Čtyři tisíce za čtyři tisíce. Hrňa se zapsal do klubové historie a přepočítával v hlavě částky

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
23. 9. 2017 20:42
Oceláři pokračují na začátku extraligy ve skvělých výkonech a na domácím ledě zvítězili i počtvrté v řadě. Dvěma góly se na výhře 5:1 nad Litvínovem podílel Erik Hrňa, jenž se zároveň stal autorem jubilejní 4000. branky třineckého klubu v nejvyšší soutěži. "Byl to od nás kompletně povedený zápas. Hráli jsme často u nich ve třetině, na puku a zasloužili jsme si vyhrát," hodnotil po utkání třinecký útočník, který se jel hned po děkovačce pozdravit s ani ne ročním synem Sedrikem.
Erik Hrňa prožil proti Litvínovu dvoubrankový večer, a navíc zakulatil střelecký účet svého klubu. Vstřelil 4000. branku Třince v extralize. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Hokejisté Třince prožili v předehrávce sedmého kola Tipsport extraligy proti Litvínovu takřka dokonalý sobotní večer. Nevýrazného soupeře smetli pěti brankami, zakulatili střelecké konto své extraligové historie na 4000 gólů a v neúplné tabulce poskočili na první místo před Chomutov.

Litvínov toho ve Slezsku moc nepředvedl, třikrát inkasoval v oslabení, nechal se skoro dvojnásobně přestřílet, a ještě mohl děkovat brankáři Pavlu Kantorovi za množství skvělých zákroků. "Nechci hodnotit, jestli byl soupeř nějak více unavený, ale neřekl bych, že hrál špatně. Nám ale zkrátka skoro všechno vyšlo," usmíval se po utkání Milan Doudera, který vyhrál první bratrský souboj proti mladšímu Lukášovi v barvách Litvínova.

Už v desáté minutě si zapsal do osobní kroniky stý kanadský bod v extralize a v dresu Ocelářů slovenský útočník Vladimír Dravecký, ale ve vzduchu viselo ještě jedno jubileum. Čtvrtou tisícovku třineckých gólů nakonec uzavřel Erik Hrňa, jenž se prosadil dvakrát v přesilovkách.

Co pro vás znamená 4000. gól v klubové historii?

Čtyři tisíce, takže čtyři tisíce, no… (smích). Byly tam i řeči, že budu muset zaplatit deset tisíc korun, ale to jsem říkal, jestli se nezbláznili. Takže asi čtyři.

Hlasatel říkal o možném jubileu fanouškům hned několikrát. Zaznamenali jste, čeho můžete případným dalším gólem dosáhnout?

Toho jsem si nevšiml, abych se přiznal. Až ze střídačky jsem se podíval nahoru na kostku, a tam jsem to viděl. Tak jsem se podíval kolem sebe a čekal jsem, kdo mi co bude hlásit.

Co pro vás znamená takovýto zápis do klubové historie? Schoval jste si puk na památku?

Ještě jsem nad tím moc nepřemýšlel, ale tak samozřejmě je to krásný pocit. Puk jsem si neschoval, protože jsem to zjistil až na střídačce a už jsem v hlavě myslel na tu částku (smích).

S dnešním výkonem mužstva jste asi naprosto spokojeni, že?

Dneska to byl kompletně povedený zápas. Od začátku jsme na ně aktivně nastoupili, hráli jsme na puku a často u nich ve třetině. Nepouštěli jsme je k velkým šancím a vítězství jsme si zasloužili. Bylo tam možná jen pár výpadků.

Bylo znát, že Litvínov včera odehrál smolné utkání ve Zlíně a dnes musel nastoupit znovu?

Je možné, že byli unavení. Věděli jsme dobře, že mají zápas v nohách a že do nich musíme vletět. To se nám podařilo a ostatně celou dobu jsme určovali tempo.

Pozitivním faktem jsou i tři využité přesilovky, i když početní výhodu pět na tři jste gólem nezužitkovali…

Já myslím, že jsme ji ale nesehráli špatně. Měli jsme tam strašně moc střel, ale jejich gólman chytal výborně, hlavně v první třetině. Pavel Kantor chytal opravdu skvěle a stálo při něm i štěstíčko. Tu přesilovku jsme sice nevyužili, ale góly jsme jinak dali. Já musím poděkovat klukům za parádní nahrávky, protože jsem to měl dvakrát skoro do prázdné branky.

Čím to je, že jste v letošní sezoně v přesilovkách tak úspěšní?

Tak samozřejmě je hodně trénujeme, někdy to vyjde a někdy ne. Určitě jsme rádi, že nám to zatím takhle šlape a vždycky potěší, když v přesilovce dáte gól.

Po sedmi zápasech máte šestnáct bodů a vedete tabulku. Jak byste okomentoval takový vstup do sezony?

Jo, je to super. Ale musíme v tom pokračovat, protože je to zatím jen začátek. Za týden máme další utkání doma, to budeme chtít uhrát a po dalších pěti zápasech začíná druhá čtvrtina. Musíme pořád hrát naši hru a nenechat si nic utéct.