Kometa smetla Vítkovice a poskočila do čela tabulky, Sparta otočila v Olomouci

1. 10. 2017 18:21
Extraligová Kometa na domácím ledě porazila Vítkovice 5:1 a prozatím vede tabulku. Sparta v Olomouci prohrávala po dvou třetinách 0:2, ale zásluhou slepených branek ve třetí části srovnala a v prodloužení jí výhřu přiřkl Uher. Zlín na domácím ledě porazil Třinec 4:0. Hradec Králové otočil ve třetí třetině zápas s Mladou Boleslaví a zvítězil 2:1. Plzeň přetlačila nováčka z Jihlavy až v prodloužení gólem Moravčíka. Chomutov porazil Litvínov 3:2.

Olomouc - Na Hanou přijela trápící se Sparta a proti Olomouci nezačala dobře. Domácí se dostali díky Knotkovi v první třetině do vedení. Hosté nedokázali na úvodní gól zápasu odpovědět, a tak vedení domácích navýšil ve druhé třetině Laš.

Spartě se v letošní sezóně na stadionech soupeřů příliš nedaří a zápas v Olomouci tomu odpovídal. Domácí mířili dlouho k vítězství, toho se ale nedočkali. O obratu v utkání ovšem rozhodly dvě branky, které padly kráce po sobě.

Ve 48. minutě dal naději Holešovickým Rousek a o 66 vteřin později vyrovnal Mikuš. Zápas pokračoval prodloužením, ve kterém rozhodl o výhře Sparty 3:2 Dominik Uher.

Hokejisté Komety počtvrté za sebou naplno bodovali, když porazili Vítkovice 5:1. Tři body za dvě branky a jednu asistenci si připsal útočník Martin Zaťovič. Kometa si ve vzájemných zápasech vylepšila neúspěšnou bilanci, neboť v minulém ročníku ani v jednom ze čtyř zápasů Vítkovice neporazila. Brno vede extraligovou tabulku.

Hokejisté Hradce Králové zdolali díky obratu v závěru utkání Mladou Boleslav 2:1 a zabrali po dvou porážkách za sebou. Mountfield ještě v 53. minutě prohrával 0:1, ale o vyrovnaní se postaral v přesilové hře slovinský obránce Blaž Gregorc a v čase 56:30 rozhodl v další početní výhodě útočník Rudolf Červený.

Zlín porazil Třinec 4:0 a radovali se ze čtvrté výhry za sebou. Skóre otevřel ve 13. minutě lotyšský kanonýr Roberts Bukarts a v závěrečné třetině pojistili vítězství Beranů Michal Popelka, David Šťastný a Slovák Radoslav Illo. Brankář Libor Kašík si díky 36 úspěšným zákrokům připsal první čisté konto v sezoně.

Plzeň zdolala Jihlavu 2:1 v prodloužení, vyhráli už popáté za sebou, přesto ztratila vedení v tabulce. Na druhou pozici ji odsunula mistrovská Kometa. Po bezbrankové první třetině dostal hostující Duklu do vedení ve 21. minutě Tomáš Čachotský, ale Dominik Kubalík stačil za 27 vteřin srovnat. Udržení domácí neporazitelnosti zajistil Indiánům v prodloužení premiérovou trefou v sezoně obránce Michal Moravčík. Dukla tak i po pátém utkání na venkovním stadionu čeká na výhru.

Hokejisté předposledního Litvínova prohráli v severočeském derby doma s Chomutovem 2:3 a popáté za sebou nebodovali. Dvěma góly o tom rozhodl útočník Michal Poletín, který v závěru první třetiny získal hostům vedení 2:0 a ve 28. minutě upravil na 3:1. Piráti vyhráli i pátý zápas venku v této sezoně.

Liberce zabrali po třech zápasech bez bodu a porazil poslední Pardubice 4:1. Oklepal se tak z pátečního debaklu na Spartě 1:7. Všechny branky padly ve druhé třetiny a k výhře Bílých Tygrů přispěl dvěma trefami útočník Petr Jelínek. Dynamo potřetí za sebou nebodovalo.

9. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, Krejčík), 22. Vincour (Dočekal), 33. Zaťovič (T. Svoboda, Krejčík), 42. Mallet (Nahodil), 51. J. Hruška (Zaťovič, Barinka) - 26. P. Zdráhal (Lev). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 7058.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Malec - M. Erat, J. Hruška, Zaťovič - Haščák, V. Němec, T. Svoboda - Vincour, L. Čermák, Dočekal - H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - Szturc, T. Jáchym, Š. Stránský - P. Zdráhal, Kolouch, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 2:3 v prodloužení (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. J. Knotek (Laš), 28. Laš (J. Knotek, Sundher) - 48. T. Pavelka (J. Hlinka, Pech), 49. J. Mikuš (Kumstát, Pech), 64. Uher (Černoch). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Lederer, V. Hanzlík.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Sundher, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Herman, Holec - Ostřížek, B. Mráz, Strapáč. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Sparta: Honzík - Tomáš Dvořák, T. Pavelka, Zámorský, Nedomlel, Kalina, J. Mikuš - Forman, Reichenberg, Říčka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Smejkal, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Černoch, Uher - od 41. navíc Rousek. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.

Aukro Berani Zlín - HC Oceláři Třinec 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 13. Roberts Bukarts (Ferenc, D. Šťastný), 42. Popelka (Okál, Ferenc), 51. D. Šťastný, 55. Illo. Rozhodčí: Mrkva, Souček - Frodl, Rampír. Vyloučení: 6:5. Bez Využití: Diváci: 3907.

Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Valenta, O. Horák - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, O. Veselý - Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Třinec: Strmeň - Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, M. Doudera, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - Dravecký, Marosz, Svačina - Hrňa, Cienciala, Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

Mountfield Hradec Králové - BK Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 53. Gregorc (Koukal), 57. Červený (Cibulskis) - 34. P. Musil (Stříteský, Žejdl). Rozhodčí: Bejček, Kika - Pešek, Zíka. Vyloučení: 2:7, navíc P. Holík (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4479.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Čáp - Vopelka, Koukal, Červený - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Cingel - Köhler, Dragoun, Šimánek - Jarůšek, Zigo, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Jan Hanzlík, Němeček, J. Říha, Hrdinka, Stříteský, Knot - P. Musil, P. Holík, Lenc - Urban, T. Knotek, Valský - Klepiš, Žejdl, Orsava - Pacovský, Najman, M. Procházka. Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

HC Škoda Plzeň - HC Dukla Jihlava 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 22. D. Kubalík (Indrák, Stach), 64. Moravčík (D. Kubalík, Stach) - 21. Čachotský (Rys, F. Seman). Rozhodčí: Šír, Lacina - Brejcha, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 6721.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, Moravčík, Kadlec, D. Sklenička, Čerešňák, Pulpán - Gulaš, Mertl, D. Kindl - Indrák, Stach, D. Kubalík - P. Straka, Kracík, Schleiss - Hollweg, Preisinger, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

Jihlava: Škarek - Suchánek, De la Rose, Šidlík, Půža, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa - T. Kubalík, Skořepa, Jiránek - Čachotský, F. Seman, Rys - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Macík, R. Hubáček, Protasenja. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

HC Verva Litvínov - Piráti Chomutov 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. J. Černý (M. Hanzl), 29. F. Lukeš (Nejezchleb, Jánský) - 8. Grman (Valach, Vondrka), 18. Poletín (Slovák, J. Mrázek), 28. Poletín (Lauko). Rozhodčí: Pešina, Sýkora - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 5825.

Litvínov: Petrásek - Baránek, Sörvik, L. Doudera, Gula, Dietz, K. Pilař, Z. Sklenička - F. Lukeš, Nejezchleb, Jánský - J. Černý, M. Hanzl, Matoušek - Trávníček, Válek, Jurčík - M. Hořava, Nicholls, J. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Chomutov: J. Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Rašner - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Skokan, Poletín - V. Tomeček, Chlouba. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Jánošík (Ševc, P. Jelínek), 31. P. Jelínek (Kolmann, Plutnar), 37. Jašek (Bakoš, Bulíř), 38. P. Jelínek (Bulíř) - 40. S. Treille (Hunkes, P. Sýkora). Rozhodčí: Úlehla, Hodek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 5679.

Liberec: Will - Jánošík, Ševc, Pyrochta, Derner, Plutnar, Kolmann - Lakatoš, P. Jelínek, Bartovič - Bakoš, Bulíř, L. Krenželok - J. Stránský, Jašek, Ordoš - Jeník, Vantuch, D. Špaček - J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Pardubice: Martin Růžička - Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka - Vondráček, Tomášek, S. Treille - J. Sýkora, Bojko, Rolinek - P. Sýkora, Kaut, Perret - Quenneville, Dušek, Poulíček. Trenéři: Holaň, Janecký a P. Marek.