reklama

Hokejová tragédie: Bek Valach odmítl Chomutov, aby byl po boku manželky. Ta krátce po porodu zemřela

Juraj Valach v době,kdy hrál za pražskou Slavii. Juraj Valach v době,kdy hrál za pražskou Slavii. autor: ČTK
Obránce Juraj Valach obětoval kariéru svojí rodině. I když o něj měl hokejový Chomutov velký zájem, vrátil se domů k těhotné manželce. Šťastný konec příběhu se však nekonal.

Banská Bystrica - Tragicky skončil porod manželky bývalého chomutovského hokejového obránce  Juraje Valacha. Ta zkolabovala ve vysokém stupni těhotenství po císařském řezu zemřela. Novorozená dvojčata bojují o život.

Podle informací deníku Nový Čas byla Simona Valachová v neděli odvezena do Nemocnice F. D. Roosevelta v Banské Bystrici. Lékaři byli vzhledem k jejímu kritickému stavu nucení přikročit k zákroku. Obě děti - holčička a chlapeček - jsou nyní v inkubátoru, ale jejich matka v pondělí zemřela.

Slovenský reprezentační obránce si vzal svoji lásku loni v létě, načež pár potěšila zpráva o dvojitém těhotenství.  Valach, jenž loňskou sezonu po angažmá ve Slovanu Bratislava dohrával v Chomutově,  chtěl rodině přizpůsobit i svoji kariéru. I když si ho kouč Vladimír Růžička oblíbil, s Piráty neprodloužil kontrakt a na jaře se vrátil domů, aby byl ženě nablízku. Očekávání přírůstku v rodině však skončilo tragicky.

Valach oblékl vedle Pirátů už dříve i extraligový dres brněnské komety a Slavie Praha.

reklama