reklama

Hokejisté Komety slavili titul až do rána a hodlají pokračovat

Leoš Čermák, Ondřej Němec, Martin Zaťovič, Miloš Peca Leoš Čermák, Ondřej Němec, Martin Zaťovič, Miloš Peca autor: ČTK
Mistrovská Kometa má za sebou pernou noc.

Brno - Po návratu z Třince slavili hokejisté Komety Brno obhajobu mistrovského titulu až do dnešního rána. Oslavy rekordního třináctého triumfu v nejvyšší soutěži budou pokračovat bez přesného scénáře i v následujících dnech. Vyvrcholením bude v sobotu odpoledne společná oslava týmu s fanoušky na Zelném trhu.

Zatímco loni ukončila Kometa finálovou sérii s Libercem doma, tentokrát začal tým s oslavami v autobuse cestou z Třince. Po příjezdu do Brna a přivítání s fanoušky se hokejisté přesunuli do baru Mazaný anděl.

Autobus s hráči dorazil před DRFG arénu pár minut před půlnocí. Parkoviště před halou bylo zaplněno zhruba pěti stovkami příznivců Komety v klubových dresech s šálou, kteří si už dlouho před příjezdem hokejistů krátili chvíli popěvky a chorály. Autobus se na zaplněné parkoviště nedostal, musel zastavit za asistence policie na silnici u haly.

"Příjezd do Brna se protáhl. Slavili jsme hned po zápase. Jak na ledě, tak v kabině. A potom s našimi fanoušky, kteří nás doprovázeli k poslednímu zápasu," řekl ČTK trenér Kamil Pokorný, který pokropil vítající fanoušky šampaňským. Hráči se s medailemi na krku a v bílých tričkách s nápisem "Mistři" zamíchali do davu fanoušků, diskutovali s nimi, objímali se a fotografovali. Pak zamířili do šatny a před jednou hodinou autobusem odjeli i s rodinnými příslušníky do centra.

"Vybrali jsme si k oslavě stejný podnik jako před rokem. Oslava byla opět bouřlivá a spontánní, i když oproti loňsku trochu umírněnější. Bylo to možná dáno i tím, že jsme do baru přišli až hodinu po půlnoci. Myslím si, že se dá opět označit výrazem super," uvedl Pokorný.

Vousatá euforie i potoky piva. Podívejte se, jak Kometa slavila třináctý extraligový triumf Vousatá euforie i potoky piva. Podívejte se, jak Kometa slavila třináctý extraligový triumf Prohlédněte zde

Pití teklo proudem, kromě šampaňského nechyběly řízky či dortíky. Hráči si zazpívali několik chorálů Komety a s chutí zapěli oblíbený popěvek "My jsme mistři, no a co".

Před barem na hráče ještě čekala dobrá stovka vytrvalých příznivců. "Odcházeli jsme domů různě. Podle únavy, i podle toho, jak se kdo cítil," řekl Pokorný. Dnes dopoledne už byl opět v hokejové hale a společně s majitelem klubu Liborem Zábranským ladil scénář dalších oslav a zhodnocení úspěšné sezony i s novináři.

reklama