Plzeň získala prezidentský pohár, Boleslav prohrála s Olomoucí a předkolo se jí vzdálilo

28. 2. 2018 19:20
Hokejové Vítkovice zvítězily nad Hradcem Králové 4:2. Mladá Boleslav neudržela vedení 3:0 nad Olomoucí, v 57. minutě vyrovnal Laš a v prodloužení vstřelil vítěznou branku hostující Strapáč. Olomouc má předkolo jisté, Chomutov se předkolu přiblížil výhrou 3:2 v prodloužení nad Třincem. Pardubice si vítězstvím 2:1 nad Litvínovem zajistili účast minimálně v předkole play off.
Hokejoví fanoušci.
Hokejoví fanoušci. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Hokejisté Plzně získali v dnešním 50. kole Prezidentský pohár pro vítěze základní části extraligy. Definitivně o tom již v průběhu duelu Škody na ledě obhájce titulu Brna rozhodla prohra Hradce Králové v Ostravě. Vítkovice porazily Mountfield 4:2. Plzeň porazila Olomouc 5:4 na samostatné nájezdy.

Plzni, která loni skončila po úspěšně zvládnutém předkole ve čtvrtfinále play off po sérii s Libercem, se podařilo ovládnout dlouhodobou část podruhé v samostatné české extralize. Poprvé to bylo v sezoně 2009/10, kdy se Prezidentský pohár uděloval poprvé. Základní část dokázala Plzeň vyhrát jednou také ve federální lize v ročníku 1991/92.

Královéhradečtí si potřebovali k uchování naděje připsat v dnešním programu při šestibodovém manku alespoň o bod více než lídr tabulky, neboť s Plzní mají horší bilanci ve vzájemných utkáních.

Hokejisté Vítkovic se po reprezentační přestávce vrátili do extraligy vítězstvím 4:2 nad svým obávaným soupeřem z Hradce Králové. Na prvním bodovém zisku proti Východočechům v aktuální sezoně se premiérovým extraligovým gólem podílel šestnáctiletý dorostenec Jaromír Pytlík. Hradec ztroskotal po čtyřech výhrách v řadě, Vítkovice vyhrály počtvrté z posledních pěti zápasů.

Olomouc vyhrála v Mladé Boleslavi 4:3 v prodloužení, přestože prohrávala po dvou třetinách 0:3. Zajistila si tak definitivně účast v play off. Vítěznou branku vstřelil minutu před koncem nastavení útočník Petr Strapáč.

Chomutov po olympijské přestávce porazil Třinec 3:2 v prodloužení a nadále drží naději na kýžené předkolo play off. Piráti vedli na začátku třetí třetiny 2:0, jenže Oceláři snížili a sedm vteřin před koncem základní hrací doby vyrovnal Ondřej Kovařčík. Rozhodující branku však v čase 60:41 zaznamenal útočník Vladimír Růžička mladší.

Sparťané porazili Zlín 3:2 a ukončili sérii pěti porážek. Pražané sice ve třetí třetině ztratili dvoubrankový náskok, v 56. minutě ale o jejich výhře rozhodl Juraj Mikuš. Sparta udržela desáté místo v tabulce, které zajišťuje poslední postupové místo do předkola play off. Zlín klesl na 9. místo.

50. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Pytlík (Výtisk, Toman), 28. Dej (Lev, Trška), 30. Trška (Olesz, Dej), 58. Hrbas (Lev, P. Zdráhal) - 41. Džerinš, 53. Dragoun (Köhler, Cibulskis). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Kis, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 5504.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk - Bartovič, Kolouch, Szturc - P. Zdráhal, Lev, Olesz - Dej, Š. Stránský, Kurovský - Pytlík, Jáchym, Toman. Trenéři: Petr a Trnka.

