reklama

Hribik pískal zadarmo. Sudí hrubě ovlivnil zápas a z odměny nedostane ani korunu

Jan Hribik Jan Hribik autor: Milan Kammermayer
Hokejový rozhodčí Jan Hribik byl potrestaný za hrubou chybu ve čtvrtém zápase čtvrtfinále play off extraligy mezi Vítkovicemi a Třincem. Zkušený arbitr, který se letos představí na mistrovství světa, ve 48. minutě pondělního zápasu chybně vyloučil domácího Patrika Zdráhala. Oceláři v následující přesilové hře pět na tři zvýšili na 4:2 a definitivně zlomili odpor soupeře.

"Vzhledem k tomu, že se jedná o závažné pochybení s vlivem na konečný výsledek, byl rozhodčí Jan Hribik potrestán finanční sankcí ve výši odměny za utkání," tlumočil tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund rozhodnutí komise rozhodčích. Třinec nakonec zápas vyhrál 5:2, celou sérii 4:0 a postoupil do semifinále.

Výkon Hribika bezprostředně po utkání kritizoval šéf klubu Aleš Pavlík, který sudího osočil, že je zkorumpovaný a domácí tým poškodil úmyslně. Vítkovice za to od disciplinární komise dostaly pokutu v souhrnné výši 80.000 korun za poškození dobrého jména soutěže a porušení zákazu vstupu do kabiny rozhodčích. Pavlík se s odstupem za své chování omluvil.

"Zkorumpovaný sudí" za osmdesát tisíc. Vítkovice zaplatí pokutu za chování v play off "Zkorumpovaný sudí" za osmdesát tisíc. Vítkovice zaplatí pokutu za chování v play off Čtěte zde
reklama