Třinec přehrál Chomutov a zůstal první, bod před Libercem. Vítkovice opět uspěly, Zlín zdolal Spartu

Aktualizováno 30. 12. 2016 21:11
Oceláři Třinec sice na Štěpána prohráli s Libercem 0:3, po 34. kole hokejové extraligy ovšem zůstanou na čele tabulky před ním. Doma totiž zdolali Chomutov 3:1. Piráti sice šli už na konci třetí minuty do vedení, jenže Daniel Rákos dvěma brankami a Vladimír Roth jedním gólem zařídili obrat. Liberečtí zůstávají pozadu o jediný bod po vítězství 3:2 nad Olomoucí. Skvělou formu potvrdily Vítkovice, které bodovaly v devátém utkání v řadě, když vyhrály 2:1 na ledě čtvrtého Litvínova. Překvapivou prohru utrpěla Sparta, doma nestačila na Zlín 0:3.
O čtvrté výhře Vítkovic v řadě rozhodl ve 24. minutě Roman Szturc.
O čtvrté výhře Vítkovic v řadě rozhodl ve 24. minutě Roman Szturc. | Foto: Dalibor Sosna

Litvínov - Hokejisté Vítkovic vyhráli ve 34. kole extraligy na ledě Litvínova 2:1 a bodovali tak v devátém utkání za sebou. Duel rozhodl gól Romana Szturce ve 24. minutě. Severočeši doma nebodovali po čtrnácti zápasech, naposledy na Stadionu Ivana Hlinky vyhrál v základní hrací době v polovině září Chomutov.

Litvínov se musel v posledním zápase v roce 2016 obejít bez trojice obránců základní sestavy, větší problémy však měla Verva v útoku.

Do první šance se dostal v šesté minutě hostující Tomi, který prověřil Januse střelou z bez přípravy. Další příležitost si vytvořil kapitán Vítkovic Olesz, jenž však nedokázal trefit odkrytou branku domácích. Do vedení se Vítkovice dostaly v 9. minutě, kdy Němec rychlou střelou nad lapačku překvapil Januse.

Na druhé straně mohlo být bleskově vyrovnáno, Válek však zblízka Dolejše překonat nedokázal. V 13. minutě se už ale domácí vyrovnání dočkali. Pilař od modré vypálil a Gerhát puk chytře tečoval mimo dosah hostujícího brankáře.

Druhá třetina jednoznačně vyzněla pro hosty z Vítkovic, z branky se ale radovali pouze jednou. V 24. minutě dokázal nedůraznou litvínovskou obranu potrestat rychlým blafákem Szturc. Poté se ukázali hostující obránci, nejprve Sloboda bombou od modré vyprášil Janusovi betony, následoval Barankova tvrdá střela a následná Oleszova teč, litvínovský brankář ale držel domácí ve hře.

Do třetí části vstoupili domácí aktivně a snažili se vyrovnat. V 44. minutě se pokoušel Martin Hanzl z otočky překvapit Dolejše, ten ale byl připraven. Litvínov si vytvořil převahu, vyrovnat se mu ale nepodařilo. V 54. minutě se řítil Válek sám na Dolejše, podruhé v utkání ale selhal. Následovala Hüblova střela z mezikruží a poté i další pokus Martina Hanzla. Dolejš však dovedl Vítkovice k výhře.

Třinec otočil utkání proti Chomutovu ve dvojnásobné přesilovce

Radost hokejistů Třince.
Radost hokejistů Třince. | Foto: Lukáš Filipec

Hokejisté Třince udolali ve 34. kole extraligy na svém ledě Chomutov 3:1. Lídr soutěže rozhodl o výhře v rozmezí 29. až 32. minuty, během nichž otočil skóre trefami Daniela Rákose a Vladimíra Rotha. Vítězný gól vstřelili Oceláři v přesilové hře pět na tři. Domácí uklidnil až Rákos při power play druhým gólem v zápase.

Liberec, který nastoupil ve zlatých dresech připomínajících zisk mistrovského titulu, porazil Olomouc 3:2 a připsal si pátou výhru za sebou. Severočeši vedli již 3:0, ale Hanáci v poslední třetině duel zdramatizovali. V domácí brance se po dvou měsících objevil Ján Lašák a ozdobil svůj návrat vítězstvím. Dvakrát skóroval Jan Stránský.

Brněnští hokejisté vyhráli v Pardubicích 3:1 a upevnili třetí místo v tabulce. Kometa o svém vítězství rozhodla na konci první třetiny, kdy vstřelila dvě branky a vedení pak udržela až do konce zápasu. Pardubice sice snížily, ale na zvrat už síly nenašly. Dvě branky vítězů vstřelil Vojtěch Němec. Brno uspělo na kluzišti soupeřů po osmi porážkách.

Mladá Boleslav výhrou 4:3 na ledě Karlových Varů ukončila sérii pěti porážek. Středočeši o zisku tří bodů rozhodli ve druhé třetině, ve které třikrát skórovali. Energie ve třetí části sice dokázala duel zdramatizovat, na předešlých sedm domácích zápasů, ve kterých bodovala, ale nenavázala.

