Zápas Pardubic s Jekatěrinburgem odpískali ještě v první třetině. Kvůli vážnému zranění

Aktualizováno 31. 7. 2018 18:16
Pouhých 17 minut se hrálo úterní přípravné utkání hokejistů Pardubic a Jekatěrinburgu. Zápas byl za stavu 2:0 pro účastníka KHL ukončen kvůli zranění Alexandra Torčenjuka.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Chomutov - Přípravné hokejové utkání mezi Pardubicemi a Jekatěrinburgem bylo předčasně ukončeno již v 17. minutě. Ruský tým vedl 2:0, poté se ale při nezaviněném nárazu do mantinelu zranil útočník Alexandr Torčenjuk a duel byl přerušen. Avtomobilist následně odmítl pokračovat.

"Oni se rozhodli, že zápas ukončí, že nebudou hrát dále, takže jsme neměli možnost s nimi ani komunikovat a pokračovat," řekl trenér Miloš Holaň, který ze střídačky inkriminovaný moment viděl. "Hráč dojížděl puk a po střele ztratil balanc. Zády a hlavou poté narazil do mantinelu," uvedl pardubický kouč. "Doufám, že to nebude nic vážnějšího, ale taková zranění se v hokeji stávají," dodal Holaň.

Ruský klub na svém webu uvedl, že Torčenjuk byl po nárazu v bezvědomí, ale později přišel k sobě. Byl hospitalizován v Chomutově, kde zůstane a nepoletí dnes s týmem zpět do Jekatěrinburgu. Podle webu Seznam zprávy utrpěl sedmadvacetiletý útočník otřes mozku a je mimo ohrožení života.

Pardubice i ve druhém přípravném duelu vyšly brankově naprázdno, minulý týden podlehly doma Liberci 0:3. Avtomobilist na soustředění v pátek porazil domácí Chomutov dokonce 5:0.

Přípravný hokejový zápas v Chomutově:

Avtomobilist Jekatěrinburg - HC Dynamo Pardubice 2:0, předčasně ukončeno v 17. minutě

Branky: 8. Popov, 12. Trjamkin.