Hokejisté Olomouce utnuli dlouhé čekání na gól, přesto podlehli Spartě 1:3

16. 11. 2023 21:20

Hokejisté Sparty zvítězili v předehrávaném utkání 19. extraligového kola na ledě Olomouce 3:1. Pražané, pod jejichž úspěch se podepsal dvěma góly útočník Filip Chlapík, zaznamenali šestou výhru z posledních sedmi duelů a posunuli se na druhé místo o dva body před Litvínov. Hanáci vyšli potřetí za sebou naprázdno. Na body nedosáhli, přestože ukončili po 166 minutách a 44 sekundách čekání na vstřelenou branku. V 56. minutě se o to postaral snížením v přesilovce na 1:2 Jakub Navrátil.

HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 56. Navrátil (Řezníček, Macuh) - 23. Chlapík (Mikliš, Konečný), 54. Kestner (Irving, Krejčík), 60. Chlapík (Řepík, Sobotka). Rozhodčí: Hribik, Šír - Axman, Bohuněk. Vyloučení: 4:6, navíc Kempný (Sparta) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Švrček, Rašner, L. Mareš - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Bambula, J. Knotek, Kusko - Orsava, Macuh, Plášek - Klimek, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.

Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Moravčík, Mikliš, Kempný, Irving, Němeček, Krejčík - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, Forman - Kestner, J. Lajunen, Buchtele - Konečný, O. Najman, Mužík. Trenér: Gross.

1. Pardubice 18 13 1 3 1 68:38 44
2. Sparta Praha 19 11 3 0 5 62:42 39
3. Litvínov 18 11 2 0 5 64:49 37
4. Třinec 17 8 3 3 3 56:41 33
5. Liberec 19 8 2 2 7 63:59 30
6. Hradec Králové 18 7 2 3 6 47:39 28