Hokejisté Sparty poprvé od začátku ročníku neskórovali a prohráli se Zlínem 0:3. Pražané si připsali třetí porážku před svými diváky za sebou. S Berany ztratila Sparta body poprvé v sezoně, podlehli jim v součtu s play off minulého ročníku po pěti vítězných zápasech. Dvěma góly se na výhře hostů podílel útočník Pavel Kubiš, který hrál 600. zápas v nejvyšší soutěži. Třetí nulu v sezoně vychytal Libor Kašík.

34. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Rákos (Kreps, Linhart), 32. Roth (J. Petružálek), 59. Rákos (Kreps, Linhart) - 3. Hlava (Slavíček, Šťovíček). Rozhodčí: Čech, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5054.

Třinec: Hamerlík - Roth, Linhart, Hrabal, Jank, Kania, M. Doudera - Hrňa, Marosz, J. Petružálek - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - J. Sýkora, Špirko, Cienciala (od 21. Chmielewski). Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.

Chomutov: J. Laco - Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, J. Mrázek, od 25. navíc R. Havel - Vondrka, Huml, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Poletín, Kämpf, Koblasa - Hlava, Šťovíček, Slavíček - Raška. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Ridera 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Gerhát (K. Pilař, V. Hübl) - 9. E. Němec (Vandas, D. Květoň), 24. Szturc (Balán). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Jiří Svoboda, Rozlílek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5757.

Litvínov: Janus - Gula, Z. Sklenička, K. Pilař, K. Černý, F. Pavlík, Kokeš - Gerhát, V. Hübl, Lukeš - M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý - M. Hořava, Šimeček, Trávníček - Babincev, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Vítkovice: Dolejš - Sloboda, Urbanec, Sedlák, Baranka, Kovář, Výtisk - Tybor, Roman, Kucsera - Hudeček, Stastny, Olesz - Vandas, E. Němec, D. Květoň - Tomi, Balán, Szturc. Trenéři: Trnka a V. Vůjtek st.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Vantuch (M. Procházka), 13. J. Stránský (Bližňák, Jánošík), 37. J. Stránský (P. Jelínek, Vitásek) - 49. Ostřížek (Holec), 53. Strapáč (Ostřížek, Eberle). Rozhodčí: Hradil, M. Petružálek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Lašák - Kolmann, Ševc, Pyrochta, Vitásek, Havlín, Jánošík - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - J. Stránský, Bližňák, D. Špaček - M. Procházka, Vantuch, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Staněk, Matai, Rašner - Skladaný, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Fořt, Herman, Burian - T. Mikúš, Zeman, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Schaus (T. Kaut) - 17. M. Kvapil (H. Zohorna, O. Němec), 19. V. Němec (Haščák), 55. V. Němec (M. Kvapil, Trška). Rozhodčí: Úlehla, Hejduk - Kotlík, J. Bláha. Vyloučení: 4:5, navíc Redenbach (Pardubice) 10 min. Bez využití. Diváci: 10.016.

Pardubice: M. Růžička - L. Havlík, Schaus, Čáslava, Leduc, Ovčačík, Ščotka - P. Sýkora, D. Tomášek, T. Kaut - Klimenta, Nahodil, Rolinek - Mallet, Redenbach, Starý - M. Rohlík, J. Martinec, Panna. Trenéři: P. Rohlík, V. Martinec a Mikeska.

Brno: Jekel - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Štencel, Malec, D. Mikyska - M. Erat, H. Zohorna, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, Dočekal - Dostálek, F. Dvořák, Dymáček - M. Novák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:4 (1:1, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. T. Rachůnek (Mikulík), 47. Skuhravý, 59. Skuhravý (Dujsík, Mullane) - 13. Orsava (L. Pabiška), 21. Klepiš (Trončinský, Lenc), 27. Musil (Hyka, Jan Hanzlík), 28. Orsava (L. Pabiška, Klepiš). Rozhodčí: Bulanov (Rus.), T. Horák - Kokrment, Ondráček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 3647.

Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, Sičák, M. Rohan, Rýgl, T. Dvořák, Benák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - Gorčík, Skuhravý, Vachovec - Flek, Gríger, Mullane - Stloukal, Dušek, Kindl. Trenéři: Tlačil a Antonik.

Mladá Boleslav: Lukáš - Stříteský, Kučný, Voráček, Jan Hanzlík, Trončinský, Holub, Pastor - Hyka, Musil, Lenc - Orsava, Klepiš, L. Pabiška - Pospíšil, Jonák, M. Látal - Ďurač, Žejdl, Jiránek. Trenéři: F. Výborný a Žabka.

HC Sparta Praha - PSG Zlín 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. R. Vlach (Blaťák), 18. Kubiš (Okál), 58. Kubiš (O. Veselý). Rozhodčí: Pešina, Lacina - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8343.

Sparta Praha: Pöpperle - Piskáček, Mikuš, Eminger, Švrček, Gernát, Nedomlel, Barinka - Řepík, P. Vrána, J. Hlinka - A. Kudrna, Cingel, Uher - Černoch, Pech, Kumstát - Netík, Ihnacak, Klimek. Trenéři: Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Blaťák, O. Horák - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Popelka, Kubiš - Okál, Roman Vlach, O. Veselý - J. Ondráček, Karafiát, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.