Litvínov na domácím ledě otočil zápas s Kometou, Hradec venku porazil Spartu a už je třetí

Aktualizováno 15. 2. 2017 21:28
V bez jednoho zápasu kompletním 46. kole extraligové sezony přetlačil Třinec na domácím ledě Olomouc 3:2. Litvínov na domácím ledě otočil zápas s Kometou Brno a zvítězil 5:3. Plzeň doma v boji s Mladou Boleslaví o elitní desítku prohrála 2:1. Vítkovice zvítězily na ledě Karlových Varů 5:3. Chomutov v přestřelce porazil venku Pardubice 7:4. Hradec Králové zvítězil na ledě pražské Sparty 5:2.
Hokejisté Litvínova (ilustrační foto)
Hokejisté Litvínova (ilustrační foto) | Foto: Dalibor Sosna

Třinec - Hokejisté Třince porazili ve 46. kole extraligy Olomouc 3:2 a proti Hanákům si připsali čtvrtou výhru v sezoně. Favorit vedl i díky trefě Bohumila Janka od červené čáry už 3:0, ale Hanáci v závěru duel dvěma góly zdramatizovali. Na premiérovou extraligovou branku Jakuba Galvase už ale žádný z jeho spoluhráčů nenavázal a Olomouc po čtyřech vítězstvích v řadě nebodovala.

Mladá Boleslav vyhrála přímý souboj o devátou příčku na ledě Plzně 2:1, bodovali pošesté za sebou a svého soupeře předstihli v tabulce. Vedoucí branku Bruslařského klubu zaznamenal již v první třetině ve vlastním oslabení Tomáš Hyka, vítěznou trefu Středočechů pak v úvodu třetí třetiny obstaral Tomáš Urban. Snížení Petra Kadlece při závěrečné plzeňské hře bez brankáře přišlo příliš pozdě.

Chomutov zvítězil v bláznivém utkání na ledě Pardubic 7:4. Piráti porazili předposlední Dynamo poprvé v sezoně a dotáhli se bodově na šestou Kometu Brno, když zlomili zápas na svou stranu zejména ve druhé třetině. Ta nabídla celkově sedm branek, oba týmy se navíc trefily při vlastním oslabení. Utkání přineslo také šarvátku mezi domácím Davidem Tomáškem a Brettem Flemmingem. Chomutovský obránce chvíli předtím fauloval Petra Čáslavu a zápas tímto momentem pro oba hráče skončil.

Litvínov porazil Brno 5:3. Kometa vedla 2:0 a 3:1, ale Severočeši ji nakonec poprvé v sezoně obrali o všechny body, především zásluhou třetího dějství, jež vyhráli 3:0. Přímý souboj o pátou příčku rozhodl trefou ze začátku 54. minuty útočník Martin Hanzl. Dva góly dal v dresu vítězů zkušený obránce Karel Pilař.

Vítkovice vyhrály na ledě posledních Karlových Varů 5:3. Energie vedla v polovině první třetiny už 2:0, ale Ostravané si i díky dvěma gólům a asistenci útočníka Romana Szturce upevnili pozici v desítce.

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v přímém souboji o třetí místo v tabulce na ledě Sparty 5:2 a mají před Pražany tříbodový náskok. Mountfield sice prohrával 1:2, ale k obratu mu pomohl dvěma góly v přesilovkách útočník Tomáš Knotek.

Sparta ztratila třetí místo

Hosté se v úvodu ubránili při Newtonově trestu, kdy pálil Vrána. Jeho vyloučení pak výhodu domácích přerušilo. Na druhé straně už při plném počtu hráčů na ledě zahrozili Bednář a Gregorc. V osmé minutě se radovali z vedení hosté, když se Pavlík natlačil před branku a z dorážky trefil odkrytou branku Nedvídek.

Sparta vyrovnala za 45 vteřin, když Vydareného z trestné lavice vrátil na led hned po 12 sekundách Vrána. Z levého na pravý kruh jej krásnou zadovkou uvolnil Hlinka a kanonýr Pražanů vstřelil 21. branku v sezoně. Vrátit vedení Mountfieldu mohl Pavlík.

Při Švrčkově vyloučení se Hradec neprosadil a naopak inkasoval. Kombinaci Buchteleho a Kaliny zakončil před brankou volný Klimek. Možnosti na vyrovnání měli Dej a Picard, blízko zvýšení náskoku byl naopak v 19. minutě Řepík. Domácí gólman Pöpperle měl zase štěstí, že padající puk po jím vyražené tvrdé ráně od modré čáry neskončil za jeho zády.

V úvodu druhého dějství Sparta odolala při Uhrově trestu a při šanci Mountfieldu už po jeho návratu na led zachránil situaci obránce Piskáček, který zastoupil v brankovišti překonaného Pöpperleho. Při Picardově trestu měl v polovině utkání možnost Kumstát.

Sparta mohla podruhé v utkání udeřit v oslabení v 35. minutě, ale Rybár Formanův únik zlikvidoval. Další přesilová hra se už Východočechům povedla a 20 vteřin před koncem druhé třetiny vyrovnali po bleskovém využití Ihnacakova trestu. Vránovo vyhození zachytil Bednář a uvolnil Knotka, který z pravého kruhu trefil odkrytou branku.

Hosté otočili stav v 43. minutě, kdy se Pláněk prosadil střelou od modré čáry. Sudí si u videorozhodčího ověřili, zda puk netečoval vysokou holí stínící Köhler, a gól uznali.

