reklama

Hokejová Sparta lovila opět v cizině. Posílí ji Američan Saponari

Hokejisté Sparty mají novou posilu Hokejisté Sparty mají novou posilu autor: Milan Kammermayer
Hokejisté pražské Sparty hlásí další zahraniční posilu. Je jí sedmadvacetiletý Američan Vinny Saponari, jenž hrál v minulé sezoně v Norsku.

Praha - Útočník Vinny Saponari se stal novou posilou hokejistů pražské Sparty. Sedmadvacetiletý Američan působil v uplynulém ročníku v norské lize ve Frisku. V NHL draftovala Saponariho v roce 2008 ve čtvrtém kole na 94. pozici Atlanta, ale před loňským odchodem do Evropy hrál jen na farmách v AHL a ECHL.

Hokejová Sparta hlásí zvučnou posilu. Do branky přichází Fin Aittokallio, který si zachytal i NHL Hokejová Sparta hlásí zvučnou posilu. Do branky přichází Fin Aittokallio, který si zachytal i NHL Čtěte zde

"Jedná se o šikovného produktivního útočníka, který by měl zvýšit konkurenci v našich útočných formacích," řekl klubovému webu Sparty její sportovní manažer Michal Broš. Saponari si v uplynulé sezoně za Frisk připsal v 60 zápasech včetně play off 72 bodů za 22 branek a 50 asistencí.

Saponari reprezentoval USA v letech 2007 a 2008 na mistrovství světa hráčů do 18 let a má ve sbírce stříbro a bronz. V AHL hrál za St. John's, Milwaukee, Hartford, Portland a Lake Erie. V ECHL nastupoval za Cincinnati a Greenville.

reklama