reklama

Jan Hruška odchází z Brna do Oulu

Jan Hruška. Jan Hruška. autor: Lukáš Filipec
Třicetiletý centr využil výstupní klauzuli ve smlouvě s Kometou a míří za prvním větším zahraničním angažmá.

Brno – Hokejový útočník Jan Hruška odchází z extraligového Brna do Kärpätu Oulu. Třicetiletý centr využil výstupní klauzuli ve smlouvě s Kometou a míří za prvním větším zahraničním angažmá. Moravský klub o tom informoval na svém webu. 

"Přišla mi nabídka z nejvyšší finské soutěže. V zahraničí jsem krom Skalice nikdy nehrál, takže jsem se po delším přemýšlení rozhodl, že to zkusím. Už nejsem věkově nejmladší, taková nabídka by se už nemusela naskytnout," uvedl Hruška, jenž se s Oulu dohodl na spolupráci do konce sezony.

Extraliga v číslech: Smolař Kubalík, tvrďák Výtisk nebo atak Kvapila na bodový rekord Extraliga v číslech: Smolař Kubalík, tvrďák Výtisk nebo atak Kvapila na bodový rekord Čtěte zde

Útočník s reprezentačními zkušenostmi opouští aktuálně vedoucí tým extraligy zřejmě i proto, že v nabitém kádru nastupoval většinou až ve třetí nebo čtvrté formaci. Poslední dva zápasy před reprezentační přestávkou však Hruška odehrál v prvním útoku.

"Samozřejmě mé rozhodnutí bylo o to těžší, že odcházím od prvního týmu extraligové tabulky, který předvádí nejlepší hokej za poslední roky. Ale nakonec jsem se tak rozhodl," řekl Hruška, který do Finska odletí dnes večer.

Odchovanec Komety v aktuální sezoně odehrál za Brno 17 zápasů, vstřelil čtyři branky a přidal pět asistencí. "Honzovi děkujeme za odvedenou práci v Kometě a přejeme mu mnoho štěstí v jeho novém působišti. Bude to pro něj první větší zahraniční angažmá, z lidského hlediska ho chápeme a věříme, že se v příští sezoně vrátí zpátky do Komety," uvedl majitel, generální manažer a hlavní kouč týmu Libor Zábranský.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

Hruška je druhým českým hráčem, jehož Kärpät v krátké době angažoval. Na konci října s finským týmem podepsal smlouvu útočník Jiří Tlustý, na soupisce je i další forvard Radek Koblížek. V minulosti za Oulu hrála řada Čechů v čele s Ivanem Humlem, Michalem Brošem, Ondřejem Kratěnou, Petrem Tonem, Michalem Vondrkou nebo Viktorem Ujčíkem.

reklama