Hradec Králové vzápětí ustál oslabení při Dietzově trestu a sám využil Pechova pobytu na trestné lavici ke zvýšení. Bednářova střela se od obránce Piskáčka odrazila přímo na hůl Knotka, který opět z pravého kruhu trefil odkrytou branku. Hosté pozorně bránili náskok a v 58. minutě v power play dovršil výsledek do prázdné branky Jarůšek.

46. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 15. Jank (Dravecký, Roth), 34. Kreps (Krajíček, Rákos), 37. Irgl (Adamský, M. Doudera) - 49. Holec (Vyrůbalík, Škůrek), 56. J. Galvas (Holec, Rác). Rozhodčí: Hejduk, Polák - Tošenovjan, Zika. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4276.

Třinec: Hrubec - Roth, L. Galvas, Krajíček, Jank, Nosek, M. Doudera, Linhart - Netík, Kreps, Rákos - Irgl, Kane, Adamský - J. Petružálek, Redenbach, Klimenta - Dravecký, Marek Růžička, Jašek. Trenéři: Kýhos a Mucha.

Olomouc: Falter - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Rašner, J. Galvas - Fořt, J. Knotek, Laš - Eberle, Sundher, Burian - T. Mikúš, R. Vlach, Holec - Kotala, P. Mrázek, Matai - od 21. navíc Rác. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 27. K. Pilař (Sörvik), 39. Martynek, 49. J. Černý (R. Hanzl, Pavlík), 54. M. Hanzl (R. Hanzl), 60. K. Pilař (Gerhát, M. Hořava) - 3. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec), 20. Nečas (H. Zohorna), 35. R. Zohorna (Vondráček, Dočekal). Rozhodčí: Hribik, Bulanov (Rus.) - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení 4:5. Využití 1:1. Diváci: 4135.

Litvínov: Janus - Gula, Pavlík, Sörvik, T. Pavelka, K. Pilař, Z. Sklenička - Martynek, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Gerhát, Trávníček - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Bartejs, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec - M. Erat, J. Hruška, M. Kvapil - Haščák, L. Čermák, J. Káňa II - H. Zohorna, Nečas, Brabenec - Vondráček, Dočekal, R. Zohorna. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 58. Kadlec (D. Kubalík, Preisinger) - 13. Hyka, 42. Urban (M. Látal, Hrdinka). Rozhodčí: Šír, Souček - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7, navíc Orsava (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4430.

Plzeň: Machovský - Čerešňák, Pulpán, P. Kadlec, D. Sklenička, Němeček, Moravčík - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Indrák, Stach, Lev - M. Procházka, Preisinger, T. Svoboda - Kodýtek, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Mladá Boleslav: Maxwell - Stříteský, Kučný, Kurka, Jan Hanzlík, Hrdinka, Holub, Štich - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, Žejdl - M. Látal, Urban, Pacovský - Pospíšil, Vampola, Pabiška. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Flek (D. Kindl), 11. Gríger (Mullane, Tomáš Dvořák), 53. V. Tomeček (Mullane) - 15. Balán (Szturc), 24. Klok (Tybor, D. Květoň), 37. Szturc, 38. D. Květoň (O. Roman, Klok), 43. Szturc. Rozhodčí: Hradil, M. Petružálek - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2166.

Karlovy Vary: Honzík (38. Tadeáš Dvořák) - Baldajev, Sičák, Dujsík, Harant, M. Rohan, Tomáš Dvořák, od 41. navíc Weinhold - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, Gríger, Mullane - Flek, D. Kindl, O. Beránek - od 41. navíc Kurovský. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, D. Krenželok, Urbanec, Výtisk, Kovář - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Hudeček, Y. Stastny, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, E. Němec - Tomi, Balán, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 4:7 (1:2, 3:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. P. Sýkora (Rolinek, Ščotka), 21. Rolinek (Trončinský, Špirko), 25. Bárta (Chaloupka), 29. P. Sýkora (Trončinský) - 10. Poletín, 17. Huml (Vondrka), 25. Skokan (V. Růžička ml., Valach), 29. Huml, 33. Valach (Vondrka, Flemming), 37. Kämpf (Poletín), 53. J. Mrázek (Huml, Rutta). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Polonyi, Flegl. Vyloučení: 5:7, navíc Tomášek 10 min. - Flemming 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 6181.

Pardubice: J. Hübl (29. M. Růžička) - Nedbal, Trončinský, Schaus, Čáslava, Ščotka, Chaloupka, od 53. navíc Zajíc - P. Sýkora, Špirko, Rolinek - J. Sýkora, Tomášek, Hubáček - M. Beran, Nahodil, Bárta - Starý, T. Kaut, Poulíček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Rutta, J. Mrázek, Valach, Skinner - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Kämpf, Poletín - Račuk, D. Kaše, Hlava - od 51. navíc Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. P. Vrána (J. Hlinka, Řepík), 13. Klimek (Kalina, Buchtele) - 8. Nedvídek (R. Pavlík, Gregorc), 40. T. Knotek (Jaroslav Bednář), 43. Pláněk (Nedvídek, R. Pavlík), 46. T. Knotek (Jaroslav Bednář, Gregorc), 58. Jarůšek. Rozhodčí: Bejček, Hodek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7990.

Sparta: Pöpperle - Piskáček, J. Mikuš, Švrček, Kalina, Eminger, Mikliš - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - Smejkal, Klimek, Buchtele - Forman, Pech, Kumstát - Deveaux, Ihnacak, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, od 21. navíc Čáp - Červený, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, T. Knotek, Picard - Köhler, Nedvídek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.