reklama

Hlinka: O titulu mluvit nechci, ale Sparta má vždy nejvyšší ambice

Jaroslav Hlinka Jaroslav Hlinka autor: Milan Kammermayer
Kapitán hokejové Sparty Jaroslav Hlinka věří, že neúspěchy předchozích sezón budou tentokrát zapomenuty a pražský tým zaútočí na extraligový titul.

Praha - Celou jednu dekádu již marně čeká hokejová Sparta na extraligový titul. V jejím průběhu se snažila spřádat různé plány na to, aby navázala na poslední zlato z roku 2007, ale nejblíže se dostala loni, kdy prohrála vyrovnané finále s Libercem. Jinak její cestu lemují s ohledem na její každoroční sílu spíše krachy menších či větších rozměrů. Kapitán Jaroslav Hlinka věří, že před Pražany je další slibná šance na to, aby byly velkým úspěchem zapomenuty.

Hokejisté Brna i počtvrté v Lize mistrů vyhráli a jsou v osmifinále, cenné body má i Třinec Hokejisté Brna i počtvrté v Lize mistrů vyhráli a jsou v osmifinále, cenné body má i Třinec Čtěte zde

"Chceme hrát dobrý hokej, aby chodili fanoušci. Nechci dopředu hovořit o tom, že budeme hrát o titul, ale Sparta bude mít vždy ty nejvyšší ambice," řekl dnes novinářům Hlinka před pátečním startem extraligy.

"Doufám, že náš tým bude silný a odolný. Nově příchozí kluci zapadli perfektně. Hokejisté jsou všude po celém světě stejní, po této stránce není vůbec problém. Máme spoustu mladších hráčů, takže bychom měli mít i spoustu energie v mužstvu. Věřím, že budeme úspěšní," doplnil Hlinka.

"Průvan" v kabině bere jako proces, který ke sportu patří. "Osm lidí pryč a místo nich nových osm je poměrně dost, ale toho času na sehrání v přípravě bylo docela dost, včetně přípravných zápasů. Nebude to problém si na sebe přivyknout," řekl Hlinka navzdory záporné bilanci v přípravě.

Sparta v ní z deseti zápasů vyhrála pouze čtyři. "Zápasy jsme odehráli se střídavými úspěchy, ale to není až tak podstatné jako tréninky a pohoda v týmu, kterou si myslím, že máme. Věřím, že jsme trénovali dobře a do sezony budeme připravení," konstatoval Hlinka.

Jako velké pozitivum bere příchod bývalých spoluhráčů Jaroslava Nedvěda a Michala Broše k týmu. Nedvěd povede mužstvo z pozice kouče s Jiřím Kalousem, Broš je sportovním manažerem.

"Pro mě je super, že tu jsou. Vždyť s těma klukama jsem odehrál daleko více zápasů než s těmi, s nimiž hraju nyní. Možná je to pro mě určité znamení, že už patřím do nějaké jiné skupiny," přemítal Hlinka s úsměvem. "Je to pro mě fajn. Přinesli sem zase porci pozitivního myšlení z toho hráčského pohledu, což je super," pochvaloval si.

Mazanec ve Slovanu sní o olympiádě. Nebude to tak jednoduché, říká Říha Mazanec ve Slovanu sní o olympiádě. Nebude to tak jednoduché, říká Říha Čtěte zde

Osobní pocity ze hry naopak už tak pozitivní nejsou. "Je to z mé strany trochu těžkopádnější, ale věřím, že to doladím. Hlavně, aby šlapal mančaft jako takový," zdůraznil Hlinka. I když tělo zatím neposlouchá podle představ, hlava naopak sezonu natěšeně vyhlíží. "Je pro mě příjemné, že začne liga a celý ten kolotoč zase začne naostro. Na to se těším, protože jak je všeobecně známé - příprava není nic příjemného," přiznal Hlinka.

Oživením bude z jeho pohledu návrat jihlavské Dukly mezi elitu po 12 letech. "Ještě si ji pamatuji v extralize. Asi jako jeden z mála hráčů," smál se Hlinka. "Už je to spousta let, ale Dukla je nejúspěšnějším klubem historie a do nejvyšší soutěže asi patří, i když doba, kdy vyhrávala tituly, je pryč. Není to klasický nováček, ale mužstvo s tradicí. A lze proti nim očekávat těžké zápasy, budou houževnatým týmem," odtušil Hlinka.

reklama