimek, J. Hlinka, Černoch - Uher, P. Vrána, Říčka - A. Kudrna, Reichenberg, Kumstát. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Köhler (Gregorc, Džerinš), 40. Dragoun (Köhler, Vydarený). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Kis, D. Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4799.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Jarůšek, Džerinš, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Puzič, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Š. Stránský, Szturc - Hudeček, Kolouch, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 4:5 v prodl. (3:0, 1:3, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Mertl (D. Kubalík, Stach), 8. P. Straka (D. Sklenička, D. Kindl), 12. D. Kubalík (Pulpán), 40. Mertl (Kadlec, D. Kubalík) - 22. M. Erat (Krejčík), 27. T. Svoboda (L. Čermák, Vincour), 30. V. Němec (Štencel), 43. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 61. M. Erat (Krejčík, Zaťovič). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:3. Diváci: 7111.

Plzeň: Hylák (20. Sochůrek) - Čerešňák, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Jones, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Stach, D. Kubalík - P. Straka, Kracík, D. Kindl - M. Chalupa, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, H. Zohorna, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Haščák, V. Němec, Dočekal - Mallet, Nahodil, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 0:1 po sam. nájezdech

Branka: Rozhodující sam. nájezd Quenneville. Rozhodčí: Hejduk, T. Svoboda - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:6. Diváci: 4025.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Dietz, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Baránek, Z. Sklenička - Jánský, Nejezchleb, F. Lukeš - Jurčík, M. Hanzl, J. Černý - Matoušek, Válek, Trávníček - M. Hořava, Gerhát, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Pardubice: Klouček - Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka, Trončinský - J. Sýkora, Tomášek, S. Treille - Quenneville, Bojko, Rolinek - P. Sýkora, Poulíček, Perret - M. Kaut, Dušek, Vondráček. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.