reklama

Hradec Králové schválil dohodu s Mountfieldem o hokeji na dalších 6 let

Vítkovice - Hradec, extraliga, Ondřej Kacetl Vítkovice - Hradec, extraliga, Ondřej Kacetl autor: Dalibor Sosna
Hokej v Hradci Králové bude s podporou společnosti Mountfield pokračovat minimálně dalších šest let.

Hradec Králové - Zastupitelé Hradce Králové dnes schválili dohodu se společností Mountfield o pokračování partnerství v extraligovém hokejovém klubu Mountfield HK na dalších šest let. Dosavadní akcionářská dohoda byla uzavřena v srpnu 2013 a měla vypršet v srpnu 2019. Město i Mountfield mají v klubu po 50 procentech akcií. Nová akcionářská dohoda bude platit do léta 2024.

"Již loni jsme si s druhým akcionářem potvrdili, že ve vzájemné spolupráci chceme pokračovat. Výsledkem nejsou jen úspěchy extraligových hokejistů, ale i mládeže. Hokej je v Hradci dnes velmi populární, máme jedny z nejlepších fanoušků v lize," řekl primátor města Zdeněk Fink (HDK).

Z nové akcionářské dohody plynou pro město obdobné závazky jako v posledních letech. Na činnost klubu bude každý z partnerů ročně dávat 22,5 milionu korun. Město bude dále dávat navíc 4,2 milionu korun na mládež a hradit ztrátu z provozu stadionu do výše 7,9 milionu. Celkem závazek města činí až 34,6 milionu korun ročně. Mountfield bude ještě dávat 420.000 korun na provoz stadionu, který patří městu.

Nezmění se ani poměry v představenstvu a dozorčí radě Mountfieldu HK. V sedmičlenném představenstvu budou mít Hradec Králové a Mountfield po třech zástupcích. Jedno místo, které nyní náleží městu, bude vyhrazeno pro zástupce sponzora. I dosud je toto místo obsazeno sponzorem klubu. Mountfield bude mít místo předsedy představenstva. V šestičlenné dozorčí radě budou mít Hradec Králové a Mountfield po třech zástupcích, Hradec bude mít jako dosud předsedu dozorčí rady.

Za uplynulých pět sezon dosáhl klub Mountfield HK největšího úspěchu v sezoně 2016/17, kdy v extralize obsadil třetí místo. V uplynulém ročníku mužstvo nenaplnilo finálové ambice, vypadlo v semifinále play off s Třincem a obsadilo čtvrté místo.

Hon na čarodějnice, říká designér k reakcím na logo hokeje. Ale bije do očí, že neproběhla soutěž Hon na čarodějnice, říká designér k reakcím na logo hokeje. Ale bije do očí, že neproběhla soutěž Čtěte zde
reklama