Hokejisté Sparty vyhráli v Karlových Varech a zase vedou extraligu

2. 1. 2020 20:40
Hokejisté Sparty vyhráli v předehrávce 33. kola extraligy v Karlových Varech 5:3 a posunuli se do čela tabulky o bod před Liberec, který má ale čtyři zápasy k dobru.
Radost Davida Tomáška, střelce vítězné branky Sparty
Radost Davida Tomáška, střelce vítězné branky Sparty | Foto: ČTK

Pražané porazili Energii posedmé za sebou a před sobotním utkáním pod širým nebem v Drážďanech proti Litvínovu ukončili sérii čtyř venkovních porážek.

Vstup do utkání vyšel lépe Energii, která se už po 68 sekundách ujala vedení. Polák z rohu hřiště ideálně uvolnil Beránka, který zblízka překonal Machovského. Další možnost měl Flek, ale na sparťanského gólmana nevyzrál.

Sparta smazala ztrátu v polovině úvodního dějství, kdy z pravé strany z úhlu překonal Novotného Rousek. Ve 14. minutě už Pražané vedli. Novotný ještě zakročil při průniku Dvořáčka, ale na Dvořákovu dorážku už nestačil.

Ve 23. minutě se domácí dočkali vyrovnání. Beránek se z levé strany natlačil před Machovského a překonal jej bekhendovým blafákem. Za 85 sekund Sparta opět vedla. Smejkal vyslal do úniku kapitána Řepíka, který prostřelil Novotného a navázal na své dvougólové představení ze sobotního domácího utkání s Litvínovem.

Západočeši se ubránili při vyloučení Šafáře, který byl prvním potrestaným hráčem zápasu, a odpověděli ve 36. minutě. Smejkal fauloval unikajícího Fleka, který proměnil nařízené trestné střílení. Na Machovského vyzrál blafákem do bekhendu a zakončením mezi betony.

Na začátku třetí třetiny kryl Machovský Emingerův pokus a ve 44. minutě vrátil Spartě vedení Tomášek, který poslal puk Novotnému mezi betony poté, co jej neodvrátil Gríger. Hned za 27 sekund po Formanově střele pojistil náskok týmu kouče Kruppa z dorážky Říčka. Pražané už si náskok do konce pohlídali a stav se nezměnil ani při dlouhé power play Energie.

Předehrávka 33. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. O. Beránek (V. Polák), 23. O. Beránek (T. Mikúš, V. Polák), 36. Flek z trestného střílení - 11. Rousek (A. Kudrna, Piskáček), 14. Tomáš Dvořák (Dvořáček, Košťálek), 24. Řepík (Smejkal, Piskáček), 44. Tomášek (Rousek, Smejkal), 44. Říčka (Forman). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Komárek, Gerát. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5537.

Karlovy Vary: F. Novotný - Graňák, Šenkeřík, Plutnar, M. Rohan, Eminger, D. Mikyska, Šafář - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák - Vondráček, Raška, Černoch - Kohout, Skuhravý, Koblasa. Trenér: Pešout.

Sparta: Machovský - Tomáš Dvořák, Košťálek, Piskáček, Blain, Kalina, Poizl - Řepík, Tomášek, Smejkal - Rousek, V. Růžička, A. Kudrna - Forman, Pech, Říčka - Dvořáček, Sukeľ, D. Vitouch. Trenér: Krupp.