Sparta padla i ve Zlíně, bez bodu vyšla potřetí za sebou! Boj o čelo tabulky dopadl pro Kometu

ELH, 6. finále Sparta-Liberec: smutek Sparty ELH, 6. finále Sparta-Liberec: smutek Sparty autor: ČTK
Sparta v 11. kole extraligy padla na ledě Zlína. Tým z Holešovic podlehl Beranům 2:4 a zaznamenal třetí porážku v řadě. V říjnu Sparta naplno ještě nebodovala vůbec. Kometa ovládla přestřelku o první místo tabulky v Plzni. V prodloužení rozhodl gólem na 5:4 Erat. Třinec porazil Chomutov 4:3 v prodloužení. Mladá Boleslav zvítězila v Olomouci a drží krok s čelem tabulky. Hradec Králové porazil doma Vítkovice 2:0, čisté konto si připsal Rybár. V souboji posledních dvou týmů tabulky byly v nájezdech šťastnější Pardubice, které porazily Litvínov 1:0.

Zlín - Sparťané prohráli potřetí za sebou, když v neděli nestačili na Zlín. Domácí utkání rozhodli ve třetí třetině, vítěznou branku zaznamenal David Šťastný.

Pražané prohrávali od 5. minuty, kdy se prosadil Honejsek, ale těsně před pauzou srovnal Mikuš a v prostřední části na chvíli poslal do vedení Kudrna, jenže na jeho úspěch bleskově odpověděl domácí Ondráček.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Zlín utkání zlomil ve třetí části, když se ve 47. minutě střelou zápěstím trefil Šťastný. Výhru domácích zpečetil druhou brankou v utkání Honejsek. Zápas se příliš nevyvedl hostujícímu finskému brankáři Aittokalliovi.

Kometa zvítězila na ledě Plzně 5:4 a po šesté výhře za sebou udržela první místo v tabulce. Domácí sice po první třetině vedli 3:0, ale Kometa dokázala do poloviny utkání vyrovnat. Na čtvrtý gól Západočechů stačil odpovědět svým druhým dnešním gólem ve 43. minutě Tomáš Svoboda, druhý bod pak hostům zajistil trefou v prodloužení rovněž svým druhým gólem v zápase Martin Erat.

Oceláři porazili v duelu 11. kola extraligy Chomutov 4:3 v prodloužení. Hosté čtyři minuty před koncem základní hrací doby po dvou trefách Ivana Humla vedli 3:2, ale Jiří Polanský srovnal a v prodloužení přetavil přesilovou hru čtyři na tři ve vítěznou branku Martin Růžička. Třinečtí i přesto už osm utkání v řadě proti Pirátům čekají na výhru po 60 minutách.

Mladá Boleslav zvítězila v duelu 11. kola extraligy na ledě Olomouce 3:1. Hanáci počtvrté za sebou prohráli doma, Středočeši ukončili sérii tři venkovních proher. Olomoučtí poprvé po čtyřech předchozích vystoupeních nebodovali, zároveň však ztratili čtvrtý z posledních šesti zápasů.

Hokejisté posledního Litvínova podlehli předposledním Pardubicím 0:1 po samostatných nájezdech a připsali si už sedmou porážku za sebou. V této černé sérii však alespoň poprvé bodovali. Jedinou branku utkání vstřelil v první sérii rozstřelu kanadský útočník Peter Quenneville. Pardubický brankář Milan Klouček udržel poprvé v kariéře v nejvyšší soutěži čisté konto.

Hokejisté Hradce Králové zdolali v 11. extraligovém kole Vítkovice 2:0. Mountfield bodoval potřetí v řadě naplno, Ostravané naproti tomu vyšli počtvrté za sebou bodově naprázdno a už takřka 155 minut neskórovali. První čisté konto v sezoně vychytal díky 25 úspěšným zákrokům Patrik Rybár, góly dali Bedřich Köhler a Michal Dragoun.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 4:3 po prodl. (0:0, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 34. Roth (Svačina, Adamský), 45. Adamský (Krajíček, Polanský), 57. Polanský (Roth, Martin Růžička), 63. Martin Růžička - 24. Lauko (Poletín), 48. Huml, 56. Huml (Koblasa, Valach). Rozhodčí: Hribik, Kubičík - Klouček, Špůr. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 4595.

Třinec: Hrubec - Krajíček, M. Doudera, Roth, Linhart, Adámek, D. Musil - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Svačina, Polanský, Adamský - Irgl, Cicenciala, Hrňa - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Chomutov: J. Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Grman (21. Buchtela), Slovák, Dlapa - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Lauko, Poletín - od 32. navíc Chlouba, od 41. navíc V. Tomeček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Eberle (Roman Vlach, L. Galvas) - 9. P. Holík (Klepiš, Stříteský), 29. Pacovský (Valský, Jan Hanzlík), 40. Lenc (Jan Hanzlík). Rozhodčí: Šír, M. Sýkora - Hlavatý, J. Ondráček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváků: 4012.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Sundher, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Strapáč, Holec - Buc, B. Mráz (41. Rác), Ostřížek. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Jan Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot - P. Musil, P. Holík, Lenc - Pacovský, T. Knotek, Valský - Klepiš, Žejdl, Orsava - L. Pabiška, T. Urban, M. Procházka. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

Aukro Berani Zlín - HC Sparta Praha 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. Honejsek (D. Šťastný), 40. J. Ondráček, 47. D. Šťastný (Kubiš), 52. Honejsek (Rihards Bukarts) - 20. J. Mikuš (Forman, Saponari), 38. A. Kudrna (Říčka, Forman). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4056.

Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Petran, Valenta - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Sparta: Aittokallio - T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Kalina, J. Mikuš - Forman, Pech, Saponari - Klimek, J. Hlinka, Černoch - Uher, P. Vrána, Říčka - A. Kudrna, Reichenberg, Kumstát. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Köhler (Gregorc, Džerinš), 40. Dragoun (Köhler, Vydarený). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Kis, D. Jelínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 4799.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel - Vopelka, Koukal, Červený - Jarůšek, Džerinš, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Puzič, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Š. Stránský, Szturc - Hudeček, Kolouch, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 4:5 v prodl. (3:0, 1:3, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Mertl (D. Kubalík, Stach), 8. P. Straka (D. Sklenička, D. Kindl), 12. D. Kubalík (Pulpán), 40. Mertl (Kadlec, D. Kubalík) - 22. M. Erat (Krejčík), 27. T. Svoboda (L. Čermák, Vincour), 30. V. Němec (Štencel), 43. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 61. M. Erat (Krejčík, Zaťovič). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:3. Diváci: 7111.

Plzeň: Hylák (20. Sochůrek) - Čerešňák, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Jones, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Stach, D. Kubalík - P. Straka, Kracík, D. Kindl - M. Chalupa, Preisinger, Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

Brno: Čiliak - Štencel, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, H. Zohorna, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, T. Svoboda - Haščák, V. Němec, Dočekal - Mallet, Nahodil, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 0:1 po sam. nájezdech

Branka: Rozhodující sam. nájezd Quenneville. Rozhodčí: Hejduk, T. Svoboda - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:6. Diváci: 4025.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Dietz, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Baránek, Z. Sklenička - Jánský, Nejezchleb, F. Lukeš - Jurčík, M. Hanzl, J. Černý - Matoušek, Válek, Trávníček - M. Hořava, Gerhát, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Pardubice: Klouček - Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka, Trončinský - J. Sýkora, Tomášek, S. Treille - Quenneville, Bojko, Rolinek - P. Sýkora, Poulíček, Perret - M. Kaut, Dušek, Vondráček. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.