reklama

Hotovo, Kometa získala místo Plekance jinou hvězdu. Do Brna přichází Klepiš

Jakub Klepiš naposledy působil v extralize v dresu Mladé Boleslavi Jakub Klepiš naposledy působil v extralize v dresu Mladé Boleslavi autor: Milan Kammermayer
Hokejový útočník Jakub Klepiš se stal posilou extraligového Brna.

Šestatřicetiletý mistr světa z roku 2010 dnes podepsal s Kometou smlouvu a připojil se k týmu. Na jihu Moravy nahradí Tomáše Plekance, který minulý týden v Brně z vážných osobních důvodů nečekaně skončil.

Odchovanec pražské Slavie Klepiš působil v posledních sezonách v Mladé Boleslavi, kam přišel během ročníku 2015/16 z Třince. Po minulém extraligovém ročníku mu ale ve středočeském klubu skončila smlouva a byl bez angažmá. Nyní se pokusí zaplnit místo po Plekancovi ve druhém útoku Komety.

"Určitě tomu výraznou mírou přispěl odchod Tomáše Plekance, který se bohužel odehrál za nešťastných okolností, které jsou všem známé. Je to tím pádem trochu shoda náhod, ale já jsem za tuhle šanci hrozně rád. Přece jenom ne každý se může dostat do Komety," uvedl Klepiš na klubovém webu po prvním tréninku v novém působišti.

Poprvé by měl obléct dres Komety ve čtvrtečním zápase proti Hradci Králové, dnes v Pardubicích hrát nebude.

"Musím se nejprve prokousat přes více tréninků. Zatím to není ideální. Na ledě jsem byl jen čtyřikrát, k tomu se připojilo ještě cestování v noci, takže jsem toho moc nenaspal. Bude chvilku trvat, než se začnu cítit komfortně," dodal.

Klepiš, který má na kontě 66 zápasů v NHL a hrál i v KHL či ve Švédsku, v extralize nastoupil k 435 utkáním s bilancí 91 branek a 160 asistencí. V dresu Slavie vyhrál v letech 2003 a 2008 extraligu, s Ufou a Dynamem Moskva v letech 2011 a 2012 získal Gagarinův pohár.

Za reprezentaci odehrál 98 zápasů a představil se na pěti světových šampionátech.

Průlom před startem ligy. Do karantény při nákaze už nemusí celý tým Průlom před startem ligy. Do karantény při nákaze už nemusí celý tým Čtěte zde
reklama