reklama

Extraligu už si zaslouží. Podceňovaná Jihlava strhla fanoušky a je krůček od senzace

Radost hokejistů Jihlavy po posledním vítězném klání v baráži. Radost hokejistů Jihlavy po posledním vítězném klání v baráži. autor: ČTK
Není vyloučené, že hokejovou extraligu neudrží Pardubice ani Karlovy Vary. Zajímavou baráž jasně vede prvoligová Jihlava, České Budějovice mají na druhé postupové místo minimální ztrátu. Dost možná rozhodne až poslední kolo.

Praha - V loňské baráži byla Jihlava takřka do počtu. Skončila poslední, navíc průměrně vábila do ochozů pouhých 2556 fanoušků. "Když vidím aktuální divácký nezájem, tak si říkám, jestli si zde lidé extraligu vůbec zaslouží," otevřeně řekl pro iDNES.cz jihlavský brankář Lukáš Sáblík.

Dohráno: Kometa získala mistrovský titul, Jihlava hlásí návrat do extraligy a Vary sestupují Dohráno: Kometa získala mistrovský titul, Jihlava hlásí návrat do extraligy a Vary sestupují Prohlédněte zde

Z tohoto pohledu udělala Dukla ne krok, ale skok vpřed. Letos vyprodala většinu barážových duelů, jednou dokonce rozšířila kapacitu Horáckého stadionu. Průměrnou návštěvnost vytáhla na velmi sympatickou číslici 6123.

Lidé navíc nechodí ze zvědavosti, ale fandí. Když Jihlavští dohráli poslední zápas v Českých Budějovicích, hokejové baště, bek David Kajínek okomentoval pro web Dukly atmosféru: "Hezká, ale naši fanoušci jsou lepší." Útočník Josef Skořepa dodal: "U nás byla atmosféra asi o dvě stě procent lepší."

Není divu, že Horácký stadion bouří. Zatímco ostatní týmy doma paběrkují, Jihlava nezažila jedinou porážku a urvala 11 bodů.

Chceme vyhrát všechno, zní z Dukly

Celkově jich má 19, a tak pootevřela dveře do vysněné extraligy. K definitivní jistotě potřebuje jediný bodík z posledních dvou kol. V pátek nastoupí proti Karlovým Varům, v neděli pojede do Pardubic.

Dukla Jihlava, baráž Hráči Dukly naposledy vyhráli v Budějovicích, domů odjížděli v dobré náladě. Foto: Facebooková stránka klubu HC Dukla Jihlava

"Na tohle vůbec nekoukáme," prohlásil k pětibodovému náskoku Skořápka. "Přesně tak, jdeme zápas od zápasu, chceme vyhrát všechny," doplnil parťáka Kajínek.

Jestliže Dukla nepropásne obrovskou šanci, způsobí prvotřídní poprask. Mezi elitou chybí s výjimkou jedné sezony dlouhých 18 let. Málokdo ji poslední dobou viděl o patro výš. Také letos neodstartovala baráž jako favorit, spíš dostala roli nepříjemného outsidera.

Tým bez velkých jmen však klape náramně. Má nebezpečné přesilovky a efektivní střelbu, zvládá oslabení a spoléhá na nadějného brankáře Miroslava Svobodu. Toho vede Petr Jaroš, trenér gólmanů reprezentačního áčka.

Bitva až do konce?

Předpokládejme, že Jihlavu nepotká bolestivý sešup. Kdo obsadí další postupové místo? Šanci mají Pardubice, Karlovy Vary i České Budějovice. Nervózní trojici dělí jediný bod.

Brno slaví! Kometa to dokázala, má titul po 51 letech. Obhájce z Liberce přehrála i počtvrté Brno slaví! Kometa to dokázala, má titul po 51 letech. Obhájce z Liberce přehrála i počtvrté Čtěte zde

Nejblíže úspěchu jsou zřejmě Pardubice. Můžou slavit už v pátek, pokud vyhrají na půdě budějovického Motoru za tři body a Jihlava stejným způsobem porazí Vary.

Jenže barážové bitvy často nabízejí prodloužení či nájezdy. Body se dělí, tabulka zamotává. Asi nikoho by nepřekvapilo, kdyby vzrušující podívanou rozluštila až neděle.

Nakonec nemusí rozhodnout vyšší počet bodů, nýbrž vzájemné zápasy, případně skóre. Konkrétní příklad - jestliže tři kluby získají shodně 17 bodů, což opravdu není vyloučené, budou díky lepšímu postavení v minitabulce jásat Budějovice.

Možných scénářů je však hromada. I když brněnská Kometa už slaví titul po 51 letech, extraligové drama rozhodně nekončí.

reklama