Hokejisté Liberce venku poprvé bodovali, vyhráli na jihu Čech 4:3 v prodloužení

5. 10. 2023 20:45

Hokejisté Liberce zvítězili v předehrávce 8. extraligového kola na ledě Českých Budějovic 4:3 v prodloužení. Bílí Tygři tak na pátý pokus dosáhli na první body z arén soupeřů, Jihočeši poprvé v sezoně před svými diváky prohráli. Liberečtí inkasovali jako první, pak otočili skóre na 3:1, nakonec rozhodl gól útočníka Tomáše Filippiho po 36 sekundách nastavení.

Prodloužení trvalo jen krátce. Filippi v hraničním souboji obral o puk Douderu, vyslal do velké šance Flynna, jehož sice ještě vychytal Hrachovina, ale právě Filippi úspěšnou dorážkou rozhodl.

Předehrávka 8. kola hokejové extraligy:

České Budějovice - Liberec 3:4 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Pech, 35. Gulaš (Kubík, D. Simon), 53. Kubík (Pýcha, Gulaš) - 22. Hawryluk (Melancon, A. Najman), 23. J. Vlach (J. Šír), 30. Birner, 61. Filippi (Flynn). Rozhodčí: Šindel, Květoň - J. Svoboda, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 5534.

České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Gulaši, Hovorka, M. Doudera, Vráblík, Štencel, Štich - Kubík, Harris, Ordoš - Gulaš, F. Přikryl, D. Simon - Valský, Pech, M. Hanzl - Koláček, Vopelka, M. Toman. Trenér: Čihák.

Liberec: Hrenák - McCoshen, Budík, M. Ivan, Melancon, J. Dvořák, Knot, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, Bulíř, Birner - Flynn, A. Najman, J. Pérez - Kelly Klíma, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

1. Sparta Praha 8 5 2 0 1 29:14 19
2. Pardubice 7 5 0 2 0 28:15 17
3. Litvínov 7 5 1 0 1 26:18 17
4. České Budějovice 8 4 1 1 2 18:18 15
5. Karlovy Vary 6 4 0 0 2 22:11 12
6. Hradec Králové 7 3 0 3 1 20:14 12