reklama

Hokejisty Plzně budou trénovat dočasně Martin Straka a Vlasák

Tomáš Vlasák a Martin Straka ještě coby hráči v dresu Plzně. Tomáš Vlasák a Martin Straka ještě coby hráči v dresu Plzně. autor: ČTK
Plzeňský plán B je na světě, extraligové mužstvo dočasně povedou generální manažer Martin Straka a sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Plzeň - Na lavičku hokejistů Plzně se místo odvolaného Michala Straky postaví dočasně jako hlavní trenéři generální manažer a majitel klubu Martin Straka a sportovní manažer Tomáš Vlasák. Martin Straka svého staršího bratra odvolal v neděli po domácí porážce 0:5 v 13. kole extraligy se Spartou.

Na pozici asistenta nakonec zůstává Ladislav Čihák a dalším je bývalý plzeňský obránce Jiří Hanzlík, který dosud působil v klubu jako trenér staršího dorostu.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

"Vždycky musí být nějaký plán B, máme ho i my. K mužstvu proto na lavičku přichází nový realizační tým, prozatím dočasně, ve kterém budu já, Tomáš Vlasák a Jirka Hanzlík. Ladislav Čihák zůstane jako jeden z asistentů. Roli hlavního kouče si rozdělím já s Tomášem Vlasákem. Rudolf Pejchar zůstává u brankářů," uvedl v tiskové zprávě Martin Straka.

Plzeň, která obhajuje v extralize bronz, je s osmi body z 12 utkání nového ročníku na třináctém místě jen o skóre před posledními Karlovými Vary. V úterý čeká Západočechy ještě dohrávka 9. kola na ledě Vítkovic. Indiáni si v neděli připsali šestou porážku z posledních osmi zápasů, celkově jen třikrát vyhráli a naplno bodovali pouze jednou.

"Uděláme všechno pro to, aby se náš herní projev co nejdříve zlepšil a my se zase dostali na vítěznou vlnu. Nikde však není napsáno, že trenéři, kteří přijdou, vše zásadně změní. Chtít vyhrát pro Plzeň a makat na sto procent musí především hráči. Pokud se nezlepší oni na ledě, tak se z toho nedostaneme. Čeká nás hodně práce," doplnil čtyřiačtyřicetiletý šéf klubu.

Jeho o rok starší bratr Michal vedl jako hlavní kouč Plzeň od listopadu 2014, kdy nahradil odvolaného Milana Razýma. Předtím působil na lavičce v roli asistenta od sezony 2011/12.

Plzeňský trenér Straka už další porážku neustál, odvolání mu oznámil v kabině bratr Plzeňský trenér Straka už další porážku neustál, odvolání mu oznámil v kabině bratr Čtěte zde

"Včera jsme věřili, že to můžeme ještě zlomit, ale bohužel to byl chaos. Nechtěli jsme činit unáhlená rozhodnutí, ale už je potřeba zakročit. Michal pro Plzeň odvedl velký kus práce, snažil se to zlomit, ale někdy zkrátka věci nejdou tak, jak si je naplánujeme," komentoval Martin Straka odvolání sourozence.

Michal Straka byl jako asistent u zisku bronzu z roku 2012 ještě s trenérem Marianem Jelínkem a pak o rok později u historického titulu po Razýmově boku. Jako hlavní kouč skončil s týmem nejdříve devátý a pak v první celé sezoně letos třetí.

"Na jeho působení by se však nemělo dívat pouze z pohledu letošní sezony. Pro Plzeň toho udělal opravdu hodně a s týmem pracoval velmi dobře. Letos se navíc sešlo více negativních aspektů - odešli klíčoví hráči, přidala se zranění, nechytli jsme úvod sezony. A už se to táhne. Bohužel, půl týmu vyměnit nejde," dodal Martin Straka.

reklama