reklama

Po pěti letech bylo potřeba zjednat respekt. Kindl se v prvním utkání za Plzeň cítil dobře

Pokud nepočítáme výluku v roce 2012, strávil Jakub Kindl posledních třináct sezon v zámoří. Ostřílený americkými zkušenostmi se nyní uchází o místo v kádru Plzně. Pokud nepočítáme výluku v roce 2012, strávil Jakub Kindl posledních třináct sezon v zámoří. Ostřílený americkými zkušenostmi se nyní uchází o místo v kádru Plzně. autor: Lukáš Filipec
Obránce Jakub Kindl se vrátil do extraligy po pěti letech, kdy během výluky působil v Pardubicích. Jeho novým týmem se stala rozjetá Plzeň, kde se poprvé v kariéře setkává s mladším bratrem Denisem. Při obnovené premiéře v české soutěži byl někdejší hráč Detroitu a Floridy na ledě od počátku vidět.

Třinec - Třicetiletý obránce Jakub Kindl strávil loňskou sezonu na Floridě po boku Jaromíra Jágra. Na jaře se marně ucházel o místo v reprezentačním týmu pro mistrovství světa a po skončení soutěžního ročníku se trochu ztratil z očí. Angažmá na jihu Států skončilo a Kindl trpělivě čekal na novou výzvu.

Umí střílet prý jen z voleje, přesto drží parádní bilanci. Kubalíka mrzel v Třinci malý důraz Umí střílet prý jen z voleje, přesto drží parádní bilanci. Kubalíka mrzel v Třinci malý důraz Čtěte zde

Laso přišlo až v rozběhnuté sezoně z Plzně, která po Kindlovi sáhla i kvůli zranění matadora Petra Kadlece. Majitel 331 startů v NHL se okolo mužstva Indiánů pohyboval a chodil sledovat mladšího bratra Denise. Ve středu se s Plzní dohodl na měsíční zkoušce, a po pěti letech se tedy vrátil do extraligy. Dosud měl na kontě 28 zápasů za Pardubice.

Na zápasové zatížení po dlouhé době se velmi těšil a v Třinci naskočil po boku o devět let mladšího Skleničky. Hned ve třetím střídání se po odpískání pošťuchoval s domácím Marcinkem, o chvíli později poslal na led čistým způsobem Ondřeje Kovařčíka. Plzeň sice nakonec prohrála, avšak s vlastním výkonem byl Kindl docela spokojen.

Strávil na ledě 19 minut a 42 sekund, zaznamenal tři hity a ve statistice účasti na ledě zůstal na nule. Naskočil i do prodloužení.

Po dlouhé době jste v Evropě, v novém mužstvu. Jak náročné pro vás bylo utkání v Třinci?

Abych řekl pravdu, cítil jsem se sám dobře. Myslím, že mám natrénováno opravdu hodně, ale čekal jsem, že to v prvním zápase bude horší. Bylo to slušné.

Hned zpočátku zápasu vám rozhodčí domlouval. Pošťuchovali jste se s Marcinkem, vy jste ho po odpískání sekl. O co šlo?

Trochu jsem si zjednal respekt. On do mě šťouchl a nenechal jsem si to líbit, nenechám se odstrčit. Bylo to v zápalu boje, celkově to byl takový play-off hokej, obě mužstva věděla, že se hraje o hodně. Stane se to.

Neříkal vám rozhodčí, že tady nejste v NHL?

Vyříkali jsme si to, já tohle respektuju. Já jsem do něj (Marcinka) sekl, ale prohodil jsem, že do mě taky nemusel po odpískání najet. Zkrátka jsme si to vyříkali a jelo se dál.

Chci zabojovat o třetí olympiádu, říká Michálek. Nabídka Sparty pro něho přišla v pravý čas Chci zabojovat o třetí olympiádu, říká Michálek. Nabídka Sparty pro něho přišla v pravý čas Čtěte zde

Byl jste po návratu ze zámoří zvědavý na extraligu. Co vám ukázal první zápas?

Byl to pro mě výborný test, ale nejen pro mě, pro celý tým. Třinec je kousek za námi, byl to opravdu takový play-off zápas. Bylo to velice příjemné.

Hned na úvod jste se projel přes celou republiku. Zapadl jste během cesty v autobuse více do týmu?

Samozřejmě jsem si tu cestu s klukama užil. Dlouho jsem takhle v autobuse nejel, takže srandičky byly, ale je škoda, že to na ledě nedopadlo jinak.

Je něco, co vás v prvním zápase překvapilo?

S ohledem na to, že tady hraje brácha, tak jsem Plzeň několikrát viděl. Z tribuny jsem trochu poznal, kdo je jakým typem hráčem. Bylo to jednodušší.

Mrzí vás, že brácha Denis nebyl u té vaší obnovené premiéry? Z jakého důvodu v Třinci nehrál?

Samozřejmě ano. Ale to se stane a doufám, že bude co nejdříve zpátky. Myslím, že si udělal něco s ramenem, ale nechtěl bych to více komentovat.

U hráčů ze zámoří se obvykle probírá přechod na širší kluziště. Jak se s tím srovnáváte vy?

Říká se, že tady v Třinci je menší kluziště. Hokej to byl rychlý, nahoru a dolů, takže já jsem s tím žádný problém neměl.

Ve výlukové sezoně 2012/13 jste byl v Pardubicích trochu zklamaný z vysokých nároků fanoušků na hráče NHL. Lidé na vás pískali a bučeli. Máte z něčeho podobného obavy i teď?

Tehdy mi bylo 25 let. Teď mám na to trochu jiný názor, ale to co bylo, bylo. V Pardubicích se nám tehdy nedařilo, fanoušci k tomu důvod samozřejmě měli. Jsou tady nároční fanoušci, což ale nemyslím ve špatném slova smyslu. Už bych se k tomu nechtěl vracet, už je to pět let.

O to jednodušší asi bylo naskočit do týmu Plzně, která je na vítězné vlně, že?

Je to jednodušší, když přijdete do týmu, který šlape. Kluci mi pomohli, podrželi mě a myslím, že celý rok hrají fantasticky. Viděl jsem snad všechny zápasy a moc se mi to líbí.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde
reklama