Hronek zařídil dvěma góly výhru Hradce Králové, Třinec vyhrál šlágr v Liberci

Aktualizováno 11. 11. 2020 19:36
Filip Hronek zařídil dvěma brankami výhru Hradce Králové nad Vítkovicemi, Kometa prohrála v Mladé Boleslavi a České Budějovice podlehly i Karlovým Varům. Ve šlágru kola vyhrál Třinec na ledě Liberce 3:1 a na soupeřově hřišti uspěl i Zlín, který zvítězil v Olomouci 4:1.
Filip Hronek dvěma góly rozhodl v extralize o vítězství Hradce Králové nad Vítkovicemi | Foto: Milan Kammermayer

Hronek dirigoval výhru Hradce

Hokejisté Hradce Králové porazili v dohrávce 2. kola doma Vítkovice 3:2 a oplatili soupeři pondělní porážku z Ostravy 1:2. Šestou výhru Východočechů ze sedmi utkání v této sezoně zařídil dvěma góly obránce Filip Hronek.

První třetina byla vyrovnaná. Hosté se zaměřili na dobrou obranu a rušivé protiútoky. Domácí se snažili tvořit hru, ale příliš se jim nedařilo dostávat do šancí. Navíc brzy inkasovali, takže se opakoval scénář z pondělí, kdy šli do vedení rovněž hosté.

Tentokrát předvedl v páté minutě skvělou akci Hruška, jenž poslal přihrávku před prázdnou bránu Lakatošovi a vyřadil tím ze hry prakticky celou obranu Mountfieldu i gólmana Mazance. Lakatoš situaci zvládl a puk umístil do branky.

V první polovině druhé části pokračoval podobný průběh, jen šancí přibývalo. V hradeckém dresu mohli skórovat Smoleňák i Růžička, ve vítkovickém Schleiss. Gólmani Mazanec s Dolejšem ale odolávali.

Přesto Královéhradečtí srovnali, a to zásluhou dvou nejzkušenějších hráčů. Koukal těsně po ubráněném oslabení poslal dlouhou přihrávku Smoleňákovi, jenž se vracel z trestné lavice, a kapitán provedl blafák precizně.

Ve 28. minutě trefil vítkovický Vojtěch Polák horní tyč tvrdou ranou ze strany. A od té chvíle začal hradecký tlak. Mountfield na ledě vládl, hrálo se prakticky jen v pásmu hostů. Obří příležitost měl Chalupa, ale Dolejš se stihl přemístit.

Domácí nápor měl jasný důsledek, Severomoravané byli často vylučovaní. V prvních pěti minutách třetí třetiny dokonce třikrát. Ve 45. minutě se jim to také vymstilo. Orsava poslal přihrávku Hronkovi, který trefil horní roh naprosto přesně. Hradecký obránce potvrdil velkou formu, na nedávném reprezentačním turnaji Karjala byl vyhlášen nejlepším bekem.

Hradec i po gólu útočil, přesto hosté mohli srovnat. Možnosti měli Krenželok a Kovář, Mazanec ale zasáhl. Skóre se přesto ještě měnilo. V 58. minutě dal šťastnou branku Hronek, jehož nahrávku srazila obrana za Dolejše. Hosté ještě bleskově snížili zásluhou Hrušky, na body ale už nedosáhli.

Třinec zůstává neporazitelný

Třinečtí hokejisté zvítězili v dohrávce 8. kola na ledě Liberce 3:1 a i nadále zůstávají jediným neporaženým celkem soutěže. Oceláři zvládli i své čtvrté venkovní utkání a zároveň potvrdili, že se jim na Liberec v poslední době daří, když vyhráli šestý z posledních sedmi vzájemných duelů. Třinečtí se díky vítězství vyhoupli na čtvrté místo a Liberec je pátý.

Bílí Tygři se sice v utkání dostali zásluhou přesilovkové trefy Dávida Grígera do vedení, Filip Zadina ale dvěma góly strhnul zápas na stranu Ocelářů. Na konečných 3:1 pak ještě v samém závěru upravil Martin Gernát.

Liberec do utkání vlétnul a po půlminutě hry mohl otevřít skóre osamocený Birner, Štěpánek ale výborně zasáhnul. Na druhé straně prověřil Kváčovu pozornost Zadina. První přesilovku si zahráli Oceláři, domácí se ale v poklidu ubránili. Až po skončení početní výhody měl velkou šanci hostující Roman, Kváča jeho střelu vyrazil ramenem.

