reklama

Kladnu pomůže s udržením jedině vyšší moc, soudí Koreis. "Cinklý" zápas nikdy nehrál

Kladenští hokejisté prohráli posledních 11 utkání v řadě a podle Jakuba Koreise sestoupí z extraligy. Kladenští hokejisté prohráli posledních 11 utkání v řadě a podle Jakuba Koreise sestoupí z extraligy. autor: ČTK
Hokejový expert O2 TV Sport a bývalý extraligový útočník Jakub Koreis komentuje pro Aktuálně.cz dění ve spodku tabulky těsně před koncem základní části nejvyšší soutěže a přidává pohled k dohadům o domlouvání zápasů. "Nikdy se ke mně nic takového nedostalo," říká moderátor hokejového podcastu Bomby k tyči.

V neděli večer byla ta rána slyšet po celé Plzni. Martinu Strakovi spadl kámen ze srdce. Jeho Škodovka dokázala v ostře sledovaném utkání doslova přestřílet Kladno a vyhrála 8:5.

Z kořisti může být lovec. Máme vražednou náladu, ale cílem je záchrana, zní z Ostravy Z kořisti může být lovec. Máme vražednou náladu, ale cílem je záchrana, zní z Ostravy Čtěte zde

Za normálních okolností by ten zápas zajímal jen fandy zúčastněných mužstev. Ale díky společné historii Straky a Jaromíra Jágra, majitelů obou klubů, se nabízela kamarádská výpomoc ze strany Plzně. Vzhledem k tomu, že poslední Kladno hraje o všechno.

Straka si oddechl. Plzeň získala důležité tři body a hlavně smetla ze stolu veškeré spekulace o předem domluveném výsledku utkání. Právě on by musel odpovídat na hodně nepříjemných otázek, kdyby Plzeň, jako absolutní papírový favorit, ten zápas nezvládla.

Musím říct, že osobně jsem se nesetkal s tím, aby nějaký zápas, jehož jsem byl součástí, byl předem domluvený. Nebo se to aspoň ke mně nedostalo. Možná jsem nikdy nebyl natolik důležitý hráč, abych byl k takové dohodě přizvaný. A upřímně, i když to může z mojí strany znít naivně, nevěřím, že jsem někdy hrál "cinklý" zápas.

Milan Nový, legenda kladenského hokeje, řekl 17. ledna v rozhovoru pro O2 TV Sport: "Do desítky budeme." Ve stejnou dobu majitel klubu Jaromír Jágr v médiích vysvětloval, proč by se měly náklady na extraligový hokej plošně snížit.

Uběhl měsíc a všechno je jinak. V desítce Kladno určitě nebude a pokud se nějakým zázrakem nezmátoří, budou mít Rytíři starosti prvoligové.

Před měsícem jsem takový vývoj nečekal. Výkony Kladna pro mě byly jedním z největších překvapení sezony. Mužstvo složené z neznámých a odložených hráčů bylo opravdu reálně ve hře o předkolo. V tu chvíli by nejspíš na náměstí v Kladně stavěli pódium a slavili skoro jak v Brně po zisku mistrovského titulu.

Litvínov kráčí za záchranou extraligy, krize Kladna i po střeleckých hodech pokračuje Litvínov kráčí za záchranou extraligy, krize Kladna i po střeleckých hodech pokračuje Čtěte zde

Teď ale Kladnu k záchraně extraligy pomůže jen vyšší moc. V posledním kole hrají Rytíři v Litvínově a znovu se nabízí spekulace, že jim klub Jiřího Šlégra může pomoct. To ale nebude potřeba, už nebude o co hrát.

Další týmy namočené v souboji o extraligovou příslušnost to už nejspíš zvládnou. Litvínovu se podařilo probudit v pravou chvíli. Stěžejní pro zlom byly dvě změny v kádru. Výměnou za Adama Jánošíka získal v Michalu Moravčíkovi, překvapivě lehce, jednoho z nejlepších extraligových obránců.

A absolutní jackpot trefili v Litvínově s Tomášem Pospíšilem. Ten během
své extraligové kariéry střídal období výrazné ofenzivní produktivity s mnohem skromnějšími pasážemi. Verva ho teď angažovala v tu pravou chvíli. Vyhráno ještě nemá, ale je na dobré cestě k záchraně.

V úterý může Litvínov v podstatě rozhodnout o setrvání v extralize v domácím dohrávaném zápase proti Hradci Králové.

Ve Vítkovicích si pochvalují příchod Jana Hrušky z Brna. Výměnou za Šimona Stránského a Daniela Krenželoka získali Ostravané v Hruškovi jednoznačně lepšího hráče. I díky němu se Vítkovice v poslední době překvapivě vzepřely Brnu, Třinci a Plzni a už mohou být v klidu. Naopak, při hodně dobré konstelaci by ještě mohly promluvit do boje o předkolo.

Koreis: Jágr je v debatě o extralize úplně mimo. Kdo nemá peníze, nemůže ji hrát Koreis: Jágr je v debatě o extralize úplně mimo. Kdo nemá peníze, nemůže ji hrát Čtěte zde

Pardubice byly pro mě jasný kandidát na sestup, ale příchod Michala Vondrky jako by vše v dobré obrátil. Pro Pardubice to určitě nebylo levné, k tomu se musely ještě Vondrkovi zavázat na další sezonu.

To nejdůležitější je však záchrana a Dynamo se k ní blíží. Z posledních deseti zápasů, přesně od Vondrkova příchodu, odcházeli Pardubičtí z ledu jen dvakrát bez bodu. Ještě je čeká těžký závěr, ale zvládnou to.

reklama