Kometa udržela domácí pevnost a je jen jedno vítězství od obhajoby titulu

19. 4. 2018 19:44
Kometa vyhrála doma druhý zápas, o držiteli extraligového titulu se může rozhodnout už v neděli.
Radost hokejistů Komety Brno.
Radost hokejistů Komety Brno. | Foto: Lukáš Caha

Brno - Hokejisté Komety Brna ve čtvrtém finále hokejové extraligy zdolali třinecké Oceláře 5:2 a upevnili si tak vedení v sérii na 3:1 na zápasy.

Brno tak může slavit obhajobu už v pátém dílu série, který je na programu v neděli  22. dubna v Třinci.

Kometa se dostala do vedení ve čtvrté minutě díky trefě Martina Erata. Vzápětí sice vyrovnal Roman Vlach, ale domácím vrátil vedení ve 14. minutě v přesilové hře Hynek Zohorna. V polovině utkání zvýšil v oslavení Mallet. Rychle sice odpověděl Lukáš Krajíček, ale v 36. minutě vrátil Brnu dvoubrankový náskok Vincour a v závěru v power play zpečetil výsledek Martin Dočekal.

Brno má na kontě 12 titulů a v historické tabulce se dělí o první místo s Duklou Jihlava.

Aktualizujeme…

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. M. Erat (R. Zohorna), 14. H. Zohorna (Zaťovič, M. Erat), 30. Mallet (H. Zohorna), 36. Vincour (Mallet, Malec), 58. Dočekal (Vincour, L. Čermák) - 6. Roman Vlach (Krajíček, J. Petružálek), 31. Krajíček (Chmielewski, D. Musil). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Lederer, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 3:1.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Haščák, P. Holík, Zaťovič - H. Zohorna, Nečas, Mallet - Vincour, L. Čermák, Horký - Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

Třinec: Hrubec (36. Hamerlík) - Krajíček, D. Musil, Jank, Roth, Matyáš, Linhart - J. Petružálek, Roman Vlach, Rákos - Rudovský, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.