V polovině první třetiny si v pěti proti čtyřem zahráli také Bílí Tygři a Štěpánek měl plné ruce práce se střelami Bulíře a Lence. Do vedení pak mohli jít hosté, Jašek však z ostrého úhlu trefil pouze tyč. Skóre se tak poprvé měnilo až v samém závěru první části, kdy přesilovou hru Severočechů využil po Vlachově přihrávce pohotový Gríger.

Na začátku druhého dějství byl blízko vyrovnání Michal Kovařčík, Kváča se ale stačil včas přesunout. Na druhé straně to chytře zkoušel Lenc, také Štěpánek byl ale připraven. V polovině utkání dostal Třinec možnost dlouhé dvojnásobné přesilovky a tuto šanci proměnil ve vyrovnávací branku. Marcinko přistrčil mezi kruhy Zadinovi a ten nekompromisně propálil Kváču.

Vedení mohl Liberci vrátit rychlík Zachar, Štěpánek si ale s jeho bekhendovým blafákem poradil. Filippi poté z ideální palebné pozice mezi kruhy jen těsně minul.

Úvod třetího dějství patřil Ocelářům, kteří se ihned vrhnuli do útoku a zasypali Kváču několika ranami. Jejich aktivita byla posléze odměněna vedoucím gólem. Po sérii odrazů se dostal ke kotouči Zadina a střelou z otočky poslal svým druhým gólem v utkání Třinec do vedení.

Liberečtí se snažili o rychlou odpověď, často ale naráželi na dobře zformovanou hostující obranu. K výraznějšímu tlaku jim po faulu Davida Musila nepomohla ani početní výhoda. Pět minut před koncem třetí třetiny měl přesto na hokejce vyrovnání Filippi, před odkrytou brankou ale nedokázal dobře trefit skákající kotouč. Snahu o závěrečný nápor zhatil Grígerův faul a třineckou výhru pojistil v ponechané výhodě dobře mířenou ranou Gernát.

Kometa padla v Mladé Boleslavi

V dohrávce 4. kola Mladá Boleslav zdolala Kometu Brno 2:1 a také ve třetím domácím utkání v sezoně naplno bodovala. Kometa si v pátém utkání v ročníku připsala čtvrtou výhru a v Mladé Boleslavi neuspěla pošesté v řadě. O třetí výhře Bruslařského klubu za sebou rozhodl v 52. minutě Pavel Kousal.

V první třetině se hrál spíše urputný hokej. Více ze hry měli domácí, ale brankář Klimeš řešil spíše střely ze střední a větší vzdálenosti. Kometa se k ohrožení mladoboleslavského brankáře Krošelje dostala v podstatě jenom během své přesilovky.

Po sedmi minutách druhé třetiny mohli jít do vedení hosté, když puk po nenápadné střele Pláška zazvonil na levou tyčku domácí branky. Mladá Boleslav měla na druhé straně zajímavý závar po Jääskeläinenově střele, ale Brňané obětavě nulu uhájili. To se jim už ale nepovedlo při Klepišově vyloučení, kdy přesilovou hru využil exbrněnský Radim Zohorna.

Kometa se gólové radosti dočkala ve 46. minutě, když Jakub Zbořil, hrající zápas proti svému staršímu bratrovi Adamovi, našel před brankou najetého nejlepšího střelce Schneidera a rakouský útočník vyrovnal.

Mladá Boleslav se vrátila do vedení po kombinaci třetí formace, kterou zakončil přesnou střelou Kousal. Minutu a půl před koncem šel na trestnou lavici za vyhození puku mimo hřiště domácí Stránský, a Kometa tak dohrávala zbytek zápasu v šesti proti čtyřem. Vyrovnat se jí ale ani přes dobrý tlak nepodařilo. Šanci na odvetu bude mít hned v pátek, kdy hostí Mladou Boleslav doma.

Vary odčinily porážku s Třincem

V předehrávce 17. kola extraligy porazily Karlovy Vary doma České Budějovice 3:2 a uspěli proti Motoru stejně jako v sobotu, kdy na jihu Čech v dohrávce 4. dějství vyhráli 5:4. V obou soubojích si připsal vítěznou branku útočník Petr Koblasa, který tentokrát rozhodl ve 48. minutě. České Budějovice ani ve svém osmém utkání po návratu mezi elitu po sedmi letech nedokázali vyhrát.

Hokejisté domácí Energie začali druhý souboj s Jihočechy v pěti dnech tak, jak skončili předchozí duel s Třincem. Nepřesnost se lepila na hokejky Západočechů od úvodního vhazování a ve třetí minutě bekhendovou střelou do protipohybu gólmana Novotného otevřel účet hostující Doležal.

