reklama

Hradec přišel o dalšího útočníka. Červený okusí v dresu Slovanu poprvé KHL

Rudolf Červený opouští organizaci Mountfieldu po devíti letech. Rudolf Červený opouští organizaci Mountfieldu po devíti letech. autor: Milan Kammermayer
Rudolf Červený patřil v aktuální sezoně k nejlepším hráčům Hradce Králové. Teď se osmadvacetiletý útočník stěhuje do Bratislavy.

Hradec Králové - Hokejový útočník Rudolf Červený opouští extraligový Hradec Králové a bude nově hrát za Slovan Bratislava v Kontinentální lize. Východočeši na svém webu informovali, že osmadvacetiletý hráč využil výstupní klauzuli ve smlouvě a míří do KHL.

Odchovanec Českých Budějovic působil v Hradci Králové od roku 2013, kdy společnost Mountfield převedla extraligovou licenci na východ Čech. Doposud odehrál v nejvyšší soutěži 413 zápasů, ve kterých vstřelil 84 branek a přidal 77 asistencí. V základní části i play off byl v aktuální sezoně druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

"Pro nás jakožto klub to znamená sehnat produktivního hráče, který by ho mohl nahradit. Na tom se sportovním manažerem Jardou Bednářem intenzivně pracujeme," uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

reklama