Ordoš skolil Spartu hattrickem, Pardubice neztrácí tempo ani po konci Varadi

Aktualizováno 26. 1. 2024 20:47
Hokejisté Českých Budějovic v zápase 40. kola extraligy doma porazili pražskou Spartu 5:3, přičemž třemi góly se na výhře podílel Jan Ordoš. Pardubice v Litvínově zvítězily poosmé v řadě, Třinec přehrál Plzeň, Liberec uspěl v Mladé Boleslavi, Brno zdolalo Hradec Králové v prodloužení a Olomouc odvezla tři body z Kladna.
Radost hokejistů Českých Budějovic.
Radost hokejistů Českých Budějovic. | Foto: Milan Kammermayer

České Budějovice ukončily sérii osmi porážek ve vzájemných zápasech s Pražany. Hattrickem se na tom podílel útočník Ordoš. Sparta poprvé v sezoně prohrála potřetí za sebou a na vedoucí Pardubice už ztrácí osm bodů.

Hostům se přitom vydařil úvod utkání. Již po 14 sekundách otevřel skóre Buchtele, jenž doklepával odražený puk do odkryté budějovické branky. Jihočeši poprvé vážně ohrozili Kořenáře až v 7. minutě díky důslednému forčekingu Kondelíka. Brankáři Sparty poté po Beránkově střele pomohla tyč.

Z protiútoku mohl zvýšit Sobotka, ale výborně zasáhl Hrachovina. Při vyloučení Němečka mohl vyrovnat Kondelík, jenže příliš váhal se zakončením. Ve 13. minutě si budějovická obrana špatně rozebrala útočící hráče a Němeček zvýšil vedení hostů.

Na začátku druhé části využili domácí velmi rychle přesilovku pět na tři. Ze skrumáže se prosadil Ordoš. Zbytek klasické početní výhody hráči Motoru promarnili, ale brzy poté Harris v mezikruží ukázkově tečoval Kachyňovu střelu od modré čáry a vyrovnal.

Budějovičtí výrazně ožili a blízko třetí branky byl Harris, Kořenáře ale nepřekonal. Pražané si následně zahráli přesilovku a přesně střílející Chlapík jim vrátil vedení. Vyrovnat mohl Beránek, ale podařilo se to až ve 32. minutě Ordošovi, jehož trefu si museli rozhodčí ověřit u videa. Ještě ve druhé třetině Kořenářovi opět pomohla tyč, tentokráte po střele Kondelíka.

Ve 43. minutě měl gól na hokejce Hauser, ale Hrachovina zachoval klid a zneškodnil jeho akci. O čtyři minuty později znovu agilní Hauser z levého kruhu trefil tyčku. Skórovat mohl také sparťanský kapitán Řepík, jenže mu nevyšla střela a v rychlém přenesení hry na opačnou stranu naopak zaúřadoval budějovický kapitán Gulaš, který v samostatném průniku obelstil dva obránce a střelou po ledě i klečícího Kořenáře.

Sparta zvyšovala tlak a zavírala soupeře v jeho pásmu, domácí ale bránili pozorně. Více než dvě minuty před koncem sáhli hosté k power play a domácí Ordoš završil hattrick střelou do prázdné branky.

Dlouhá šňůra Dynama a mohutný finiš Komety

Hokejisté Pardubic zvítězili na ledě Litvínova 3:1. Dynamo si přes první inkasovaný gól připsalo osmou výhru za sebou, venku dokonce devátou. Pod úspěšný obrat se výrazně podepsal kapitán Lukáš Sedlák, jenž zaznamenal nejprve nahrávku a pak dal ve 32. minutě vítězný gól.

Obě zbývající branky vítězů vstřelil Richard Pánik. Východočeši bodovali už podvanácté za sebou, z toho nasbírali 11 výher a odskočili v čele tabulky druhé Spartě už na rozdíl osmi bodů. Domácí vyšli počtvrté za šest startů naprázdno.

Třinec porazil na svém ledě Plzeň 3:0 a ve Werk Areně vyhrál popáté v řadě. Oceláři si rozdělili góly rovnoměrně po jedné do každé třetiny. První branku zápasu dal v 19. minutě Adam Helewka, který skóroval v soutěži poprvé ve svém druhém startu. Náskok obhájce titulu zvýšili Vladimír Dravecký a Martin Růžička. Marek Mazanec si připsal první čisté konto sezony.

Liberec vyhrál v Mladé Boleslavi 4:1 a regionálního soka porazil posedmé v řadě. Gólem a asistencí se na tom podíleli Adam Najman a Tomáš Filippi.

Brno porazilo Hradec Králové 3:2 v prodloužení, přičemž ještě v 57. minutě prohrávalo 0:2. Během 53 vteřin skórovali Kristián Pospíšil a Daniel Gazda, obrat dokonal v čase 63:13 Jakub Flek při přesilové hře. Kometa vyhrála doma popáté za sebou, naopak Hradec čeká na tříbodový zisk už devět kol. Východočeši šestkrát za sebou dovedli utkání do prodloužení.

