Mountfield deklasoval bratislavský Slovan, Pardubice schytaly debakl od Spartaku

5. 8. 2019 21:00
Hokejisté Hradce Králové napravili na domácím turnaji Mountfield Cup úvodní těsnou porážku se Spartakem Moskva v nájezdech a dnes porazili Slovan Bratislava vysoko 6:2. Pardubice se naopak nedokázaly gólově prosadit ani proti Spartaku a na nedělní prohru se Slovanem (0:3) navázaly debaklem s Moskvany 0:8.
Radek Smoleňák dal proti Slovanu hattrick.
Radek Smoleňák dal proti Slovanu hattrick. | Foto: ČTK

Královéhradečtí rozhodli skvělou pasáží v polovině úvodního dějství, kdy stihli nasázet soupeři tři góly ve třech minutách. Slovan se v průběhu utkání dostal maximálně na dostřel dvou branek. Hattrickem a nahrávkou se v dresu domácího týmu zaskvěl zkušený útočník Radek Smoleňák.

Výrazně hůře si vedl rival Hradce Králové Pardubice. Dynamo nastoupilo tentokrát ve své aréně, ale stejně jako v pondělí v hodně kombinované sestavě. Zatímco proti Slovanu se tým dlouho držel, dnes měl už po první třetině manko 0:2 a nakonec prohrál vysoko 0:8. Dvě nahrávky zaznamenal v dresu vítězů reprezentační útočník Robin Hanzl.

Mountfield Hradec Králové - HC Slovan Bratislava 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Branky: 10., 32. a 60. Smoleňák, 11. Miškář, 13. Havránek, 52. Rosandič - 20. Puliš, 49. Šedivý.

HC Dynamo Pardubice - Spartak Moskva 0:8 (0:2, 0:4, 0:2)

Branky: 12. Rylov, 14. Arkalov, 24. I. Zubov, 26. Cypljakov, 31. Karsums, 38. Leščenko, 49. Nikoncev, 50. Trišin.