reklama

Jaké simulování? Ten trest je normální sviňárna, prohlásil Vampola. Teď musí platit 50 000

Petr Vampola Petr Vampola autor: Milan Kammermayer
Petr Vampola se ostrými výroky ohradil proti trestu, který mu za simulování udělila disciplinární komise. Za svá slova tvrdě zaplatí.

Praha - Pořádně draho přijde Petra Vampolu simulování, jehož se měl útočník Mladé Boleslavi dopustit na začátku ledna v utkání 38. kola hokejové extraligy s Třincem (prohlédnout si ho můžete zde).

Disciplinární komise pětatřicetiletému útočníkovi vyměřila nejen tradiční pokutu ve formě srážky deseti procent z měsíčního platu, ale v pátek přidala navrch další "flastr" ve výši 50 000 korun.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Ten si Vampola vysloužil za své komentáře k výroku komise, kterých se po zveřejnění prvního trestu dopustil v rozhovoru pro isport.cz

"Zaráží mě, že nějaký zakomplexovaný člověk, co má mastnou pusu od brambůrek, rozhoduje o tom, jestli někdo simuluje. Mám respekt ke starším lidem, ale v tomhle případě ho mít nemůžu. Je to normální sviňárna," uvedl na adresu předsedy disciplinární komise Karla Holého Vampola.

Výroky boleslavského útočníka se kvůli vyloučení střetu zájmů zabýval místo Holého Tomáš Jelínek, který v pátek večer rozhodl o přísné pokutě. "Nelze zpochybnit právo hráče, aby se k uloženému trestu vyjádřil, ale hráč zvolil zcela nevhodnou formu, urážlivé výrazy a nepřijatelný osobní útok," uvedl Jelínek v páteční tiskové zprávě.

Vampola je přitom na jednáních disciplinární komise poměrně častým tématem. Jen v této sezoně se jeho přihráváním pádů zabývala disciplinárka dvakrát.

Nejen Pavelec. Kterým Čechům zbývá půl sezony na to, aby si v NHL vydobyli novou smlouvu? Nejen Pavelec. Kterým Čechům zbývá půl sezony na to, aby si v NHL vydobyli novou smlouvu? Prohlédněte zde
reklama