reklama

Koreis: Open Air je zážitek, ale někteří hráči z toho šílí. Komentář Jandače nechápe

Sobotní zápasy druhé německé ligy a české extraligy vidělo v Drážďanech na stadionu přes 32 tisíc diváků. Sobotní zápasy druhé německé ligy a české extraligy vidělo v Drážďanech na stadionu přes 32 tisíc diváků. autor: ČTK
Hokejový expert O2 TV a bývalý extraligový útočník Jakub Koreis popisuje specifika zápasů pod širým nebem a na základě vlastní zkušenosti se vrací k sobotnímu utkání Litvínova proti Spartě.

Když v roce 2015 v Brně oznámili, že v lednu příštího roku odehrajeme s Kometou dva zápasy pod širým nebem proti Spartě a Plzni, všichni jsme byli nadšení. Jak se zápas blížil, pamatuju si mírnou nervozitu v šatně.

Zoufalé změny a jediný přeživší Salfický. Pardubicím by pomohl pád, míní Koreis Zoufalé změny a jediný přeživší Salfický. Pardubicím by pomohl pád, míní Koreis Čtěte zde

Sezona se pro nás nevyvíjela vůbec dobře, neustále se spekulovalo o výměnách a nikdo o ty dva velké zápasy nechtěl přijít. Nakonec to potkalo Tomáše Svobodu, který byl výměnou do Plzně ochuzen o nevšední zážitek.

Samotný zápas Open Air, jak se mu u nás říká, je pro hokejisty hodně náročný. Nekvalitní led, jiné rozměry hřiště, místy opravdu tuhá zima. Připočtěte k tomu ještě vytržení z předzápasové rutiny, což některé hráče přivádí doslova k šílenství.

Ve výsledku ale všechna tato negativa přebije nadšení z toho, že můžete být součástí tak výjimečné události. Poznal jsem to na vlastní kůži.

A co fanoušci? V první řadě před nimi smekám klobouk dolů. Zaplatit tisíc korun, zmoknout a pak zmrznout na kost během sedmi hodin na tribuně, to vážně oddělí zrna od plev.

Němci extraligu obdivovali, říká Řezníček. Open Air by mohlo proběhnout i za rok Němci extraligu obdivovali, říká Řezníček. Open Air by mohlo proběhnout i za rok Čtěte zde

Neslyšel jsem ani jednoho si stěžovat. Ano, hřiště bylo daleko, atmosféra nebyla kvůli rozlehlosti stadionu nijak bouřlivá, pivo o dost dražší. Ale i tak byli všichni rádi, že jsou na místě.

Připadá mi vtipné, jak všichni rozebírají překonaný rekord v návštěvnosti. Jestli platí, nebo ne. Není to nakonec úplně jedno? Že na stadionu zůstali fanoušci, kteří primárně nepřišli na extraligu, ale na druhou německou ligu, je přece úplná banalita.

Brňáci, buďte v klidu. Vždyť máte dva tituly. Není to to nejdůležitější? A i kdyby letos extraligu vyhrála Sparta, vám už je nikdo nevezme.

Bylo zajímavé vidět Open Air i ze strany médií. Celá hokejová redakce O2 TV Sport se pod vedením Honzy Homolky připravovala skoro půl roku. A na výsledku to bylo vidět.

Všichni dohromady vytvořili perfektně naolejovaný stroj, který si hravě poradil i s drobnými zádrhely. Přece jenom sedm hodin živého přenosu v kuse těžko naplánujete do posledního detailu.

Rekordní návštěva, světelná show, drama i bitka. Taková byla extraliga v Drážďanech Rekordní návštěva, světelná show, drama i bitka. Taková byla extraliga v Drážďanech Prohlédněte zde

Jediný, kdo nám přenos mírně pokazil, byl někdejší trenér Sparty a národního týmu Josef Jandač. Ten před zápasem v našem studiu řekl, že nechápe, proč lidi na tyhle zápasy chodí, že on by se ani podívat nešel.

No nic, pane Jandači, děkujeme za negativní vlnu a teď nám prosím řekněte, co jste tedy v Drážďanech dělal, když na hokej jste jít nechtěl.

reklama