reklama

Hokejový kanonýr Kubalík opouští Plzeň a bude hrát ve Švýcarsku za Ambri-Piottu

Dominik Kubalík Dominik Kubalík autor: Lukáš Filipec
Nejlepší střelec hokejové extraligy Dominik Kubalík opouští Plzeň a vrací se z hostování do Ambri-Piotty.

Plzeň - Aktuálně předposlední tým švýcarské ligy získal dvaadvacetiletého útočníka Dominika Kubalíka na konci srpna po krachu jeho angažmá v Ufě v Kontinentální lize, ale kvůli naplněné kvótě cizinců jej zapůjčil Plzni.

Kubalík se s mateřským klubem, kde působil i před květnovým odchodem do Ufy, rozloučil ve středečním utkání 21. kola proti Chomutovu. Trefou 11 vteřin před koncem zařídil Indiánům výhru 3:2 a Západočeši vedou tabulku o dva body před Kometou Brno.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

"Na angažmá ve Švýcarsku se těším a doufám, že Ambri pomůžu postoupit do play off, na které momentálně ztrácí dva body. V Plzni jsem prožil další skvělé období, na které budu vzpomínat, a ve zbytku sezony samozřejmě budu sledovat kluky, co to půjde, a fandit jim," řekl Kubalík.

S 16 brankami z 20 zápasů vede tabulku kanonýrů o gól před dosavadním klubovým spoluhráčem Tomášem Mertlem, ale korunu pro krále střelců z minulých svou sezon neobhájí. S extraligou se loučí také jako druhý nejproduktivnější hráč soutěže, na Mertla ztrácí dva body.

reklama