Hradec Králové: Rybár - Gregorc, Zámorský, Cibulskis, Pláněk, Graňák, F. Pavlík, Vydarený - Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel - M. Látal, Koukal, Červený - Köhler, Dragoun, Berger - R. Pavlík, Kukumberg, Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 3:4 v prodl. (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Valský, 38. Klepiš (Nahodil, Pacovský), 39. Klepiš (Pacovský) - 43. Holec (Škůrek), 47. Laš (Eberle, J. Galvas), 57. Laš, 64. Strapáč (Ondrušek). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Komárek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 2331.

Mladá Boleslav: Maxwell - Kurka, Jan Hanzlík, Eminger, Němeček, Kotvan, Dlapa - Valský, Žejdl, Orsava - Klepiš, Nahodil, Pacovský - Lenc, V. Němec, L. Pabiška - P. Kousal, Urban, P. Musil. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Ostřížek, J. Káňa II - Jergl, B. Mráz, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Hlava (Šťovíček, Lauko), 41. Koblasa (Skokan, Smejkal), 61. V. Růžička ml. (Vondrka, Š. Lukeš) - 42. J. Petružálek (Jank), 60. O. Kovařčík (Roth, Hrňa). Rozhodčí: Lacina, Kika - Hynek, Gerát. Vyloučení: 3:5, navíc Flemming - Marcinko oba 10 min. Bez využití. Diváci: 3845.

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Knot, Flemming, Dietz, Slovák, L. Chalupa - Skokan, Smejkal, Koblasa - Vondrka, V. Růžička ml., Sklenář - Vantuch, Huml, Poletín - Hlava, Šťovíček, Lauko. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Roth, D. Musil, L. Kovář, Jank, Zahradníček - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Hrňa, Roman Vlach, Dravecký - J. Petružálek, Adamský, Polanský - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 22. M. Kaut (P. Sýkora, Mojžíš), 57. Marosz (Rolinek, Čáslava) - 59. J. Mikúš (Trávníček, V. Hübl). Rozhodčí: Bejček, Hejduk - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 7661.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Wishart, Ščotka, Hrabal, Mojžíš - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Tomášek, S. Treille - M. Kaut, Poulíček, Perret - Bojko, Dušek, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Iberer, Čutta, Kubát, Baránek, Šesták, L. Doudera - Marek Růžička, J. Mikúš, J. Černý - M. Hanzl, Gerhát, Trávníček - Jánský, V. Hübl, F. Lukeš - Vandas, Válek, Jurčík. Trenéři: Šlégr, Weissmann, Skuhrovec a D. Stránský.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 0:4, 3:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Nečas (H. Zohorna, Krejčík), 44. Mallet (P. Holík, Zaťovič), 46. Štencel, 49. Dočekal (Štencel, O. Němec) - 22. Kratěna (Indrák, Stach), 31. Kodýtek, 33. Stach (Čerešňák, J. Kindl), 36. D. Kindl (Indrák, Kratěna), rozhodující sam. nájezd Kratěna. Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Ganger. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. Diváci: 7512.

Brno: Langhamer - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel - M. Erat, P. Holík, Zaťovič - Haščák, J. Hruška, Vincour - H. Zohorna, Nečas, Mallet - R. Zohorna, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl, Jones, D. Sklenička - Indrák, Kratěna, D. Kindl - Schleiss, Mertl, Stach - M. Chalupa, Kracík, Kubalík - Kantner, Kodýtek, Vracovský - Hollweg. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.

HC Sparta Praha - Aukro Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Jarůšek (Z. Michálek, J. Hlinka), 15. Buchtele (Pech, Forman), 56. Mikuš (Buchtele)- 46. Fryšara (Klhůfek, Roberts Bukarts), 54. D. Šťastný. Rozhodčí: Hodek, Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 7160.

Sparta: Aittokallio - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Voráček, Kulda, Piskáček - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - Forman, Pech, Buchtele - Jarůšek, Klimek, A. Kudrna - Uher, Černoch, Pšenička. Trenéři: F. Výborný, Rulík, J. Nedvěd a Janeček.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček - Okál, Fořt, J. Ondráček - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Popelka, P. Sedláček - Klhůfek, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.