Boleslav zůstává bez bodů, Sparta porazila Plzeň v prodloužení díky Košťálkovi

21. 9. 2018 20:55
Výsledky 3. kola hokejové extraligy. Litvínov zvítězil i ve třetím utkání nové sezony.
Sparta vs. Hradec Králové, extraliga
Sparta vs. Hradec Králové, extraliga | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Hokejisté Vítkovic díky obratu v závěrečné třetině vyhráli ve 3. kole extraligy na ledě Mladé Boleslavi 3:1 a jsou nadále stoprocentně úspěšní. Bruslařský klub naopak na první zisk stále čeká. Domácí sice po trefě Jakuba Klepiše z druhého dějství vedli, ale mezi 55. a 59. minutou zajistili Ostravanům tři body Peter Trška, Lukáš Kucsera a David Květoň.

Středočechům patřil úvod zápasu a pomohlo jim i Tyborovo vyloučení v 11. vteřině zápasu. Úvodní přesilovka ale branku nepřinesla. V první početní výhodě hostů pak Kantora, který nahradil po dvou zápasech v domácí brance Krošelje, protáhl tvrdou ranou Lev. V závěru první třetiny si mohl připsat premiérovou trefu v dresu Mladé Boleslavi Vondrka, ale puk skrz betony Bartošáka neprocedil.

Skóre mohli otevřít zkraje druhé třetiny Ostravané, ale brankář Kantor společně se svými obránci s vypětím všech sil uhájil bezbrankový stav. Skóre se poprvé měnilo až ve 35. minutě, když si Klepiš vyměnil puk s Musilem a přesnou střelou k tyči prostřelil Bartošáka.

A mohl přidat hned v úvodu třetí třetiny i druhý gól, když ujel opět společně s Musilem, tentokrát ale dokázal hostující brankář zasáhnout přesně. Domácí si pak zahráli i půl minuty v pěti proti třem, ale další gól z toho nebyl. I další šance patřila domácím, tentokrát nedokázal dostat puk do odkryté branky Látal.

Po Hanzlíkově chybě se ocitl sám před Kantorem Stránský, ale Klepiš přispěchal na poslední chvíli se sekáním, které zabránilo útočníkovi hostů v zakončení. A toto vyloučení nakonec hosté potrestali, když Trškova střela od modré čáry doplachtila až do branky.

Za 80 sekund Vítkovice otočily stav. Stránský vyhrál vhazování a Kucsera překonal Kantora. Domácí kouč Kýhos zkusit následně hru v power play a 98 vteřin před koncem pojistil výhru do prázdné branky Květoň.

Litvínov opět vyhrál, Plzeň padla se Spartou v prodloužení

Litvínov vyhrál i třetí utkání v nové extraligové sezoně, když deklasoval Pardubice na jejich ledě 6:2. Verva nakročila k vítězství už v první třetině, kterou vyhrála 3:0, a v dalším průběhu navýšila své vedení na rozdíl šesti branek. Dynamo korigovalo stav až v závěru. Dvě branky vítězů vstřelil svému bývalému týmu obránce Jan Ščotka, poprvé v kariéře se trefil šestnáctiletý litvínovský útočník Jan Myšák.

Hokejisté pražské Sparty vyhráli na ledě Plzně 3:2 v prodloužení a ukončili tím sérii pěti porážek se Západočechy. Hráči Škody sice svého soupeře přestříleli, ale hosté dokázali dvakrát využít přesilovou hru a díky trefě beka Jana Košťálka v získali v nastavení druhý bod. Západočeši tak prohráli druhé utkání za sebou.

Liberec zvítězil na ledě Chomutova 3:1 a získal první body v ročníku. Dvěma góly se postaral o výhru Bílých Tygrů útočník Michal Bulíř, který zároveň ukončil 128 minut a 26 sekund trvající čekání Severočechů na první trefu v sezoně. Piráti nadále zůstávají bez bodu.

Hokejisté Třince vyhráli na ledě nováčka Karlových Varů 2:0 a získali první body v sezoně. Úřadující vicemistr tak ve vzájemných zápasech proti Energii slavil vítězství pošesté za sebou. Oceláři uspěli díky brankám Arona Chmielewského a Ondřeje Kovařčíka, gólman Šimon Hrubec díky 16 úspěšným zákrokům udržel čisté konto.

3. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (Roberts Bukarts, Krajíček), 42. O. Kovařčík (Krajíček). Rozhodčí: Pražák, M. Sýkora - Malý, Pešek. Vyloučení: 5:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3365.

Karlovy Vary: F. Novotný - Krejčí, Sičák, M. Rohan, Šafář, Šenkeřík, Vágner - Flek, Balán, T. Rachůnek - Kohout, Gríger, O. Beránek - Gorčík, Skuhravý, Lapšanský - Stloukal, Kverka, T. Mikúš. Trenéři: Pešout a Mariška.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Adámek, D. Musil, Haman, Gernát - Chmielewski, Marcinko, Roberts Bukarts - Svačina, Cienciala, Adamský - Hrňa, Viedenský, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hladonik - Roman Vlach. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 35. Klepiš (P. Musil) - 55. Trška (Dej, Olesz), 56. Kucsera (Š. Stránský), 59. D. Květoň. Rozhodčí: Hejduk, Bejček - J. Ondráček, Špringl. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 2519.

Mladá Boleslav: Kantor - Bernad, Jan Hanzlík, Pláněk, Němeček, Dlapa, Kurka - D. Šťastný, P. Musil, Klepiš - M. Látal, Žejdl, Orsava - Pacovský, Skalický, Vondrka - Kousal, Najman, M. Procházka - L. Pabiška. Trenéři: Kýhos, V. Čermák a Žabka.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Šidlík, De la Rose, Výtisk, Trška - Szturc, O. Roman, Tybor - Olesz, Lev, Schleiss - Dej, Mahbod, D. Květoň - Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal. Trenéři: Petr a Trnka.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Klhůfek (Štich, V. Růžička ml.) - 9. Bulíř (Lenc), 23. Valský (L. Hudáček, Stříteský), 40. Bulíř (M. Kvapil, Ševc). Rozhodčí: Hradil, Kika - D. Jelínek, Hynek. Vyloučení: 6:6, navíc Skokan (Chomutov) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 3746

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Jank, Knot, Štich, Trefný, Dietz, J. Mrázek - Klhůfek, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Huml, Tomica - J. Stránský, Vantuch, Koblasa - Chlouba, Šťovíček, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Liberec: Schwarz - Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc - L. Hudáček, P. Jelínek, L. Krenželok - Lenc, Bulíř, M. Kvapil - Valský, Redenbach, Ordoš - Teplý, Lakatoš, J. Vlach - Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Eberle (P. Straka, J. Kindl), 46. Allen (D. Kindl) - 27. A. Kudrna (Klimek), 44. Jarůšek (P. Vrána, Kalina), 64. Košťálek (Blain). Rozhodčí: Pešina, M. Petružálek - Lhotský, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 6336.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, J. Kindl, Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán - Gulaš, Nedorost, Kantner - Indrák, Kratěna, Stach - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Preisinger. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

Sparta: Machovský - Delisle, Piskáček, Košťálek, Gregorc, Blain, Kalina, T. Dvořák - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Buchtele - A. Kudrna, Klimek, Smejkal - Černoch, Sill, M. Beran. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 51. Trončinský (S. Treille), 54. S. Treille (Marosz) - 11. Myšák (F. Lukeš, V. Hübl), 12. Ščotka, 16. Ščotka (Trávníček, L. Doudera), 27. F. Lukeš (Kubát, V. Hübl), 47. J. Mikúš (J. Petružálek), 50. Gerhát (Hunkes, V. Hübl). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:3, navíc Hrabal (Pardubice) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7305.

Pardubice: Kacetl (16. M. Klouček) - Čáslava, Trončinský, Budík, Hrabal, Wishart, Miromanov - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Bubela, S. Treille - Mandát, Poulíček, Perret - Vondráček, Dušek, Machala. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

Litvínov: Janus - Baránek, Hunkes, Kubát, Sörvik, Ščotka, L. Doudera, Šesták - J. Petružálek, J. Mikúš, J. Černý - Myšák, V. Hübl, F. Lukeš - D. Tůma, Gerhát, Trávníček - Jurčík, M. Hanzl, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.