Aktivní hrou si Motor vynutil rychle po sobě jdoucí vyloučení karlovarských hráčů a i když nevyužil 33 vteřin trvající hru čtyř proti třem, podařilo se mu v deváté minutě díky Jonákovi navýšit vedení již na dvě branky. Domácí pak přidali, ale šance Kohouta a Mikúše zlikvidoval strážce českobudějovického brankoviště Čiliak. Do zápasu vrátil v 19. minutě Karlovarské střelou z kruhu Zábranský.

Ve druhém dějství hráči z lázeňského města získávali postupně herní převahu, ale Jihočeši zejména díky Čiliakovi drželi těsný náskok. Slovenský brankář betonem zlikvidoval bombu Šenkeříka, lapačkou vyrazil tutovku Lauka a když už byl překonán, netrefil odkrytou branku Beránek.

Tlak domácích se pokusil v polovině zápasu otupit hostující trenér Prospal, který si pro svůj tým vyžádal oddechový čas. Domácím se podařilo srovnat ve 33. minutě opět po střele Zábranského. Při jednom z ojedinělých útoků mohl ještě před pauzou vrátit vedení na stranu Jihočechů obránce Plášil, jenže nedokázal vrátit puk za již překonaného Novotného.

Hned na úvod závěrečné třetiny si vytvořil šanci hostující Prokeš, ale ve 48. minutě při vyloučení Pýchy dokonal Koblasa obrat ve vývoji skóre. Obdržená branka opět vybudila hráče Motoru k větší aktivitě, ale Energie jednobrankové vedení urputně bránila, ačkoliv hosté neměli k vyrovnávací brance daleko. Zejména při 88 sekund trvající power play se musel Novotný ohánět, ale tři body zůstaly v KV Areně.

Mora zase nebodovala

Zlínští hokejisté vyhráli v dohrávce 14. kola v Olomouci 4:1, a uspěli tak podruhé z posledních tří zápasů. I na své druhé vítězství v šestém utkání v sezoně tak dosáhli Berani venku. Hanáci naopak potřetí za sebou nebodovali.

Domácí se pokusili absence v sestavě zacelit výpomocí obránce Tomáše Černého a útočníka Tomáše Čachotského z prvoligové Jihlavy. Do utkání však vstoupil lépe Zlín. Ve čtvrté minutě ujížděl na Konráda osamocený Honejsek a Vyrůbalík ho zastavil jen za cenu trestného střílení. Faulovaný útočník se ujal provedení nájezdu sám, Konrád ale jeho záměr vystihl a zasáhl hokejkou.

Vyrovnaný průběh defenzivně pojaté úvodní třetiny přinesl další šanci až tři minuty před jejím koncem. Po Ostřížkově zaváhání v rozehrávce vystřelil z dobré pozice Ondráček těsně vedle. Převahu Zlín potvrdil až v přesilové hře během poslední minuty první části, kdy Köhler dostal za Konrádova záda puk odražený zpoza branky.

Na začátku druhé třetiny mohl vyrovnat Čachotský, ale pozorný Kašík oba jeho pokusy zlikvidoval. Stejně úspěšný byl vzápětí také Konrád proti nebezpečným dorážkám Köhlera. Bezmocný byl však olomoucký brankář proti střele Šlahaře, který po rychlém úniku a přihrávce Honejska zakončil do poloodkryté branky.

Velké množství času dostal před Kašíkem během přesilové hry také osamocený Burian, ale zlínského brankáře nepřekonal. Dobrý zákrok předvedl Kašík také proti střele Nahodila z mezikruží.

Olomouci se povedl vstup do třetí třetiny. Na rozdíl jediné branky snížil po teči Dujsíkova nahození Káňa. Následovala série přesilových her na obou stranách, z nichž ale ani jeden ze soupeřů nic nevytěžil. Ujalo se až nahození Žižky od modré čáry, které přesně mezi Konrádovy betony usměrnil povedenou tečí Sedláček.

Zareagovat na dvoubrankový náskok Zlína mohl opět Káňa, ale z dobré pozice branku přestřelil. Během olomoucké hry bez brankáře střílel ještě nebezpečně Burian, trefil však pouze Kašíka do masky. Na druhé straně hřiště vzápětí všem ujel Ondráček a zakončením do prázdné branky pečetil vítězství hostů.

