reklama

Furch se vrací do extraligy. Reprezentační brankář pomůže Plzni a čeká na zahraničí

Dominik Furch Dominik Furch autor: Reuters
Hokejový brankář Dominik Furch bude na začátku sezony působit v extraligové Plzni.

Zkušený jedenatřicetiletý gólman, který naposledy chytal v Dinamu Minsk v KHL, podepsal se Západočechy smlouvu do konce září.

Furch Plzni vypomůže při zdravotních problémech plánované jedničky Miroslava Svobody.

"Má zdravotní problémy, které nechceme specifikovat, a čekají ho ještě další vyšetření. Proto jsme na tento fakt zareagovali příchodem Dominika Furcha. Podle vývoje situace se poté budeme domlouvat dále," uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák na klubovém webu.

Reprezentační gólman čeká na další zahraniční angažmá a teoreticky může z Plzně odejít i dříve. "Dominik má samozřejmě ve smlouvě dodatek, že v případě zajímavé nabídky ze zahraničí může odejít před koncem září," řekl Vlasák.

Furch chytal v extralize doposud jen za Slavii, které pomohl v roce 2009 k postupu do finále play off a poté dvakrát k účasti v semifinále. V roce 2008 byl i členem mistrovského týmu, jedničkou byl tehdy ale Adam Svoboda.

Z české nejvyšší soutěže odešel v roce 2015 a následně chytal za Omsk, Čerepovec, švédské Örebro a Minsk. Byl součástí reprezentačního týmu na olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018 a dvou světových šampionátech.

Celkem má na kontě 30 startů za národní tým.

reklama