reklama

Sparta měla potíže s nováčkem: Jihlava je urputný soupeř. Na chvíli nás rozhodila

Sparta slavila výhru. Sparta slavila výhru. autor: Milan Kammermayer
"Když vyhrajete venku první zápas sezony, bylo by dost hloupé pak první utkání doma prohrát," prohlásil v pátek sparťanský hokejový bek Tomáš Pavelka. Výhru v Pardubicích však Pražané málem nepotvrdili. S houževnatým extraligovým nováčkem z Jihlavy bojovali v O2 areně až do posledních vteřin a ve druhé třetině prohrávali.

Praha - Těsně před koncem prostřední periody neohroženě najel do brankoviště hostů zkušený Petr Kumstát. Díky mohutné postavě a šikovnosti procpal kotouč za mladého gólmana Jakuba Škarka a vyrovnal na 2:2.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde

"Byl to důležitý gól, soupeř potom už tolik neútočil," řekl forvard Kumstát.

"Druhým gólem nás na chvíli trochu rozhodili, urvané vyrovnání považuji za rozhodující," doplnil asistent trenéra Jaroslav Nedvěd. "Do kabiny jsme šli klidnější. Pak jsme si řekli, že potřebujeme dostat víc puků do předbrankového prostoru, což se nám povedlo."

Sparta se díky Kumstátovi vyhnula křeči a ve třetím dějství zamířila k výhře po cloněné ráně Petra Kaliny a úspěšném úniku Miroslava Formana. Skóre 4:2 slavila drtivá většina z 6 418 diváků v obří pražské hale.

Dukla bitvu nevzdala, stihla jen snížit na konečných 3:4. Závěrečný tlak v šesti přinesl hlavně spoustu zblokovaných pokusů. "Za to, co tady kluci předvedli, si zasloužili bod," podotkl jihlavský kouč Petr Vlk.

Sparta těsně udolala Jihlavu, Chomutov vyhrál v Mladé Boleslavi a vede tabulku Sparta těsně udolala Jihlavu, Chomutov vyhrál v Mladé Boleslavi a vede tabulku Čtěte zde

Nováček extraligy tudíž má po dvou kolech dva body. Sparta plných šest. Tentokrát se ovšem nadřela víc než v Pardubicích.

"Jihlava je urputný soupeř. Těžko jsme se prosazovali," uznal Kumstát.

"Bylo to těžké utkání. Soupeř hodně bruslil a byl důrazný," souhlasil norský útočník Alexander Reichenberg.

Právě on brzy otevřel skóre, po přesné střele z mezikruží slavil premiérový gól v české nejvyšší soutěži. Loni nastupoval za norský Storhamar, a tak v novém prostředí vnímá určité rozdíly: "Extraliga je rychlejší, víc se tady bruslí. V Norsku hodně bráníme a nejsme tolik rozlítaní. Také tady jsou šikovnější hráči."

Reichenberg, jenž v národním mužstvu okusil poslední mistrovství světa, zatím dostává dost prostoru. Nastupuje v první lajně vedle Jaroslava Hlinky a Petra Vrány. "Všichni s nimi chtějí hrát. Teď jsem dostal šanci já," říká 25letý křídelník. "Musím ukázat, že si ji zasloužím, jinak mě trenéři přesunou jinam."

Jihlavský nováček trápil favorita. Šest tisíc fandů ale vidělo v O2 areně triumf Sparty Jihlavský nováček trápil favorita. Šest tisíc fandů ale vidělo v O2 areně triumf Sparty Prohlédněte zde
reklama