reklama

Jágr proti Krejčímu poprvé v sezoně. Když se střetli naposled, nešlo palbu zastavit

Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec vyhlíží první střetnutí proti Davidu Krejčímu. Jaromír Jágr a Tomáš Plekanec vyhlíží první střetnutí proti Davidu Krejčímu. autor: Roman Mareš / Rytíři Kladno
V zámořské NHL v součtu nasbírali neuvěřitelných 4154 startů, včetně zápasů play off. Nyní se Jaromír Jágr, Tomáš Plekanec a David Krejčí potkají na ledě v rámci utkání hokejové extraligy.

Jaromír Jágr zažil v nejprestižnější hokejové soutěži 1941 představení, David Krejčí jich zvládl 1118 a Tomáš Plekanec přidal 1095.

S další číselnou libůstkou přišel na Twitteru hokejový statistik a novinář Jiří Vítek, který zjistil, že na světě existuje jediný klub, jehož dva hráči si mohou říct, že v NHL nasbírali více než 2500 bodů. Rytíři Kladno.

Ale jen o Jágra s Plekancem nejde. V předminulé extraligové sezoně by zápas Kladna s Olomoucí až tak zajímavý nebyl, díky Krejčímu je všechno jinak. Od začátku ročníku hraje ve skvělé formě, v sedmi utkáních vstřelil sedm gólů a na tři branky přihrál.

Poprvé neskóroval až v úterním střetnutí se Zlínem, nicméně při výhře 4:2 právě dva góly připravil. "Když je teď znenadání pryč, dojde nám, jak dobrý hráč to byl," povzdechl si nedávno Bruce Cassidy, trenér Krejčího dlouholetého působiště Bostonu.

V týmu Bruins obecně panuje víra, že by se Krejčí ještě mohl vrátit. Zatím však rozdává radost na českých zimních stadionech a další zastávkou je Chomutov, kde Kladno hraje své domácí zápasy.

"Teď nám dojde, jak dobrý Krejčí byl." Boston hledá centra, přijde jiný hvězdný Čech? "Teď nám dojde, jak dobrý Krejčí byl." Boston hledá centra, přijde jiný hvězdný Čech? Čtěte zde

Utkání tří bývalých hvězd NHL by mělo strhnout také pozornost zahraničních médií, která dosud referovala hlavně o Jágrovi.

Když se Jágr, Plekanec a Krejčí potkali na extraligovém ledě naposled, psala se výluková sezona 2012/13. Krejčí měl tehdy v Pardubicích po ruce dalšího šikulu Aleše Hemského, dres Kladna oblékali mimo jiné Jiří Tlustý, Marek Židlický nebo Tomáš Kaberle.

Kladno před devíti lety v obou strhujících zápasech nabitých hvězdami uspělo. V Pardubicích vyhrálo 9:6 (po hattricích Plekance a Pavla Patery) a před Vánoci doma přehrálo soupeře 5:4 (hattrick si připsal pro změnu Jágr, Krejčí se trefil dvakrát). V průměru dvanáct gólů na zápas.

Dnes by taková přestřelka překvapila. Dvanácté Kladno tvrdě bojuje o každý bod a Olomouc nemá zdaleka tak ofenzivní mužstvo, jakým před devíti lety disponovaly Pardubice. Přesto slibuje souboj spoluhráčů z národního týmu na olympiádách 2010 a 2014 pěknou show.

"Jags je jedna z legend našeho sportu. Také Pleky měl skvělou kariéru a je super oba pozorovat, jak ve svém věku makají. A zahrát si proti Krejčímu, který hrál NHL také pěkně dlouho, bude skvělý zážitek," líčil kladenský obránce Kyle Wood klubovému webu.

Toyotu mu zatrhli, za slavný gól si koupil žigulíka. Teď jubilant Nový pomáhá Izraeli Toyotu mu zatrhli, za slavný gól si koupil žigulíka. Teď jubilant Nový pomáhá Izraeli Čtěte zde

Kladenští zároveň lákají na účast klubových a reprezentačních ikon Milana Nového a Františka Kaberleho staršího, kteří nedávno oslavili sedmdesáté narozeniny. Přičemž Nový bude na zápase prodávat a podepisovat svou v minulém týdnu pokřtěnou knihu.

Rytíři doufají, že si do chomutovské haly najde cestu co nejvíce diváků. Tak jako proti Litvínovu, kdy i díky hostům, kteří to mají do Chomutova blízko, dorazil maximální možný počet 4700 diváků. V dalších zápasech proti Třinci a Zlínu jich však nebylo ani přes dva tisíce.

Utkání Kladna s Olomoucí od 18 hodin vysílá O2 TV Sport 1.

reklama