Dohrávka 2. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 25. Smoleňák (Koukal), 45. Hronek (Orsava, Zámorský), 58. Hronek (Koukal) - 5. Lakatoš (J. Hruška, V. Polák), 59. J. Hruška (P. Trška). Rozhodčí: Šindel, Pešina - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Bez diváků

Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Zámorský, Hronek, Blain, Jank, F. Pavlík - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Kelly Klíma, V. Růžička ml., J. Sklenář - Lev, Kevin Klíma, Perret - Orsava, Koukal, R. Pavlík - Pilař. Trenér: V. Růžička st.

Vítkovice: Dolejš - Štencel, R. Polák, L. Kovář, Polášek, Koch, P. Trška - Schleiss, Marosz, L. Krenželok - Lakatoš, J. Hruška, V. Polák - Mallet, J. Mikyska, Dej - T. Kubalík, Werbik, Dočekal. Trenér: Trličík.

Dohrávka 4. kola hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 38. R. Zohorna (A. Zbořil, D. Šťastný), 52. P. Kousal (Flynn, Ševc) - 46. Schneider (J. Zbořil). Rozhodčí: Pražák, Kika - Ganger, Klouček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Bez diváků.

Mladá Boleslav: Krošelj - Šidlík, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman - Lunter, R. Zohorna, D. Šťastný - Jääskeläinen, A. Zbořil, Kotala - Flynn, O. Najman, P. Kousal - J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.

Brno: Klimeš - Freibergs, O. Němec, Pyrochta, J. Zbořil, Gulaši, F. Král - Zaťovič, Klepiš, L. Horký - Vincour, Rákos, Schneider - Matěj Svoboda, Kusko, Kunc - Plášek, Brabenec. Trenér: L. Zábranský st.

Předehrávka 17. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - Madeta Motor České Budějovice 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. L. Zábranský ml. (Vondráček), 33. L. Zábranský ml. (Lauko), 48. Koblasa (Šenkeřík, D. Kaše) - 3. Z. Doležal (Pýcha), 9. Jonák (D. Voženílek). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:4, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Bez diváků.

Karlovy Vary: F. Novotný - M. Rohan, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán, Weinhold - Flek, D. Kaše, Lauko - O. Beránek, Vildumetz, T. Mikúš - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Skuhravý, Redlich. Trenér: Pešout.

České Budějovice: Čiliak - Plášil, Vydarený, Slováček, Pýcha, Allen, Pavel - Jonák, Prokeš, D. Voženílek - M. Beránek, R. Přikryl, Martin Novák - Holec, Indrák, Christov - Z. Doležal, Michnáč, Karabáček. Trenér: Prospal.

Dohrávka 14. kola hokejové extraligy:

HC Olomouc - PSG Berani Zlín 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 42. J. Káňa II (Dujsík) - 20. Köhler (Gazda, Herman), 27. Šlahař (Honejsek, Okál), 51. P. Sedláček (Žižka), 60. J. Ondráček. Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Olomouc: Konrád - Škůrek, T. Černý, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar, Ondrušek - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Kucsera, Čachotský, J. Káňa II - Kořenek, Nahodil, Olesz - Bambula, Mácha, Burian. Trenéři: Moták a Tomajko.

Zlín: Kašík - D. Nosek, Řezníček, Gazda, Ferenc, M. Novotný, Žižka, Suhrada - J. Ondráček, Fryšara, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Karafiát, Herman, Sebera - Václavek, P. Sedláček, Kubiš. Trenér: R. Svoboda.

Dohrávka 8. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Gríger (J. Vlach, P. Jelínek) - 32. F. Zadina (Marcinko, Martin Růžička), 44. F. Zadina (O. Kovařčík, Jaroměřský), 60. Gernát (Martin Růžička, Jašek). Rozhodčí: R. Šír, Hradil - Rampír, Špringl. Vyloučení: 6:5, navíc J. Vlach (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Bez diváků.

Liberec: Kváča - Šmíd, Knot, T. Hanousek, Rosandič, Derner, T. Havlín - Lenc, Bulíř, Birner - Gríger, Filippi, T. Rachůnek - Zachar, P. Jelínek, A. Musil - Průžek, A. Najman, J. Vlach. Trenér: P. Augusta.

Třinec: J. Štěpánek - M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Chmielewski, Marcinko, F. Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák - Hrňa. Trenér: Varaďa.

1. Plzeň 8 6 1 1 0 36:20 21
2. Sparta Praha 9 6 0 0 3 32:20 18
3. Hradec Králové 7 5 1 0 1 26:13 17
4. Třinec 5 4 1 0 0 25:11 14
5. Liberec 7 4 0 1 2 20:15 13
6. Karlovy Vary 7 4 0 0 3 20:25 12