Jihlava zvládla generálku na extraligu, Boleslav porazila Spartu

29. 8. 2017 21:18
Příprava na novou extraligovou sezónu vrcholí. Poprvé vyhrála Jihlava, cenný skalp nad Spartou si připsala Mladá Boleslav a úspěšná byla i Olomouc a Vítkovice.
Hokejisté Jihlavy
Hokejisté Jihlavy | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Dukly Jihlava v generálce na extraligu, do které se vracejí po 12 letech, porazili Zlín 3:1. Mladá Boleslav zvítězila nad pražskou Spartou 2:1 v prodloužení, Pardubice podlehly na ledě prvoligové Slavie 2:3, Olomouc vyhrála v Trenčíně 5:1 a Vítkovice na hřišti druholigové Poruby 8:0.

Jihlava měla na programu jen šest přípravných duelů a až na závěr se dočkala vítězství. V deváté minutě dostal Duklu do vedení v přesilové hře Protasenja, v polovině utkání zvýšil Radek Hubáček a ve 49. minutě upravil ve vlastním oslabení Jan Zdráhal už na 3:0. Gólmanovi Škarkovi pokazil v závěru čisté konto Žižka. Zlín ještě čeká ve čtvrtek duel v Olomouci.

Sparta přivítala Mladá Boleslav v Poděbradech a prohrávala od šesté minuty, kdy proměnil únik v oslabení Lenc. V 58. minutě vynutil prodloužení Petr Vrána, ale v čase 62:26 rozhodl ve prospěch Bruslařského klubu Orsava. Ve čtvrtek se Pražané přestaví v odvetě v Mladé Boleslavi, pro kterou to bude generálka na extraligu. Sparta ještě bude hostit v úterý v Tipsport Aréně Slavii.

Slavia dnes doma získala skalp Pardubic, které v jedenáctém testu před sezonou teprve počtvrté prohrály. Dynamo sice vedlo od páté minuty díky Quennevilleově trefě, v polovině utkání však vyrovnal Kopta a na začátku třetí třetiny otočil stav Šafránek. Za Východočechy vyrovnal v oslabení Poulíček, ale v 53. minutě v přesilovce rozhodl Jankovský. Dynamo se ještě ve čtvrtek přestaví na ledě prvoligového Prostějova.

Olomouc v Trenčíně prohrávala od poloviny úvodního dějství po gólu Ölveckého, vzápětí ale smazal ztrátu Houdek a ve druhé třetině se za hosty trefili Vyrůbalík a Holec, který ujel v oslabení. V závěrečné části ještě zvýraznili rozdíl Jan Knotek a Skladaný.

Vítkovice si na ledě Poruby s chutí zastřílely a dvakrát se mezi střelce zapsali Lev a Šimon Stránský. V brance vítězů se o čisté konto podělili Bartošák s Dolejšem. Poslední přípravný duel sehrají Vítkovice v pátek doma proti Trenčínu.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 58. P. Vrána - 6. Lenc, 63. Orsava.

HC Dukla Trenčín - HC Olomouc 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Branky: 10. Ölvecký - 14. Houdek, 33. Vyrůbalík, 38. Holec, 42. J. Knotek, 52. Skladaný.

HC RT Torax Poruba - HC Vítkovice Ridera 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)

Branky: 9. a 35. Lev, 14. a 35. Š. Stránský, 32. Tybor, 42. D. Květoň, 54. Szturc, 55. O. Roman.

HC Dukla Jihlava - Aukro Berani Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 9. Protasenja, 31. R. Hubáček, 49. J. Zdráhal - 58. Žižka.

HC Slavia Praha - HC Dynamo Pardubice 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 31. Kopta, 43. Šafránek, 53. Jankovský - 5. Quenneville, 48. Poulíček.