Hokejisté posledního Kladna podlehli doma Olomouci 2:3, připsali si desátou porážku za sebou a na třináctou Mladou Boleslav stále ztrácejí pět bodů se třemi zápasy k dobru. Hanáci se po čtvrté výhře z posledních šesti zápasů posunuli z 10. na 9. místo.

40. kolo hokejové extraligy:

Banes Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 21. Ordoš (Kubík, Gulaš), 23. Harris (Kachyňa, M. Beránek), 32. Ordoš (Kondelík, Gulaš), 49. Gulaš (Kachyňa, Hrachovina), 60. Ordoš (Kubík, Kondelík) - 1. Buchtele (Chlapík, Horák), 13. Němeček (Chlapík, Buchtele), 27. Chlapík (Kempný). Rozhodčí: Šír, Obadal - Zíka, Axman. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Vráblík - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, Harris, M. Beránek - Valský, Vopelka, F. Přikryl - Koláček, M. Hanzl, Toman. Trenér: Čihák.

Sparta: Kořenář - Mikliš, Krejčík, Moravčík, Kempný, Irving, Němeček, Mozík - Chlapík, Horák, Buchtele - Řepík, Sobotka, Forman - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Hauser, Mužík, Ton. Trenér: Gross.

HC Verva Litvínov - HC Dynamo Pardubice 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Kirk (Jaks) - 24. Pánik (L. Sedlák, J. Kolář), 32. L. Sedlák (Vála, Hyka), 60. Pánik. Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 5114.

Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Havelka, Jurčík, Zygmunt - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Urban - Koblasa, Gut, Kudrna. Trenér: Mlejnek.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, J. Kolář, Vála - Hyka, L. Sedlák, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Herčík, A. Musil, Paulovič - Říčka, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Helewka (Kundrátek, Cienciala), 37. Dravecký (Čacho), 49. M. Růžička (D. Voženílek, Nestrašil). Rozhodčí: A. Jeřábek, Vrba - Blažek, Lederer. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 4434.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek - M. Růžička, Nestrašil, D. Voženílek - Helewka, P. Vrána, Cienciala - Hrehorčák, Holinka, M. Roman - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Piskáček, Skok, Kvasnička, Houdek - Pour, Lev, Schleiss - Rekonen, Mertl, Holešinský - Matýs, Indrák, Söderlund - P. Straka, Jansa, Hrabík. Trenér: Kořínek.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Závora (F. Pavlík, O. Roman) - 12. Filippi (Faško-Rudáš, A. Najman), 15. Birner (Flynn, Bulíř), 24. A. Najman, 60. Vlach (Filippi). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Gerát, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 3874.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, Čech, Lintuniemi, Jánošík, Štibingr - Lantoši, Fořt, Skalický - Rohlík, O. Roman, Malát - Rohdin, Järvinen, Dvořáček - Závora, Pitule, Krivošík. Trenér: R. Král.

Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, Ivan, Kolmann, Derner, Aubrecht - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - Pérez, Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 57. Pospíšil (Flek), 58. Gazda (Kos, Pospíšil), 64. Flek (Kollár, Gazda) - 27. Perret (T. Pavelka, Eberle), 42. Eberle (Šťastný, Jank) Rozhodčí: Kika, Ondráček - Klouček, Šimánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 7036.

Brno: Furch - Gazda, Ďaloga, Moro, Ščotka, Osburn, Holland, Kaňák - Flek, Cingel, Zaťovič - A. Zbořil, Marcinko, Pospíšil - Moses, Kollár, Kohout - Kratochvíl, Kos, Okál. Trenér: Modrý.

Hradec Králové: Laurikainen - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank, Marcel - Okuliar, Tamáši, Perret - Jergl, Miškář, R. Pavlík - Eberle, Estephan, Šťastný - Jasper, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec.

Rytíři Kladno - HC Olomouc 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Jarůšek, 40. Sideroff (Klepiš, Smoleňák) - 9. Menšík (Ministr), 18. Kusko (Orsava, J. Knotek), 38. Sirota (Navrátil). Rozhodčí: Hradil, Pilný - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 2138.

Kladno: Mitens - Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber - Tralmaks, Klepiš, Kusý - Smoleňák, Melka, M. Procházka - O. Bláha, Babka, Sideroff - Jágr, Jarůšek, Frolík. Trenér: Vejvoda.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Ondrušek, Rutar, Sirota, T. Černý, Švrček, Ozols - Navrátil, Macuh, Anděl - Bambula, Nahodil, J. Káňa - Orsava, J. Knotek, Kusko - Mácha, Menšík, Ministr. Trenér: Tomajko.

1. Pardubice 39 24 7 5 3 152:90 91
2. Sparta Praha 41 23 6 2 10 128:94 83
3. Třinec 40 18 8 5 9 126:99 75
4. Liberec 42 20 3 2 17 137:126 68
5. Litvínov 41 19 4 3 15 125:119 68
6. České Budějovice 40 17 2 9 12 112:111 64