Hokejisté Sparty podruhé porazili Motor a jsou v čele skupiny

18. 8. 2020 20:35
Hokejisté Sparty vyhráli v 5. kole Poháru Generali České pojišťovny na ledě Českých Budějovic 5:2 a posunuli se do čela tabulky skupiny A. Po výhře 3:1 nad Mladou Boleslaví se na prvním místě skupiny B drží Karlovy Vary, v jejichž dresu dnes poprvé nastoupily posily ze zámoří David Kaše a Jakub Lauko.
Hokejová extraliga 2019/20, Sparta - Mladá Boleslav: Radost hokejistů Sparty.
Hokejová extraliga 2019/20, Sparta - Mladá Boleslav: Radost hokejistů Sparty. | Foto: Milan Kammermayer

Pražané vykročili za druhou výhrou nad Českými Budějovicemi v poháru již v první třetině, kdy se nejprve v úvodu prosadil Pech a poté krátce před odchodem do kabin Kudrna. Ve druhé části byl Motor aktivnější, dokázal zásluhou Doležala snížit, ale Říčka vrátil v 37. minutě Pražanům zpět dvoubrankové vedení. Na další gól Tomáška dokázal odpovědět Plášil, ale poslední slovo měl při power play domácích Zikmund.

Západočeši nasadili do utkání proti Mladé Boleslavi Kašeho s Laukem, hrdinou zápasu však byl střelec dvou branek Koblasa. Jednou se prosadil v oslabení, podruhé z trestného střílení.

Litvínov v minulém kole vyhrál v Liberci 1:0, dnes ale již v 7. minutě po brance Rachůnka prohrával. Severočeši na přelomu první a druhé třetiny zápas otočili ve svůj prospěch, v závěru prostřední dvacetiminutovky se ale zase dvakrát prosadili Tygři. Do prodloužení poté zápas poslal gól lotyšského obránce Balinskise. V nájezdech zajistil druhý bod Liberci Gríger.

Hokejový Pohár Generali České pojišťovny - 5. kolo:

Skupina A:

ČEZ Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 23. Z. Doležal, 57. Plášil (Z. Doležal, M. Novák) - 2. Pech (Tomášek), 20. Kudrna (Buchtele), 37. Říčka, 48. Tomášek (Pech, Rousek), 58. Zikmund (R. Horák, T. Pšenička). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1420.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Račuk (Melka, Kehar), 48. Kehar - 5. Gulaš (D. Frodl), 5. P. Musil, 50. Vráblík (Stach), 52. Eberle (Kodýtek), 60. Suchý (P. Musil). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 572.

1. Sparta 5 3 0 1 1 20:12 10
2. České Budějovice 5 3 0 0 2 23:19 9
3. Plzeň 5 2 1 0 2 15:15 8
4. Kladno 5 1 0 0 4 13:25 3

Skupina B:

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Koblasa (Kohout), 39. Koblasa z trest. střílení, 45. Flek (D. Kaše, Lauko) - 35. J. Stránský (A. Zbořil, Pláněk). Rozhodčí: Hodek, Micka - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:6, navíc Dlapa (M. Boleslav) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1095.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:4 po sam. náj. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Pospíšil (F. Lukeš), 21. V. Hübl (F. Lukeš, Pospíšil), 46. Balinskis (M. Hanzl, Lyszczarczyk) - 7. T. Rachůnek (Gríger, Lenc), 38. Filippi (Birner, Bulíř), 40. P. Jelínek (Šmíd, Kváča), rozhodující nájezd Gríger. Rozhodčí: R. Svoboda, Šindel - Pešek, Malý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 494.

1. Karlovy Vary 5 3 0 1 1 19:17 10
2. Litvínov 4 2 0 1 1 10:9 7
3. Liberec 5 1 2 0 2 13:16 7
4. Mladá Boleslav 4 1 0 0 3 14:14 3

Skupina C:

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Cingel (Lev, Jergl), 29. Nedomlel (R. Pavlík, Koukal), 46. Cingel (Koukal) - 7. Nahodil (Škůrek, Klimek), 28. Burian (Bambula, Gřeš), 29. Nahodil (Klimek, Káňa), 31. J. Knotek (Ostřížek). Rozhodčí: T. Horák, Sýkora - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 750.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 18. Tybor (Poulíček), 39. Vála (R. Kousal), 50. Tybor (Claireaux, R. Kousal), 55. J. Mikuš (Svačina), 59. J. Mikuš (Kusý, Claireaux) - 34. Schneider (Mueller, Freibergs). Rozhodčí: Lacina, Pilný - D. Klouček, Ganger. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1458.

1. Hradec Králové 5 3 1 0 1 17:11 11
2 Pardubice 5 3 0 1 1 17:10 10
3. Olomouc 5 3 0 0 2 17:17 9
4. Kometa Brno 5 0 0 0 5 5:18 0

Skupina D:

HC Zubr Přerov - HC Oceláři Třinec 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 39. M. Zbořil (Klimíček), 48. R. Pšurný (Matěj Svoboda, Hrabal), 65. Matěj Svoboda (Dostálek) - 11. D. Kofroň (Šedivý, Hrehorčák), 54. Šedivý (D. Kofroň, Hrehorčák). Rozhodčí: Úlehla, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 8:8, navíc L. Forman, T. Doležal - Kurovský všichni 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 500.

HC Vítkovice Ridera - PSG Berani Zlín 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Schleiss (J. Hruška, Trška), 19. Werbik (L. Kovář), 40. Marosz (J. Mikyska), 46. L. Krenželok (Irgl), 59. Marosz (Irgl, L. Kovář) - 13. P. Sedláček (Ferenc), 28. Dufek (Dluhoš), 52. Dobiáš (Köhler, Honejsek). Rozhodčí: Hradil, Kika - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0. Diváci: 709.

1. Třinec 5 3 0 1 1 18:14 10
2. Vítkovice 5 3 0 0 2 19:12 9
3. Zlín 5 3 0 0 2 19:13 9
4. Přerov 5 0 1 0 4 6:23 2