reklama

Skoro měsíc nechytal, v Brně zazářil. Perfektní zápas, kluci mi pomohli, liboval si Kacetl

Ondřej Kacetl inkasoval v Brně jen z dorážky Martina Zaťoviče. Ondřej Kacetl inkasoval v Brně jen z dorážky Martina Zaťoviče. autor: ČTK
Brankář Ondřej Kacetl musí o místo v pardubickém brankovišti bojovat s juniorem Kloučkem, výkonem na ledě Komety si však nahlas řekl o větší šanci. Kacetl vychytal úřadující mistry a hlavně díky jeho výkonu, podpořenému dobrou prací obránců, Pardubice zvítězily 2:1 po prodloužení. O své nominaci věděl Kacetl týden dopředu, a tak se mohl patřičně připravit.

Brno - Pardubice nastoupily do prvního utkání po přestávce s brankářem Ondřejem Kacetlem. Ten se dostal do branky skoro po měsíci, naposled chytal 22. října v Chomutově. Dynamu se nasazení sedmadvacetiletého gólmana vyplatilo a Kacetl se stal strůjcem překvapivé výhry v Brně.

Fanoušci šéfa poslechli, ale Kometě to skřípalo na ledě. Doma ztratila už počtvrté v řadě Fanoušci šéfa poslechli, ale Kometě to skřípalo na ledě. Doma ztratila už počtvrté v řadě Čtěte zde

Kacetl se měl o místo jedničky dělit s Martinem Růžičkou a zpočátku sezony dostával více šancí. Pak ale zazářila hvězda juniora Milana Kloučka, který vychytal tehdy poslednímu Dynamu výhru na Spartě a skvělými výkony si zamkl branku pro sebe. Kacetl dostal šanci proti Kometě a 30 zákroky pomohl k zisku dvou bodů.

Znojemský rodák pustil za svá záda jen Zaťovičovu dorážku z konce druhé třetiny. "Děkuju celému týmu, ale zvlášť Ondřeji Kacetlovi, který nás podržel při spoustě těžkých situací," řekl po zápase asistent trenéra Pavel Marek. Kritické chvíle ustál Kacetl hlavně při přesilovce Jihomoravanů v závěru třetí části.

Brankář Dynama nezapomněl pochválit ani spoluhráče, kteří zblokovali deset střel a čistili prostor před brankou. Návrat Kacetlovi usnadnili.

Kometu jste na jejím ledě nepustili do mnoha šancí. Čím to bylo?

Řekli jsme si, že budeme hrát zodpovědně odzadu, což jsme splnili na jedničku s hvězdičkou. Vzadu byl opravdu pořádek, i když měla Kometa o něco více střel než my. Ale větší šance ne.

Jste spokojeni se dvěma body, anebo jste mohli mít tři?

Ne, to vůbec. Bodovat na Kometě, to je samo o sobě výtečné. Musíme si z toho vzít to nejlepší a hrát takhle i příště. Byl to od celého týmu výborný výkon.

Ani si nevzpomenete na nějaký moment, kdy jste si říkal, že to není špatné? Že byste v Brně mohli uhrát dobrý výsledek…

Celý zápas jsem se soustředil na každou další střelu. Že něco odvezeme, to je jen dobře, ale v utkání nesmíte ani na chvilku polevit.

Jak jste se cítil v čase 58:00? Po vyloučení Petra Sýkory dostala Kometa přesně dvě minuty před koncem přesilovku…

Bylo to samozřejmě těžké. Kometa má výborné přesilovky, ale kluci to skvěle odbránili. Hráli jsme dobře ve vlastních přesilovkách, ale ani v oslabení jsme domácí k ničemu nepustili. Měl jsem sice strach, ale zvládli jsme to.

Sparta padla potřetí za sebou v prodloužení, v čele extraligy se osamostatnila Plzeň Sparta padla potřetí za sebou v prodloužení, v čele extraligy se osamostatnila Plzeň Čtěte zde

Jediný gól jste inkasoval těsně před druhou pauzou od Zaťoviče z těsné blízkosti. Jak jste situaci viděl?

Časy (Petr Čáslava - pozn. red.) to zablokoval a já jsem si chtěl pro puk dojít. Kluci už byli na ledě dlouho, chtěl jsem přerušit hru. Jenže jsem si nepohlídal prostor pod sebou, byla to moje chyba. Zaťovič to pode mnou stihl dát.

Jinak se vám chytalo dobře?

Ano, chytalo se mi perfektně. Viděl jsem skoro všechny střely, kluci mi opravdu pomohli. Měl jsem z celého zápasu dobrý pocit.

Jak dlouho jste věděl, že budete chytat, a jaký jste měl režim před zápasem? Přece jen jste měl delší pauzu…

Věděl jsem to dlouho, asi týden dopředu. V reprezentační přestávce jsem pořádně trénoval, neměli jsme moc volno. Snažil jsem se tedy připravit hlavně v tréninku.

Bylo to první utkání, ve kterém byli brněnští fanoušci v podmínce, museli se umravnit. Bylo cítit, že je to od nich trochu zadrženější?

Ne, já myslím, že všichni fandili dobře. Domácí i naše fanoušky bylo slyšet, žádná podmínka nebyla poznat.

Extraliga: Program, výsledky, tabulky Extraliga: Program, výsledky, tabulky Prohlédněte zde
reklama